İsmet Savcılıoğlu, minikler futbol turnuvasında il hakem kurulu başkanı Mehmet Kafkancı ile yaşanan ilk süreci Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi'ye yazılı olarak açıklarken il hakem kurulunda yaşanan skandalları gözler önüne serdi. Minikler futbol turnuvasında görev alan Can Balsu ve Serkan Bayraklılar hakkında il hakem kurulunun savunma isteyerek keyfi kararla hakemleri cezalandırdığını belirten Savcılıoğlu yaşanan süreci tüm ayrıntılarıyla anlattı. Savcıloğlu, gözlemci atalamalarındaki sorunu ve Muhammed Keklik'in bir maçta hakem olarak sahaya çıktığını 1 maçta ise oyuncu olarak sahada yer aldığını belirterek, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin bilgilerine sundu.

BİZDEN PARA TALEP ETTİLER

Savcılıoğlu; "Gaziantep ilinde yapmış olduğunuz toplantıda size Deprem bölgesinde bulunan 11 ilden gelecek olan 132 çocuğun katılacağı minikler futbol şenliği için hakem talebimiz ve parasal konularda İHK nın bize cevabını anlatmıştım. Turnuvayı gerçekleştirdik müsabakaları Üniversite Öğrencileri ve Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığında halk eğitim üzerinden çalışan gönüllüler yönettiler. Ücret ödeyelim, talebimizide kabul etmediler."

TURNUVADA ÇOCUKLARIN EĞLENMESİNDE KATKI SAĞLAYAN 
İKİ HAKEMİN KEYFİ BİR ŞEKİLDE SAVUNMASINI İSTEDİLER

"Gaziantep İl Hakemi olan Aynı zamanda Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor Daire Başkanlığında görev yapan M. Can BALSU ve Serkan BAYRAKLILAR müsabakada görev yapacak olan gönüllü hakemlerin maç proğramını yapmış olup oyun kurallarının Futsal değil normal futbol oyun kuralları çerçevesinde oynanması ve yalnızca taç atışlarının ayak ile başlatılması konusunda bilgilendirme yaptılar. Müsabakaların sağlıklı ve daha eğlenceli şenlik havasında geçmesini sağladılar turnuva boyunca çocukların gol sevinci galibiyet sevincini birlikte paylaşarak müsabakalara renk kattılar. Bu gün MHK talimatı diye bu iki Hakem arkadaşımızdan Gaziantep İHK  Gaziantep Türkiye Futbol Antrenörlerinin düzenlediği Futbol şenliğinde izinsiz maça çıktığınız tespit edilmiş olup bu konuda savunma vermeleri istendiğini öğrendik."

ÇOCUKLARA HEDİYELER VERİLDİ

Savcılıoğlu, açıklamasında şöyle devam etti; "Bu turnuva TÜFAD Gaziantep Şubesi organizasyonu olup Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği bir turnuva olup TFF Futbol Gelişim Direktörü Sayın Oğuz ÇETİN Hocamızda katılmış olup TFF Yönetim Kurulu çocuklarımıza Milli Takım forması polar, atkı, eldiven bere gönderdi turnuvanın kimler ile organize edildiğini resmi internet sayfasından yayımladı."

KAFTANCI EGOSUNU TATMİN ETME ÇABASINDADIR

Taraftar bu kez görevini yaptı Taraftar bu kez görevini yaptı


"Gaziantep İHK Başkanı Sayın Mehmet KAFTANCI keyfi ve şahsi meselelerini Dernek ve İHK arasındaki çekişmeyi bu iki Hakem arkadaşımıza ceza aldırarak adeta egosunu tatmin etme çabasındadır. Dahası Sayın KAFTANCI ben buraya atanmadım, Sınavla göreve geldim benim MHK ile işim olmaz ben MHK yı tanımam diyecek kadar ileri gitmiştir."

GÖZLEMCİNİN GİTMEDİĞİ MAÇTA KAVGA ÇIKMIŞ

Savcılıoğlu, bir iddiada daha bulunarak gözlemcinin gitmediği maçta kavga çıktığını ve bunun raporunun nasıl tutulduğunu merak ettiklerini belirterek, "Ben de size bir deli olarak soruyorum Gaziantep özel bir turnuvada 74 müsabaka oynanıyor bu müsabakalarda 2 gözlemci var Sayın Muhittin ERDEM 51 Maç Sayın Mehmet AÇIKGÖZ 23 Maç görev alıyor birçok maça da gitmemişlerdir. Bu ilde 30 a yakın gözlemci var İHK Başkan Vekili sıfatı ile mi bu arkadaş 51 maç görev almıştır."

ÖNCE HAKEM, SONRA FUTBOLCU

İsmet Savcılıoğlu'nun en çarpıcı iddiası ise Muhammed Çelik'in bir gün önce hakem olarak sahaya çıktığı bir gün sonra ise futbolcu olarak sahaya çıktığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti; "07.12.2023 saat 17.30 da oynanan Dumlupınar Anadolu Lisesi Nizip Spor Lisesi müsabakası maçı gözlemcisi yine Mehmet AÇIKGÖZ maçta yok maçın hakemleri Ufuk Osman SOLMAZ Y. Emre YAVUZKURT Dilara ERKAYA maç sonrası oyuncular tarafından darp edilmiştir sahada gözlemci yok bu maçla ilgili rapor nerede ve nasıl yazılmıştır. 09.02.2024 Cumartesi Gaziantep 1.Amatör küme C grubunda Sporland FK  - Samspor müsabakasının Hakemi Muhammet KEKLİK 10.02.2024 saat 15.00 da oynanan Aydınbaba Spor -  Oğuzeli Belediye Spor 1. Amatör Küme B Grubunda oynanan müsabakada Futbolcu olarak görev yapıyor. ( 7. Madde G fıkrası ) Talimatlar buna uygunmudur?" Spor Servisi