1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İnsanlar aynı yüzlerden bıktı
İnsanlar aynı yüzlerden bıktı

İnsanlar aynı yüzlerden bıktı

CHP'nin önceki Milletvekili adaylarından Av. Selim Karahan ilginç bir benzetme yaptı ve partide hep aynı yüzlerin ortaya çıktığını belirterek "CHP'de Maalesef hep aynı yüzler.

A+A-

Mersin’den Ali Mahir Başarır, Zonguldak’tan Deniz Yavuz Yılmaz diye arkadaşımız çıkmış, İstanbul’dan Zeynel Emir diye bir arkadaşımız çıkmış. Buralardan çıkanı Gaziantep’ten niye çıkmasın. Çok büyük bilgi birikiminden sahip çok önemli arkadaşlarımız var"dedi.

AİLELERİN KUŞAKLARI PARTİYE DÖNMELİ

Selim Karahan, ailelerin üçüncü ve dördüncü kuşaklarının partiye dönüşünün sağlanması gerektiğini söyledi. Sürekli sahada olduğunu ve eski yıllarda kimsenin sorunlardan bahsetmediğini anlatan Karahan, "Şimdi durum değişti, vatandaş bizlere sorunlardan bahseden durumuna geldi. Artık dert yanıyorlar, sorguluyorlar, çözüm için öneri bekliyorlar. Bizim bunu çok iyi değerlendirmemiz ve bu potansiyeli ortaya çıkarmamız lazım" dedi. 

Mayıs ayında yapılması planlanan seçimlerde yeniden aday olabileceğini belirten Karahan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CHP'de üçüncü ve dördüncü kuşakların önemini anlatan Karahan, "Ailelerin üçüncü dördüncü kuşaklarının tekrar dönüşünün sağlanması gerekiyor. Eğer bu olursa birçok çözülür. Bizim partimizin yapması gereken en önemli işlerden bu olmalı. Filanca aile CHP’deydi. Şimdi nerede yok ? O zaman niye yoklar onu tespit etmek, onları geri CHP’deki örgüte nasıl kazandırabiliriz bunu araştırmamız lazım. Bu seçime kadar olabilecek bir şey mi bilemem ama ne kadar erken başlarsak o kadar iyi bir şey." diye konuştu. 

CİDDİ BİR OY POTANSİYELİNE ULAŞABİLİRİZ 

 CHP’nin önümüzdeki seçimlerde hem Türkiye’de hem de Gaziantep’te ciddi bir oy potansiyeline ulaşacağına inandığını belirten Karahan, "Eğer Gaziantep özeline inersek ben sürekli sahadayım. Seçim olmasa da biz hep köyleri geziyoruz. Vatandaşlarla sohbet ediyoruz. Kahvelerde bir ilgi var. Bu ilginin temel sebebi tabiki ekonomik şartların zorluğu. Vatandaşı alternatif bir siyasi yola itiyor. Dolayısıyla buradan da en çok siyasi olarak nemalanacak partinin CHP olduğu görüyorum"

ÖRGÜT YÖNETİMLERİ YENİLENDİ

"Gaziantep'te örgüt yönetimleri yenilendi" diyen Karahan, "Yenilenen örgüt bir heyecan yarattı. Bizim örgütümüz genellikle ön seçim taraftarıdır. Ön seçim hakikaten üyemizin kendi idaresiyle milletvekilini seçmek ister. Doğru bir yöntemdir. Ancak tüzüğümüzde hem ön seçim var hem de merkez yoklaması var. Bu iki yöntemden hangisinin belirleneceği parti meclisinin vereceği kararda belli olacak. Gönül ister ki ön seçim olsun. Partilimizin iradesi sandığa yansısın. Bu ön seçim olduğu taktirde Gaziantep genelinde bir heyecan olacak. O heyecan seçim sürecine kadar devam eder. Genel merkez 6’lı masanın durumun daha farklı bir şey belirlerse onu zaman gösterecek."

SAÇ AYAKLARI İYİ YÖNETİLMELİ

Karahan devamla şunları söyledi: "Gaziantep’i ben saç ayağına benzetiyorum. Bir tencere üç ayaklı bir saç ayağında durur. Eğer ayaklarda birisi eksik olursa o tencere devrilir. Bu saç ayağının birincisi Gaziantep merkezdir. İkinci İslahiye’dir, üçüncüsü de Nizip’tir. Burada İslahiye ve Nizip taşra olarak nitelediğimiz en büyük ilçeler. Bu ilçelerdeki taşraların genel niteliği de kendilerinden birilerinin seçilebilecek yerlerde olduğunu gördükleri zaman bunu partilisini bir kenara koyup, oy verdiği çok çeşitli defalar tecrübe edinmiş konulardır. Dolayısıyla listelerin bu şekilde düzenlenmesi gerektiği düşünüyorum. Bunlara dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum"

 HEP AYNI YÜZLER

"Maalesef hep aynı yüzler. Kendi partimi dostlarımı ziyaret ettiğimde hep şunu söylüyorum. Mersin’den Ali Mahir Başarır, Zonguldak’tan Deniz Yavuz Yılmaz diye arkadaşımız çıkmış, İstanbul’dan Zeynel Emir diye bir arkadaşımız çıkmış. Buralardan çıkanı Gaziantep’ten niye çıkmasın. Çok büyük bilgi birikiminden sahip çok önemli arkadaşlarımız var. 

LİYAKAT ÇON ÖNEMLİ

"Liyakat çok önemli. Liyakati göz önünde bulundurursan parti dışındaki bize oy vermesi muhtemel olan insanlara daha yakın gözükmüş oluruz. Liyakata artık bakıyorlar. Yani eski tip siyasetin kalmadı. Eski yüzlerin tecrübesine ulaşmak mümkün değil. Onların tecrübesini de yanımıza alarak yeni yüzlerin ve genç insanların ortaya çıkması lazım. Ortaya çıkarılması ve sunulması gerekir.  Ama önemli olan onları da dışlayarak değil, onlar gitsin biz gelelim değil. Tamamen onların tecrübesi eden alınmalı. Egosu olmayan tecrübeli insanların bir araya gelmesi gerekir.  Gençlerin de onlara soru soracak alçak gönüllüğüne sahip olması gerekir."

SORUNLARI ANLATIYORLAR

"Geziyorum. Sürekli sahadayım. Eskiden bize kimse sorunlarından bahsetmezdi. Şimdi bize vatandaş bize sorunlarından bahseden duruma geldi. Yani eskiden birtakım sebeplerden buna baskı diyebilirsiniz, korku diyebilirsiniz ya da diğer siyasi partiye gönüldaşlık diyebilirsiniz bir şeklinde bize sorunlar yansımıyordu. Bir çayımızı kahvemizi içip, kendimizi anlatıp kalkıp geliyorduk. 1,5 senedir sahada gördüğüm olay vatandaş artış dert yanıyor bize. Bizim ne yapacağımızı merak ediyor.  Bizi sorguluyor ne yapacaksınız diye ? Bu sorun nasıl çözer diye ? Bu bile bizim çok ciddi bir potansiyelin arkasında olduğumuzu gösteriyor. Bunu iyi kullanmak gerekiyor. Aklımda adaylık var." LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.