1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İnşaat Mühendisleri işbirliğine hazır
İnşaat Mühendisleri işbirliğine hazır

İnşaat Mühendisleri işbirliğine hazır

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek gündemdeki konular üzerine bilgi alışverişinde bulundular.

A+A-

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek gündemdeki konular üzerine bilgi alışverişinde bulundular. Şahin, "Trafik sorunu olmak üzere şehrin tüm sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Ulaşım master planındaki uygulamaları gündeme alarak bazı yolları tek yöne çevirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. Çeliktürk ise, şehrin sorunlarının çözümü noktasında her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını belirtti. 

OLAĞANÜSTÜ GÜNDEMLE ÇALIŞIYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in makamında gerçekleştirilen ziyarette 15 Temmuz darbe girişiminin sektöre etkileri başta olmak üzere ulaşım, imar ve çevre konuları üzerinde duruldu.  

NORMALLEŞME DEVAM EDİYOR 

"Ekonomi başta olmak üzere normalleşme hızla devam etmektedir. Üretim ve piyasalar normal seyrine dönmüştür. Bizde belediye olarak hizmetlerimizi aralıksız sürdürmekteyiz" diyen Şahin, "Başta trafik sorunu olmak üzere şehrin tüm sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Ulaşım master planındaki uygulamaları gündeme alarak bazı yolları tek yöne çevirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine trafik sorununun çözümünde uzmanların görüş birliğine vardığı sola dönüşlerin yasaklanması uygulamamızı da hayata geçiriyoruz. Ayrıca bisiklet yolları konusunda önemli adımlar attık ve proje tamamlandığında 54 km. bisiklet yoluna sahip olacağız. Proje kapsamında bisiklet terminalleri kurarak  halkımızın kullanımına sunacağız. İmar çalışmalarımızı da planlı programlı şekilde hayata geçiriyoruz. En önemli üzerinde durduğumuz konulardan birisi de çevre yeşil alanlar konusudur. Bunu da dünya standartlarına çıkarıyoruz.” dedi.

ÇELİKTÜRK: ELİMİZ TAŞIN ALTINDA

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk son günlerde yaşanan olaylara rağmen halkın demokrasiye ve Milli İradeye sahip çıktığına dikkat çekerek şehrin sorunlarının çözümü noktasında her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını belirtti. 

BİRİNCİ LİG İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gökhan Çeliktürk, "Tüm kesimler artık daha fazla çalışmalı daha fazla üretmeli ve ülkemizi birinci lige çıkarmak için elinden geleni yapmalıdır. Bizler inşaat mühendisleri olarak bu konuda önemli çalışmalar yapmaktayız. Halkımızın daha güvenli ve sağlıklı mekanlarda oturması için her türlü standarttı uygulamaya ve uygulatmaya özen göstermekteyiz. İnşaat kalitesinin artması için kanuni zorunlulukların yerine getirilmesi şarttır. Bu bağlamda İnşaatlarda çalışan işçiler için mesleki yeterlilik belgelerinin alınması zorunluluktur. Bunun için oda olarak girişimlerde bulunduk ve ustalarımız için mesleki yeterlilik sınavını ve uygulamalı sınavı bu hafta içerisinde yetkili kurumla birlikte yapacağız. İnşaat mühendisleri insanların hayatından da sorumludur. Onların güvenli sağlam binalarda oturması mutlu ve huzurlu yaşam sürdürmesinin sağlanmasında en önemli faktör inşaat mühendisleridir. Bizler bu sorumluluğun bilincinde olarak inşaatlarımızı yapmaktayız. Ulaşım, çevre, yeşil alanlar ve imar gibi konularda da oda olarak hassasiyetimiz ortadadır. Uygulamalardaki aksaklıkların giderilmesi için her zaman katkı sağlamaya hazırız” dedi. Bülten

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum