Ak Parti’nin Gaziantep’te alacağı belediye sayısının 2,3’ü geçmeyeceğini iddia eden Kamalı, bununda taşra belediyeler olacağını ileri sürdü. Kamalı Şehitkamil belediyesinin ittifak olduğunda ve saadet Partisine verilmesi halinde belediyeyi kazanacaklarını söyleyerek “Seçime yüzde 40’la başlarız” diye konuştu.

Hayri Kamalı, Saadet Partisi Genel İdare Kurul Üyesi Mehmet Kasapbaşı ve Şehitkamil İlçe Başkanı Necati Sarı, Gazetemiz yönetim kurulu başkanı Ökkeş Özekşi’yi ziyaret etti.

YÜZDE 74 OY, YÜZDE 54’E DÜŞTÜ

İttifaka hem kendilerinin hem de halkın sıcak baktığını belirten Kamalı, yerel seçimlerle ilgili iddialı konuştu. Kamalı, “Geçen seçimden örnekler var. Ak Parti ve MHP’nin toplam oyu yüzde 74’tü, son seçimde yüzde 54 ile kazandılar. Burada muhalefette iki üç tane yanlış hamle yaptı. İttifak olursa, ittifakta Şehitkamil bize düşerse Şehitkamil alınabilir. Allah’ın izniyle özellikle Şehitkamil’i alacağız. Biz yüzde 40 ile başlarız” dedi.

AK PARTİ ANCAK 2-3 BELEDİYE ALABİLİR

‘Büyükşehir ve diğer ilçe belediyeleri de alınabilir’ diyen Kamalı, “Büyükşehir'e Mansur Yavaş gibi bir aday konulabilir. Bizim yaptığımız anket, istihbarat ve arazi çalışmaları olağanüstü hatalar yapılmazsa Ak Parti Gaziantep’te 2,3 belediyeyi alır, o da taşra ilçeleri alırlar. Toplumda ticaret ve siyasetin sermayesi güvendir. Ak Parti için artık yüzde 60-65 oy oranı yok” diye konuştu.

HER PARTİYLE İTTİFAK YAPARIZ

İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Mersin gibi ittifakın Gaziantep’te de başarılı olacağını söyleyen Kamalı, “Buralar alındı. Gaziantep’teki belediye başkanlıkları da alınabilir. Geçen seçimde Bursa 2, Uşak 1, Balıkesir 1 puan farkla aldılar. Kocaeli ‘de öyle. Üstelik o zaman ittifakında acemiliği vardı. Bu seçim ittifakın tecrübesi var. Biz her partiyle ittifak yaparız. Yeter ki manevi değerlerimize, kanunlarımıza hakaret etmesin, vatan haini olmasın.” dedi.
 
İMKANLARI HOYRATÇA KULLANIYORLAR

Belediyelerin ellerindeki imkanları hoyratça kullandıklarını dile getiren Kamalı şöyle konuştu:” Bu kadar imkan, bu kadar israf edilmez. Ciddi manada tutarlı, enini boyunu hesaplayarak harcama yapılsa, bu yapılanların iki katı üç katı hizmet yapılır. Yaptıkları bir işi gözümüze sokuyorlar. Sen zaten gelirken bu işleri yapacağım diye gelmişsin. Gelirsem hizmet edeceğim demişsin.”

GÜÇ ZEHİRLENMESİ VAR

Gaziantep’te artık değişim zamanının geldiğini söyleyen Kamalı, “ Gastronomi şehrindeyiz. Bir çeşit kebap 12/0-130 lira mı olur? Olacak gibi değil. Onun için bir değişimin artık zamanı gelmiştir. Bu biz oluruz başkası olur mutlaka bir değişim olması gerektiğine inanıyorum. Çünkü iş körlüğü başladı, bunlarda güç zehirlenmesi var. Davulu istedikleri gibi çalıyorlar. Vatandaşlarımızdan bir değişim yapmalarını istiyoruz. 5 sene sonra eğer bizler başarılı olamazsak tekrar değiştirirler” şeklinde konuştu.