Çok geçmedi, S.S. 13. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz, bir açıklama yaptı ve sanki faizler yüzde 100 artmış gibi gösteriyor diyerek Özcan’ı suçladı. Özcan ise “Ben yüzde 100 demedim. Bizde hükümetimize teşekkür ediyoruz, bizim itirazımız başka” dedi.


DEPREM KREDİSİNİ İNKAR ETMİYORUZ

Özel veya devlet bankalarında faizlerin yüzde 60 seviyesinde olduğunu belirten Özcan, verilen kredilerin yüzde 30’unu esnaf, yüzde 22’sini devletin karşıladığını belirtti.  Özcan, “250 bin lira deprem kredisine faiz uygulanmadı. Bunu inkar etmiyoruz. Bunun için hükümetimize teşekkür ediyoruz. Piyasa şartlarına göre esnaf kefalette krediler yüzde 50 daha uygun. Buna da bir itirazımız yok. Esnaf kefalet bizi destekliyor, devlete teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLSİN

Yavuz Sözmen'i kaybettik Yavuz Sözmen'i kaybettik

 Alınan kararın bir daha gözden geçirilmesini istediklerini söyleyen Özcan, ” Biz yüzde 7.5 olan kredilerin tekrar artırılmasına itiraz ediyoruz. Esnaf kredileri faiz oranı tablosuna baktığımızda örneğin mevcut faiz oranı yüzde 15 iken, esnaf payı yüzde 7.5 olan kredide yeni faiz oranı yüzde 34’e çıkarken, esnaf payı da yüzde 17 olarak gerçekleşti. Örneğin mevcut faiz oranı yüzde 17, esnaf payı yüzde 8.5 iken, yeni faiz oranı yüzde 36’ya çıkarken esnaf payı yüzde 18 olarak belirlenmiş. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Biz bu konunun takipçisi olacağız Tekrar gözden geçirin diyoruz” dedi. Meral KINACILAR ERBEKTE
 

Editör: Ebru Kont