YSK’ya göre, tüm iller içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en fazla başvurunun olduğu il İstanbul oldu. 49 ismin İBB başkanlığı için aday olduğu kenti 29 adayla Gaziantep takip etti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvuru yapan isimler arasında iş adamlarının yoğunluğu göze çarparken, kadın adaylarda dikkat çekti. Fatma Şahin 3’üncü kez AK Parti’den aday gösterilirken, büyükşehir için Anadolu Birliği Partisi GBB Adayı Ayfer Akay ve Hak ve Özgürlük Partisi GBB Adayı Ayşe Çalışan ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) GBB Adayı Fatma Yücetaş’ta yarışacak. İlçelerde en fazla aday Şehitkamil Belediye Başkanlığı için olurken, Büyükşehir ve 9 İlçe Belediye Başkanlığı için başvuru yapan isim sayısı 200 oldu.
Türkiye, 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine kilitlendi. Seçimlere 25 gün kala Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kesinleşen aday listeleri yayımlandı. Yayımlanan listelere göre, Türkiye’de en fazla Büyükşehir Belediye Başkan Adayının bulunduğu kent İstanbul oldu. İBB Başkanlığı için 22’si siyasi parti, 27’si bağımsız olmak üzere toplam 49 isim başvuruda bulundu.
GAZİANTEP’TEN 29 İSİM BAŞVURU YAPTI
İstanbul’un ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en fazla adayın çıktığı kent ise Gaziantep oldu. Gaziantep’te 3’ü bağımsız olmak üzere 29 isim Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvuru yaptı.


ADAYLARDA AĞIRLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARINDA


Başvuran isimlerin eğitim durumu da göze çarptı. Başvuru yapan isimlerden 14’ü Yüksek Okul/Üniversite mezunu olurken, 12’si Ortaokul/Lise, 3 isim ise ilkokul mezunu oldu.


EN ÇOK İŞ ADAMLARI BAŞVURDU


Adayların meslek durumları da belli oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvuru yapan isimler arasında iş adamlarının yoğunluğu göze çarptı. Başvuran isimlerden 7’si iş adamı, 3’ü Avukat, 3’ü emekli, 2’si işletmeci, Kimya Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Eczane Teknikeri, İşçi, Öğrenci, Doktor, Kuyumcu, Gayrimenkul, Serbest Meslek, Mali Müşavir, Muhasebe, Matbaa ve Kuaför gibi mesleklerden oldu.


29 ADAY’DAN 4’Ü KADIN…


Aday olan isimler arasında Kadınlar dikkat çekti. Gaziantep ve bölge illerde pek çok ilke imza atan Fatma Şahin, 3’üncü kez AK Parti’den GBB Adayı olarak gösterildi. Listede Şahin’in yanı sıra ayrıca Anadolu Birliği Partisi GBB Adayı Ayfer Akay ve Hak ve Özgürlük Partisi GBB Adayı Ayşe Çalışan ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) GBB Adayı Fatma Yücetaş yer aldı.


İLÇELERE 171 BAŞKAN ADAYI


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra İlçe Belediye Başkan Adayları da belli oldu. Buna göre Gaziantep’te Şahinbey, Şehitkamil, Araban, Oğuzeli, Yavuzeli, Nizip, Karkamış, İslahiye ve Nurdağı Belediye Başkanlıkları için toplam 171 isim adaylık başvurusunda bulundu. 


EN FAZLA BAŞVURU ŞEHİTKAMİL’E…


İlçe Belediyeleri arasında ne fazla başvurunun yapıldığı ilçe belli oldu. Buna göre, Şehitkamil Belediye Başkan Adaylığı için 28 aralarında mevcut belediye başkanı Rıdvan Fadılıoğlu’nun da bulunduğu 28 isim başvuru yaptı. Böylelikle Şehitkamil, Gaziantep’in en fazla adaylık başvurusu yapılan ilçesi oldu.


ŞAHİNBEY’DE 21 ADAY…


Türkiye’nin en büyük metropol ilçelerinden olan Şahinbey’de ise Belediye Başkan adaylığı için başvuru yapan isimler belli oldu. buna göre, ilçede Şahinbey Belediye Başkanlığı için aralarında mevcut belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun da bulunduğu 21 isim başvuruda bulundu. 


İLÇELERE BAŞVURU YAĞDI


Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Başkan Adaylarının yanı sıra diğer ilçelere yapılan başvurular da belli oldu. Yavuzeli İlçesinde 15, Oğuzeli’nde 19, Nizip’te 19, Karkamış’ta 17, İslahiye’de 17, Araban’da 19 ve Nurdağı’nda 16 isim aday listesinde yer aldı. 


İşte Gaziantep’te Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan Adaylıkları için başvuru yapan isimler…


GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADAYLARI


AK Parti Fatma Şahin Kimya Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
İYİ Parti Gaziantep Yaşar Sağlam Avukat Üniversite/Yüksekokul
Anavatan Partisi Gaziantep Önder Beşe İş Adamı Ortaokul/Lise
Demokratik Sol Parti Gaziantep Mehmet Bozkurt Emekli Üniversite/Yüksekokul 
Yeniden Refah Partisi Gaziantep Şükrü Yılmaz İş İnsanı Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Gaziantep Selman Tutumlu Emekli Ortaokul/Lise
Türkiye Komünist Partisi Gaziantep Fatma Yücetaş Eczane Teknikeri Üniversite/Yüksekokul
Anadolu Birliği Partisi Gaziantep Ayfer Akay Kuaför İlkokul
Zafer Partisi Gaziantep Mehmet Pamuk İş Adamı Ortaokul/Lise
Halkın Kurtuluş Partisi Gaziantep Deniz Korkmaz İşçi İlkokul
Türkiye Komünist Hareketi Gaziantep Abdullah Tutuş Öğrenci Ortaokul/Lise 
Bağımsız Türkiye Partisi Gaziantep Ömer Faruk Boztepe Kuyumcu Ortaokul/Lise 
Gelecek Partisi Gaziantep Hüseyin Özcan İş Adamı Ortaokul/Lise 
Yeni Türkiye Partisi Gaziantep Salih Sezgin İş İnsanı Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Muzaffer Ertürk Doktor Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi Gaziantep Mehmet Nakşi Erat Gayrimenkul Üniversite/Yüksekokul
Hak Ve Özgürlükler Partisi Gaziantep Ayşe Çalışkan Serbest İlkokul
Adalet Birlik Partisi Gaziantep Hüseyin İnce İşletmeci Ortaokul/Lise
Demokrat Parti Gaziantep Abdülkadir Öz Avukat Üniversite/Yüksekokul
Millet Partisi Gaziantep Ali Galip Emrullah İnşaat Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Milli Yol Partisi Gaziantep Osman Dost Muhasebe Ortaokul/Lise
Adalet Partisi Gaziantep Murat Deniz İş İnsanı Ortaokul/Lise
Türkiye İşçi Partisi Gaziantep Ömer Atalay Emekli Üniversite/Yüksekokul 
Demokrasi Ve Atılım Partisi Gaziantep Ekrem Kurt Mali Müşavir Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi Gaziantep Ahmet Cengiz Avukat Üniversite/Yüksekokul
Vatan Partisi Gaziantep Mustafa Gökçayır Mühendis Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Gaziantep Mahmut Karalar Matbaacı Ortaokul/Lise
Bağımsız Gaziantep Hasan Şahin Karacaoğlu İş İnsanı Üniversite/Yüksekokul 
Bağımsız Gaziantep Ramazan Karabudak Büfe İşletmeni Ortaokul/Lise…


ARABAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


İyi Parti Araban Erdal Ekinci Doktor Üniversite/Yüksekokul
Anavatan Partisi Araban Mehmet Cihan Demir Eczacı Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi Araban Hasan Doğru Elektrik Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Araban Rifat Dağdelen Esnaf İlkokul
Anadolu Birliği Partisi Araban Recai Yegen İnşaat İlkokul
Zafer Partisi Araban Rabia Seçkin Distrübitör Ortaokul/Lise
Bağımsız Türkiye Partisi Araban Seydi Ahmet Karaca Mali Müşavir Üniversite/Yüksekokul
Gelecek Partisi Araban Özlem Balim Ev Hanımı Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi Araban Hüseyin Kılıç İş İnsanı Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi Araban Ahmet Görgel Mobilya İlkokul
Adalet Birlik Partisi Araban Emine İlhan Öğretmen Üniversite/Yüksekokul
Demokrat Parti Araban Turgay Sarıoğlu Emekli Ortaokul/Lise
Millet Partisi Araban Ali Emrullah İncearık Ticaret Üniversite/Yüksekokul
Milliyetçi Hareket Partisi Araban Mehmet Özdemir Esnaf Ortaokul/Lise
Demokrasi Ve Atılım Partisi Araban Mehmet Çınar Serbest Meslek İlkokul
Saadet Partisi Araban Reşit Çelik Serbest Çiftçi İlkokul
Vatan Partisi Araban Ali Gökçayır Elektrikçi İlkokul
Bağımsız Araban İbrahim Koca Esnaf İlkokul


İSLAHİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


AK Parti İslahiye Kemal Vural Ziraat Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti İslahiye Hacer Bülbül Kişisel Gelişim Uzmanı Ortaokul/Lise
Anavatan Partisi İslahiye Hatice Sibel Ölçal Muhasebe Ortaokul/Lise
Demokratik Sol Parti İslahiye Niyazi İncearık Serbest Meslek Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi İslahiye Murat Mustafa Selimoğlu Akaryakıt İşletmeciliği Ortaokul/Lise
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Gaziantep İslahiye Mehmet Güllü Aydın Serbest İlkokul
Zafer Partisi İslahiye Mustafa Öztürk Emekli Korucu Başı İlkokul
Halkın Kurtuluş Partisi İslahiye Kemal Kaya İşçi İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi İslahiye Ömer Murat Karaca Öğrenci Üniversite/Yüksekokul
Gelecek Partisi İslahiye Ali Demir İş İnsanı İlkokul
Cumhuriyet Halk Partisi İslahiye Okan Öztürk Emekli Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi İslahiye Mehmet Şimşek Eğitimci Ortaokul/Lise
Hak Ve Özgürlükler Partisi İslahiye İsmail Akdoğan Serbest Ortaokul/Lise
Millet Partisi İslahiye Mehmet Mustafa Yakar Eğitimci Üniversite/Yüksekokul
Demokrasi Ve Atılım Partisi İslahiye Bekir Yücel Avukat Üniversite/Yüksekokul
Vatan Partisi İslahiye Cuma Dal Emekli İlkokul
Bağımsız İslahiye Süleyman Yılmaz


KARKAMIŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


İyi Parti Karkamış Mehmet Polat Çiftçi İlkokul
Büyük Birlik Partisi Karkamış Ahmet Yılmaz Serbest Üniversite/Yüksekokul
Anavatan Partisi Karkamış Gökhan Tosun İş Adamı İlkokul
Demokratik Sol Parti Karkamış Muhammed Dağcı Bakım Onarım Üniversite/Yüksekokul
Yeniden Refah Partisi Karkamış Ahmet Kılıçparlar Mali Müşavir Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Karkamış Dilan Coşkun Avukat Üniversite/Yüksekokul
Zafer Partisi Karkamış Nilgün Balcı Aşçı Ortaokul/Lise
Bağımsız Türkiye Partisi Karkamış Can Akın Muhasebe Üniversite/Yüksekokul
Gelecek Partisi Karkamış Mehmet Osman Başıbüyük İş Adamı Üniversite/Yüksekokul
Cumhuriyet Halk Partisi Karkamış Mustafa Güzel İş İnsanı Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi Karkamış Ali Kemal Kılıçparlar Serbest Ortaokul/Lise
Demokrat Parti Karkamış Gökhan Büyük Makine Müh: Üniversite/Yüksekokul
Millet Partisi Karkamış Sabahaddin Karakuş İlahiyat Üniversite/Yüksekokul
Milliyetçi Hareket Partisi Karkamış Bülent Tiryaki Öğretmen İdareci Üniversite/Yüksekokul
Demokrasi Ve Atılım Partisi Karkamış Oruç Fatih Erbilici Mali Müşavir Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi Karkamış Abdullah Öztürk Serbest Ortaokul/Lise
Vatan Partisi Karkamış Sevgi Gören Ev Hanımı Ortaokul/Lise


NİZİP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


Adalet Ve Kalkınma Partisi Nizip Haci Fevzi Akdoğan İş İnsanı Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti Nizip Gizem Büşra Bilgiç Avukat Üniversite/Yüksekokul
Büyük Birlik Partisi Nizip Şerif Kaya Özel Güvenlik Şefi Ortaokul/Lise
Anavatan Partisi Nizip Hasan Tosun İş Adamı Ortaokul/Lise
Demokratik Sol Parti Nizip Hüseyin Topaloğlu İşçi İlkokul
Yeniden Refah Partisi Nizip Mustafa Doktoroğlu Sanayici (İş İnsanı) Ortaokul/Lise
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Nizip Yusuf Güler Emekli İlkokul
Zafer Partisi Nizip Şahmeran Şeker Özel Sektör Ortaokul/Lise
Bağımsız Türkiye Partisi Nizip Enes Bozkurt Makine Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Gelecek Partisi Nizip Hasan Şimşek İş Adamı Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi Nizip Ali Doğan İş İnsanı Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi Nizip Bayram Çakar Serbest Üniversite/Yüksekokul
Demokrat Parti Nizip Ahmet Hakan Akfırat Tüccar Üniversite/Yüksekokul
Millet Partisi Nizip İbrahim Halil Emrullah Ziraat Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Adalet Partisi Nizip Ayhan Şimşek Nakliyeci İlkokul
Demokrasi Ve Atılım Partisi Nizip Erol Ongur İş Adamı Ortaokul/Lise
Saadet Partisi Nizip Ömer Yılmaz Ticaret Üniversite/Yüksekokul
Vatan Partisi Nizip Emrah Yıldız Elektrik Elektronik Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Gaziantep Nizip Adnan Sönmez

MHP’de A Takımı açıklandı MHP’de A Takımı açıklandı


NURDAĞI BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


Adalet Ve Kalkınma Partisi Nurdağı Mehmet Yıldırır Ziraat Mühündisi Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti Nurdağı İlhan Tek Galerici Üniversite/Yüksekokul
Anavatan Partisi Nurdağı Ulaş Gezer İş Adamı Ortaokul/Lise
Demokratik Sol Parti Nurdağı Mustafa Barna Serbest Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi Nurdağı Hasan Dilek Emekli Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Nurdağı Müslüm Denizhan Serbest Meslek İlkokul
Zafer Partisi Nurdağı Yağmur Albayram Üniversite Öğrenci Ortaokul/Lise
Halkın Kurtuluş Partisi Nurdağı Şahin Özdemir İşçi İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi Nurdağı Süleyman Kılınç Emekli Üniversite/Yüksekokul
Cumhuriyet Halk Partisi Nurdağı Mustafa Çetin Avukat Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi Nurdağı Sait Cihangir Şoför Ortaokul/Lise
Demokrat Parti Nurdağı Kerem Yılmaz Muhasebeci Ortaokul/Lise
Millet Partisi Nurdağı Asım Barık Eğitimci Üniversite/Yüksekokul
Demokrasi Ve Atılım Partisi Nurdağı Rukiye Kılıçkıran Ev Hanımı Ortaokul/Lise
Saadet Partisi Nurdağı Erhan Özçoban Serbest Ortaokul/Lise
Vatan Partisi Nurdağı Leyla Dal Ev Hanımı


OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


İyi Parti Oğuzeli Mehmet Kılınç
Büyük Birlik Partisi Oğuzeli Hüseyin Taşdemir Özel Güvenlik Ortaokul/Lise
Anavatan Partisi Oğuzeli Eren Gülerim İnşaat Teknikeri Üniversite/Yüksekokul
Demokratik Sol Parti Oğuzeli Yakup Öztürkmen Çiftçi İlkokul
Yeniden Refah Partisi Oğuzeli Bekir Öztekin Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Oğuzeli Yılmaz Melet Üniversite/Yüksekokul
Anadolu Birliği Partisi Oğuzeli Hüseyin Bulut Ticaret İlkokul
Zafer Partisi Oğuzeli Mehmet Çapkur Sanayici İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi Oğuzeli Hasan Kurt Emekli Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi Oğuzeli Ahmet Bozgeyik Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi Oğuzeli Adil Kök Emekli İlkokul
Demokrat Parti Oğuzeli Süleyman Mercan Eğitimci Ortaokul/Lise
Millet Partisi Oğuzeli Mehmet Ekinci Ticaret İlkokul
Milli Yol Partisi Oğuzeli Adnan Bozkıroğlu İthalat İhracat Üniversite/Yüksekokul
Adalet Partisi Oğuzeli Zerafettin Yıldırım İş İnsanı İlkokul
Milliyetçi Hareket Partisi Oğuzeli Mehmet Sait Kılıç Üniversite/Yüksekokul
Demokrasi Ve Atılım Partisi Oğuzeli Mehmet Bozkurt Öğretmen Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi Oğuzeli Cebbar Dinç İlkokul
Vatan Partisi Oğuzeli Ayşe Bakışgan Ev Hanımı İlkokul


ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


AK Parti Şahinbey Mehmet İhsan Tahmazoğlu Yeminli Mali Müşavir Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti Şahinbey Işıl Kulaksız İş Kadını Üniversite/Yüksekokul
Büyük Birlik Partisi Şahinbey Hülya Demir Avukat Üniversite/Yüksekokul
Memleket Partisi Şahinbey Halil İbrahim Çıbık İş İnsanı Üniversite/Yüksekokul
Anavatan Partisi Şahinbey Ebru Ersan Mühendis Üniversite/Yüksekokul
Demokratik Sol Parti Şahinbey Kenan Erdem Emlak Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi Şahinbey Mehmet Ös Akademisyen/Smmm Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Şahinbey Yakup Koca Avukat Üniversite/Yüksekokul
Türkiye Komünist Partisi Şahinbey Fati Bahar Gıda Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Zafer Partisi Şahinbey Mikail Yıldız Makina Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Halkın Kurtuluş Partisi Şahinbey Mehmet Yüce İşçi İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi Şahinbey Aslı Geldeç İş Kadını Ortaokul/Lise
Gelecek Partisi Şahinbey Savaş Sabri Ongur İş İnsanı Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey Arkın Bereketoğlu Veteriner Hekim Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi Şahinbey Orhan Harat Esnaf Ortaokul/Lise
Demokrat Parti Şahinbey Ali Gürler Emekli Ortaokul/Lise
Millet Partisi Şahinbey Mehmet Akan İktisat Üniversite/Yüksekokul
Milli Yol Partisi Şahinbey Ali Dal Ticaret Ortaokul/Lise
Türkiye İşçi Partisi Şahinbey Harun Yıldırım İşçi Ortaokul/Lise
Demokrasi Ve Atılım Partisi Şahinbey Bekir Saltan İnşaat Mühendisi Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi Şahinbey Yılmaz Sağçetin Tekstil Ortaokul/Lise
Vatan Partisi Şahinbey Yusuf Gören Muhasebe Üniversite/Yüksekokul


ŞEHİTKAMİL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


Adalet Ve Kalkınma Partisi Şehitkamil Muhammet Rıdvan Fadıloğlu Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti Şehitkamil Selami Demirkol Ortaokul/Lise
Büyük Birlik Partisi Şehitkamil Mehmet Vahdettin Yüksel İlkokul
Memleket Partisi Şehitkamil Ercan Akyosun Ortaokul/Lise
Anavatan Partisi Şehitkamil Vakıf Demir Ortaokul/Lise
Demokratik Sol Parti Şehitkamil Cengiz Barna İlkokul
Yeniden Refah Partisi Şehitkamil Kamil Yavuzer Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Şehitkamil Kemal İlik Ortaokul/Lise
Türkiye Komünist Partisi Şehitkamil Damla Çınar Üniversite/Yüksekokul
Anadolu Birliği Partisi Şehitkamil Cevdet Solmaz İlkokul
Zafer Partisi Şehitkamil Erman Ebçem Üniversite/Yüksekokul
Halkın Kurtuluş Partisi Şehitkamil Hatice Gül Esmer İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi Şehitkamil Halit Bozkurt Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil Umut Yılmaz Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi Şehitkamil Mustafa Karakurt Ortaokul/Lise
Demokrat Parti Şehitkamil Omay Karaata Üniversite/Yüksekokul
Millet Partisi Şehitkamil Metin Dertli Üniversite/Yüksekokul
Milli Yol Partisi Şehitkamil Ahmet Burak Kurt Üniversite/Yüksekokul
Adalet Partisi Şehitkamil Muzaffer Pekmezci Ortaokul/Lise
Türkiye İşçi Partisi Şehitkamil Turgut Çelik Üniversite/Yüksekokul
Demokrasi Ve Atılım Partisi Şehitkamil Okan Kısacık Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi Şehitkamil Mehmet Hayri Kamalı İş Adamı Ortaokul/Lise
Vatan Partisi Şehitkamil Sinan Büyükhatipoğlu Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Şehitkamil Yusuf Bölükler İlkokul
Bağımsız Şehitkamil Müslüm Aslan İlkokul
Bağımsız Şehitkamil Osman Batman İlkokul
Bağımsız Şehitkamil Mehmet Yılmaz Ortaokul/Lise
Bağımsız Gaziantep Şehitkamil Hüseyin Kıran


YAVUZELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Adalet Ve Kalkınma Partisi Yavuzeli Mustafa Kemal Sakaroğlu Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti Yavuzeli Ahmet Çakmak Ortaokul/Lise
Anavatan Partisi Yavuzeli Vakkas Demir Ortaokul/Lise
Demokratik Sol Parti Yavuzeli Ramazan Kılıç Serbest İlkokul
Yeniden Refah Partisi Yavuzeli Mehmet Kaya Ortaokul/Lise
Anadolu Birliği Partisi Yavuzeli Emin Akay İlkokul
Zafer Partisi Yavuzeli Ramazan Burak Ateş Arkeolog Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Türkiye Partisi Yavuzeli Ömer Ökeli Ortaokul/Lise
Gelecek Partisi Yavuzeli Hüseyin Çakmak Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi Yavuzeli Bekir Sakar Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi Yavuzeli Kenan Yüksek Üniversite/Yüksekokul
Millet Partisi Yavuzeli Şıh Tahir Taşdelen Serbest Ortaokul/Lise
Demokrasi Ve Atılım Partisi Yavuzeli Hüseyin Dal Serbest Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi Yavuzeli Fevzi Karakaya Üniversite/Yüksekokul
Vatan Partisi Yavuzeli Hüseyin Kozan Ortaokul/Lise…