1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. IRAKTA PEŞMERGE, SURİYEDE PYD : IRKÇI FAŞİZMİN TÜRKMEN KIYIMI
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

IRAKTA PEŞMERGE, SURİYEDE PYD : IRKÇI FAŞİZMİN TÜRKMEN KIYIMI

A+A-

Kendi milli sınırları içinde Misak-ı Milli Türkleri nasıl bir kıskaçta ise Misak-ı Milli dışındaki Türkler de aynı kader çizgisinde tarihin gördüğü en çileli ve en acı etnik kıskacı yaşıyor.

Iraktaki Türkmen coğrafyası Peşmerge zulmü altında çiğnenirken aynı senaryo bu kez Suriyedeki Türkmen topraklarında uygulanıyor.

ARAP - TÜRKMEN TECHİRİ : KÜRT İSTİLASI

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin havadan verdiği destekle Suriyenin kuzeyinde ilerleyen PYD, bölgede Türkmen tehcirine hız verdi. Geçtiğimiz günlerde Tel Abyadı ele geçiren PKKnın Suriye kolu örgüt, sözde Kürt devleti hedefi doğrultusunda etnik temizliğe başladı. Rojova (Batı) kantonu adını verdiği alanlardaki Arap nüfusu bölgeden çıkaran örgüt, son olarak da Tel Abyadın güneyindeki Türkmen köylerini boşalttı. PYDnin silahlı kanadı YPG ve Kürt gruplar son olarak Hamam Köyündeki Bin Türkmeni tehcir ederken. Örgütün, Türkmenlere yönelik olarak Buraları terk edin. IŞİDe yardım ediyorsunuz. Koalisyona buraları bombalatacağız. Onlar bombalamasa da biz bombalayacağız bahanesiyle tehditte bulunduğu belirtildi. YPGnin son hamlesini değerlendiren Suriye Türkmenleri Meclis Başkanı Abdurrahman Mustafa, 400 bin Türkmenin hayatının tehlikede olduğunu ifade etti. DEMOGRAFİK TEHCİR : KUZEY SURİYE, BATI KÜRDİSTAN

Dört parçalı Kürdistanın Batısı Kuzey Suriyede adım adım inşa edilirken. Suriyenin kuzeyinde uzun süredir gündemde olan demografik yapının değiştirilmesi çalışmalarının en net örnekleri Türkmen bölgelerinde yaşanıyor. Suriyenin Tel Abyad ilçesinde önce dört köyü ele geçiren ve yaklaşık 12 bin Türkmeni tehcir eden PYD, önceki gece de Hamam köyünde yaşayan yaklaşık bin Türkmeni tehcir etti. IŞİDin Rakkadan tehcir ettiği Kürtleri buralara yerleştirmek isteyen PYD, IŞİD ile benzer bir taktiği izliyor. PYDde Türkmenlere köylerini boşaltma tehdidinde bulunurken, Türkmenleri IŞİDin hakimiyetindeki Rakka yönünde ilerlemeye zorluyor. Böylece, Türkmenlerden boşalan köylere Rakkada IŞİDten kaçan Kürtleri yerleştirmeyi amaçlıyor. PYDnin Türkmenleri Rakkaya göçe zorlayarak hem IŞİDin kucağına attığı, hem de Türkiyeye yönelmelerini engelleyerek demografi değişikliği planının deşifre olmasını kamufle etmeye çalışıyor. AJAN YÖNETİCİLER, TOPYEKÜN İŞBİRLİKÇİ HALK

Son olarak Hamam köyünde yaşayan Türkmenleri tehdit eden PYD, köyde kalarak direnen ve IŞİDin muhtemel bir toplu katliamından kaygı duyan 800 Türkmeni de bir okula topladı. PYD militanlarının, Siz IŞİDe yardım ediyorsunuz. Buradan ayrılmazsanız koalisyona koordinatları verip sizi bombalatırız. Onlar bombalamasa da biz bombalayacağız tehdidinde bulunduğu bölge kaynaklarından öğrenildi. TEK YOL TÜRKMEN DİRENİŞİNİ DESTEKLEMEK

PYD, daha önce Tel Abyad bölgesindeki Türkmen köyleri Dedeler, Bilal Çete, Sirt ve Babel Havayı alarak Türkmenleri göç etmek zorunda bırakmıştı. Önceki gece Hamamda da benzer durum gerçekleşirken, kadın ve çocukların Türkiyeye gönderildiği, köylerde kalan Türkmenlerin bir bölümünün ise köylerini bırakmamak için PYDye karşı direndiği öğrenildi. Türkmenler hem köylerini kaybetmemek, hem de IŞİDin tehdidinden kurtulmak için savunma stratejisini kendi öz kaynaklarıyla geliştirmeye çalışıyor.

 PYD-İŞİD SAVAŞI BİR CAMBAZA BAK OYUNUDUR

Ortadoğu bataklığında kendine yaşam alanı yaratmaya çalışan hiçbir örgüt Amerikadan bağımsız değildir.

PYD nasıl Amerikan çıkarlarına hizmetle mükellefse karşı role terennüm eden IŞİDte üç aşağı beş yukarı dolaylı olarak aynı hizmetin devamını sağlamakla mükelleftir.

Bu manada PYD-IŞİD savaşı aslında Amerikan Derin Devletinin tertiplediği bir danışıklı dövüştür. IŞİD vahşeti Kuzey Suriyedeki PYD varlığını meşrulaştırmakla görevlidir. Bölücü PYDyi vatan kurtaran aslan rolüyle Amerikan çıkarlarına uygun hale getirme operasyonu bir Cambaza bak oyunudur. Bu oyunda Amerikanın rolü ise seyircilerin yani bölge ülkelerinin ceplerindekini  (Ulus devletleri çökertmek ve toprak bütünlüğünü parçalayarak ) araklamaktır. Öngörülen hedef gasp edilmiş bu topraklar üzerinde Amerikan uydusu aşiret devletlerini inşa etmektir.

AMERİKAN UŞAĞI PYD, İŞBİRLİKÇİ KÜRTLER

Kobanideki IŞİD işgalini kırmak üzere Peşmerge üniformalarıyla Türk toprakları üzerinden Kuzey Suriyeye giren PKK militanları Suruçta Biji Serok Obama sloganlarıyla geçiş yapmıştı.

Aylar sonra bu Amerikanist işbirlikçi slogan kendine Washingtondan yankı buldu ve ABD başkanı Obamanın IŞİDe karşı PYD müttefikimizdir açıklaması tıpkı PKK gibi PYDninde Amerikan uşağı bir örgüt olduğunu göstermiştir.

Türkiye-Suriye sınırı boyunca konuşlanmış Kürt yerleşimcilerin topyekün işbirlikçi bir halk rolünü içlerine sindirerek Araplara ve Türkmenlere karşı asimilasyonu ve işgali dayatması bu tezimizi doğrulamaktadır.

Kürt  kantonu adı verilen ve giderek bir koridora dönüşmekte olan Batı Kürdistan oldu bittisi de tıpkı Irakta sahnelenen senaryo gibi yine bir Amerikan projesidir.

IŞİD zulmünden kaçan Türkmenlerin boşalttığı Ata topraklarına PYD tarafından Kürt nüfus yerleştirilirken, Telabyadın PYD tarafından işgaliyle Araplar ve Türkmenler aynı plan dahilinde Türkiye sınırına doğru sürülmüş ve bölgenin iki kadim milleti olan Arapların ve Türkmenlerin terk etmek zorunda kaldığı topraklara yine aynı yöntemle Kürtler yerleştirilmiştir.

 

Bu yolla bölgenin demografik yapısı Kürtler lehine bozularak Lazkiye Limanına kadar uzatılması öngörülen Kürt koridoru bir sonuç olarak bölge halklarına dayatılmaktadır.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.