TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve eşi Zehra Büyükekşi ile birlikte A Milli takımı İtalya'da yalnız bırakmazken maçı heyecanla takip ettiler. İtalya'nın Bologna şehrinde oynanan hazırlık maçında kırmızı-beyazlılar savunma anlamında iyi bir görüntü ortaya koyarken hucumda etkili olamadılar. İtalya ile oynanan hazırlık maçı 0-0 sonuçlanırken kırmızı-beyazlılar ikinci hazırlık maçını Polonya ile oynayacaklar.

Türk taraftarlar Bologna'da Millîlerimizi destekledi

Türk taraftarlar, İtalya deplasmanında A Millî Takımımızı yalnız bırakmadı. Renato Dall'Ara Stadı'nda kendilerine ayrılan tribünde yerlerini alan Türk taraftarlar, Ay-Yıldızlılarımızı destekledi. Ağırlıklı olarak Bologna'ya yakın kentler Venedik, Modena ve Milano'da yaşayan gurbetçi vatandaşlar, karşılaşmayı stadyumda takip etti.

Ozan Kabak sakatlandı

Millî futbolcumuz Ozan Kabak, mücadelenin 38. dakikasında Retegui ile girdiği ikili mücadelede sakatlanarak acı içinde yerde kaldı. Dizini tutan Ozan'a ilk müdahale saha içinde sağlık ekibi tarafından yapıldı. Millî futbolcu daha sonra sedyeyle soyunma odasına götürüldü. Ozan Kabak, muayene ve tetkiklerinin yapılması için hastaneye sevk edildi. Millî futbolcularımız ile İtalya Millî Takımı Teknik Direktörü Luciano Spalletti, sedyeyle oyun alanından çıkartılırken Ozan Kabak'a geçmiş olsun dileklerini iletti. Müsabakada Ozan Kabak'ın yerine Merih Demiral oyuna dahil oldu.

Spor merkezi geleceğe taşınıyor Spor merkezi geleceğe taşınıyor

Oğuz Aydın ve Semih Kılıçsoy ilk kez forma giydi

A Millî Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın İtalya karşısında görevlendirdiği Oğuz Aydın ve Semih Kılıçsoy, ilk kez A Millî Takım formasını giydi. Vincenzo Montella, Oğuz Aydın'a ilk 11'de şans verirken, Semih Kılıçsoy ise mücadelenin 82. dakikasında Barış Alper Yılmaz'ın yerine oyuna dahil oldular. Spor Servisi 

Editör: Leyla Özekşi Polat