1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İş ve sanayi dünyası beklemeye geçti
İş ve sanayi dünyası beklemeye geçti

İş ve sanayi dünyası beklemeye geçti

Türkiye 22 Temmuz seçimlerinde önemli bir sınavdan daha geçti... CHP'nin şok yaşadığı, AKP'nin beklentilerin üzerinde oy aldığı Gaziantep'te oda başkanları...

A+A-

Türkiye 22 Temmuz seçimlerinde önemli bir sınavdan daha geçti... CHP'nin şok yaşadığı, AKP'nin beklentilerin üzerinde oy aldığı Gaziantep'te oda başkanları beklentilerin takipçisi olacaklarını mesajını verdi. Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan, "Özellikle Teşvik Politikaları'nın Gaziantep'i soktuğu sıkıntı karşısında beklenenden daha fazla bir oy aldı. Bu da, muhalefet partilerinin iktidar partisi karşısında umut olabilme veya alternatif ekonomik politikalar üretebilme noktasında yeterli olamadığı gerçeğini gözler önüne seriyor" dedi. Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer ise, 22 Temmuz'da Türkiye'nin çok önemli bir demokrasi sınavı verdiğini kaydetti.

ASLAN: BÜTÜNLEŞTİRİCİ POLİTİKA İZLENMESİ ŞART

Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan, seçim sonuçlarının iktidarı, muhalefeti, meclise giren, giremeyen herkesin çıkarması gereken dersler olduğuna inandığını söyledi. "Millet AKP'ye iktidar görevi vermiştir. AKP'ye yeni dönemde çok büyük görevler düşmekte" diyen Aslan, "Seçimler bitti ve çok önemli, çok sıkıntılı bir döneme giriyoruz. Dolayısıyla iktidara düşen görev yurt içinde birlik ve beraberliği sağlayıcı toplumun tüm kesimlerinin hassasiyetlerini göz önünde tutarak, halkı bütünleştirici bir politika izlemesi esastır" dedi.

EĞER YAPILMAZSA TEPKİ BÜYÜK OLUR

AKP'nin Gaziantep'te beklenenin üzerinde bir başarı elde ettiğini kaydeden Aslan, "Özellikle Teşvik Politikaları'nın Gaziantep'i soktuğu sıkıntı karşısında beklenenden daha fazla bir oy aldı. Sayın Başbakanın seçimler öncesi sektörel ve bölgesel teşvik konusundaki vaatlerini süratle hayata geçirmesini bekliyoruz. Eğer bu yapılmazsa Gaziantep iş alemi olarak bir süre sabrederiz. Fakat daha sonra verilen vaatlerin yerine getirilmesi için her türlü tavır ve tepkiyi gösteririz. Gaziantep'e hizmet noktasında seçilen milletvekillerimizle el ele kol kola olacağız. Bunların gayretlerine destek vereceğiz" diye konuştu.

KOÇER: DEMOKRASİ SINAVI VERDİ

Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer,22 Temmuz'da Türkiye'nin çok önemli bir demokrasi sınavı verdiğini, seçimde kullanılan oy oranının yüksekliğinin ve seçimin huzur içerisinde geçmesinin, Türk halkının Türkiye'nin kaderine sahip çıktığının göstergesi olduğunu söyledi.

Koçer, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, Türk insanının demokrasi, istikrar ve güvene verdiği oyların Türkiye'nin gelecek 5 yılını şekillendireceğini belirterek, "Siyasi istikrarın olmadığı bir ülkede ekonomik istikrardan söz edilemeyeceğine göre bu seçim sonuçları ekonomik istikrar, güven ortamı ve büyüme sürecinin devamı için son derece önemli bir sonuçtur" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.