1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İspiyon uyarısı
İspiyon uyarısı

İspiyon uyarısı

Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, FETÖ/PDY operasyon sürecinin kitlesel bir kamu emekçisi kıyımına doğru gittiğini iddia etti.

A+A-

HABER – MERAL KINACILAR
Şu ana kadar 47 üyelerinin açığa alındığını belirten Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, "Gaziantep şubesinden bir yönetim ve bir de üyemiz açığa alındı. Arkadaşlarımız için geldim. Gaziantep'te OHAL Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ile görüştük. Bizim Fetö, meto ile hiçbir ilişkimiz olmaz. İspiyon olayı var. Belkide kendilerini kamufle etmek için böyle bir girişimde bulunmuş olabilirler. İnsanları bu şekilde karalamaya kimsenin hakkı yok. Bu bir vebaldir. Yetkililerden hassasiyet istedik" dedi.

Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, beraberinde Gaziantep Şube Başkanı Ebubekir Hançerkıran ve Kadın Sekreteri Muammer Yıldırım Gazetemizi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi ile son gelişmeleri değerlendirdi. 

ZUL SAYARIZ

Gelecek endişesi ile birçok üyenin emeklilik başvurusu yaptığını söyleyen Erol, "Bizim öyle bir örgütle anılmamız bile büyük bir yanlış, bunu her gittiğim yerde söylüyorum. Bunu zul sayarım, hakaret kabul ederim. Ben Rizeliyim ben tanımam Fetö-meto hiçbir ilişkimiz olmamıştır. KHK çerçevesinde yerel yönetimlerde uygulamalar farklılıklar göstermektedir. Kimi belediyelerde açığa alma kimi belediyelerde emekliliğe zorlama biçiminde farklılıklar göstermektedir. Bunu zul ve hakaret sayarım. Bunun bir an önce cadı avına dönüşmeden çözülmesi lazım. Yerel yönetimlerde enterasandır belkide Fetö'yle beraber işbirliği olanlar karalama kampanyası başlatmıştır" dedi.

tumbelsen4.jpg

OHAL VALİSİ HASSAS YAKLAŞIYOR

'26 yıldır ben bu mücadelenin içerisindeyim arkadaşlarımla beraber biz cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkmışız, bu konuda açık ve alenen eylem ve etkinliklerimizde bunu söylemişiz' diyen Erol, "Bunun dışında şöyle düşünebilir misiniz bir terör örgütü Gazi Mustafa Kemal'in meclisine saldıracak, daha sonra bütün Türkiye'nin maneviyatına saldıracak, bizim ismimiz onunla anılacak, böyle bir şey yok. Bizimle özdeşleştirmeye kalkmasınlar böyle bir hatayı yapmasınlar. Bu bir ağır hakarettir biz bunu asla kabul etmeyiz. Dolayısıyla gittiğimiz yerlerde söyledik. OHAL'den sorumlu vali yardımcısıyla görüştük, o da bu konuya hassas yaklaşıyor. Sağ olsun, teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İSPİYON VAR

Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar ve siyasi parti genel başkanlarının bu konuda hassas olduklarını söyleyen Erol şunları söyledi:"O nedenle bu sürecin bir an önce cadı avına dönüşmeden çözülmesi lazım. Bizim arkadaşlarımızın böyle bir FETÖ örgütüyle anılması abesle iştigal bir şey. Belki de FETÖ'yle beraber işbirliği olanlar karalama kampanyası başlatmıştır, ispiyon olayı var. Kendilerini kamufle etmek için böyle bir girişimde bulunmuş olabilirler. Ama şu bir gerçek ki bir defa insanları bu şekilde karalamaya kimsenin hakkı yok. Bir insan eğer memur olduysa nasıl olduğu ortadadır. Devlet geçmişini geleceğini araştırmıştır. Sendikal mücadele arkadaşlarım bir suç işlemişse onun üzerinden bir yargılanma süreci varsa onu tartışırız. Ancak  arkadaşlarımızın hiçbir suçu yok. Hiç bir alakası yok".

BU BİR VEBALDİR

Bu sürecin cadı avına dönüştürülmemesi gerektiğini dile getiren Erol, "Mağdur insanları yaratmayın, mağduriyet artmasın, bir an önce olması gereken neyse o şekilde yapın. Ama bakıldığında öyle bir komisyon oluşturulmuş ki savunma yapamıyorsun, verilen kararı yeniden ters düz edilmesine yeniden o komisyon karar verecek. Savunma hakkı yok. Böyle bir şey olabilir mi? Onuruyla, şerefiyle, emeğiyle çalışan insanların, üreten insanların bu şekilde yargılanmasını asla doğru bulmuyoruz. Sadece bizim sendikamız içerisinde değil diğer sendikaların içerisinde de böyle mağduriyetlerin olduğunu düşünüyoruz. Terör örgütünün yapmış olduğu saldırıyı kınadık, 79 milyonla beraber alanlara indik, basın açıklaması yaptık, bu işin sadece siyasiler değil, halk olarak bizde var olduğumuzu Türkiye'nin demokrasine, parlamenter sistemine, cumhuriyet değerlerine hiç bir şekilde saldırı olamayacağını olursa bunu kabul etmeyeceğimizi açık şekilde ifade ettik. Gelinen süreçte olayın cadı avına dönüşmemesi gerekiyor. Haklıyı haksızı, şerefliyi şerefsizi ayırmak zorundasınız. Bu bir vebaldir" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.