Programa Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Vali Yardımcıları Hüseyin Kaptan ve Murat Akyüz, Şahinbey Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, İl Jandarma Komutanı Tümg. Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan ve diğer protokol üyeleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program, okul müdürü Mustafa Sincar'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Sincar, "İstiklal Marşımız neden 'Korkma' diye başlar bilir misiniz? Geriye doğru dönüp bakalım. Millet karamsarlık, hatta korku içinde, esir düştük telaşı içinde manga isteyenler bile var. Bu şartlar altında korkmayan bir ses kuvvetli bir şekilde haykırıyor 'Korkma' diye. Akif o ateşten günlerde korkmamış, karamsarlığa düşmemiş bunu da tüm millete yansıtmıştır. Türk'ün özü Akif'in sözü diyerek Türk milletinin karakterini ve değerini en iyi şekilde tanımlamıştır." şeklinde konuştu.

Ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasını birincilikle kazanan öğrencilerin gösterisi gerçekleştirildi. Son olarak protokol üyeleri İstiklal Marşı'nın Kabulü ile ilgili resim sergisini gezerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hayvanat Bahçesi doldu taştı Hayvanat Bahçesi doldu taştı