1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İMZALAR ATILDI
İMZALAR ATILDI

İMZALAR ATILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi mesleki ve teknik eğitimde işbirliği protokolü imzaladı.

A+A-

Mesleki ve Teknik Eğitimde işbirliği protokol imza töreni Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlendi. Törene, Gaziantep Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Gür, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Abdullah Aksoy katıldı.

GAZİANTEP FARKINDALIĞI ORTADA

Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Odası mesleki ve teknik eğitimlileri iş birliği ile protokol imzaladıklarını belirten Mete,”Biliyorsunuz ki mesleki eğitim ile ilgili özellikle milli eğitim bakanlığında ki teşkilat yasasında ki değişiklikler ile birlikte mesleki eğitimin önemi bir kat daha arttı. Bu anlamda da sektör ile işbirliği yapmanın çok önemli olduğunu gördük. Yaptığımız görüşmelerde bu işbirliğinin de Gaziantep gibi sanayi ve ticaret merkezi bir şehirde diğer paydaşlarla yapılmasını zorunluluğunu gördük. Bu anlamda da gerçekten proje ile ilgili paylaşımlarımızı Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Oda bu anlamda sağ olsunlar her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ettiler. Bu anlamda hazırlanmış işbirliği protokolü amacımız eğitimde ki standardı ve niteliği artırmak ayrıca Gaziantep’te farkındalığı hazırlamış bir protokoldür” dedi.

EĞİTİM BİR BÜTÜNDÜR

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ise, eğitimin bir bütün olduğunu söyleyerek, "Teknik ve mesleki eğitimin önemini biliyoruz. Ortak akılla ortak bir platform kurduk, böylesi önemli bir protokole imza attık, şehrimiz için hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

HEDEFİ OLAN BİR İLİZ

"Hedefi olan bir iliz" diyen Gaziantep Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi,"İhracatta dünya devi ülkelerle mücadele etmenin yolunun kaliteli insanlardan geçtiğini biliyoruz. Kentimize ve ülkemize katma değer kazandırmak için çok önemli bir protokolün altına imzamızı atıyoruz” ifadelerini kullandı.

DESTEKLEYECEĞİZ

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Abdullah Aksoy, “Önümüzde ki yıl güzel bir eğitim vermiş olacağız. İnşallah yerel yönetimler olarak bizde Büyükşehir Belediyesi olarak var gücümüzle bu projenin destekçisi olacağız. İnşallah hep beraber güzel işler başaracağız” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Gaziantep KOSGEB Müdürlüğü ile yapılan protokollere, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalanarak, mesleki ve teknik eğitimde işbirliğini attırılacak. İHA

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.