1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İrfan Demirci'den büyük adım
İrfan Demirci'den büyük adım

İrfan Demirci'den büyük adım

Gaziantep Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci, Türk Eczacılar Birliği Başkanlığına aday oldu. Genel Başkan Erdoğan Çolak ve Genel Sekreter Arman Üner’in de aday olduğu Türk Eczacılar Birliği genel kurulu 11 Kasım’da başlayıp, 14 Kasım’da sona erecek.

A+A-

 43’ncü olağan genel kurula Birlikte Değişim sloganıyla hazırlanan Demirci, “Eczacı güncel sorunlar ile boğuşurken, mesleğini sürdürebilme umutları da her geçen gün azalmaktadır. Oysa hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir. Mesleğimizin geleceği örgüt içi rekabetten daha önemlidir. Dünü biliyoruz, yarını birlikte inşa edeceğiz” dedi. 

Demirci, sorunları çok iyi bildiğini ve çözümü konusunda önemli çalışmalara imza atacaklarını belirterek, Türk Eczacılar Birliği Başkanlığına talip olduğunu söyledi. Eczacının ilaçtan ve sağlıktan koparılmaya çalışıldığını vurgulayan Demirci, “Türk Eczacılar Birliği Başkanlığı büyük kongresine giderken, bağımsız eczane yapısı çok uluslu şirketler tarafından tehdit ediliyor. Ekonomimiz her geçen gün daralıyor. Bürokratik yükler artıyor, güncellenmeyen mevzuattan kaynaklı sorunlarımız da büyüyor. Fakülte ve kontenjan sayımız artarak, mesleğimiz değersizleştiriliyor. Topyekûn var olma mücadelesi verdiğimiz bu süreçte yüklendiğimiz sorumluluk ve mücadele misyonunu Türk Eczacılar Birliği yönetimine taşımakta kararlıyız” diye konuştu. 

ÇÖZÜM HAZIR

Çözümünün hazır olduğunu belirten Demirci, “Liyakatle oluşturulmuş, mesleğin sorunlarına odaklanmış, karar alma süreçlerinde katılımcı, uygulamada şeffaf mücadelede kararlı, üreten ve paylaşan yol haritası belli olan, tek adamlar yerine birlikte yöneten geniş katılımlı bir anlayışını Türk Eczacılar Birliği’ni inşa ederek başlayacağız. Aklı, bilimi ve çağdaşlığı önceleyen tabanıyla bütünlenmiş, üyesine güven veren, görevi meslek haline dönüştürmeyen kadrolarla mümkün olacaktır. Değişen dünyada mesleğimizin gelişimine biz yön vereceğiz. Türk Eczacılar Birliği’nde değiştireceğimiz yönetim anlayışı ile ülkemizde eczacılığın gidişatını değiştirmeye, geleceğimizi dönüştürmeye talibiz” dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.