1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mühendislerde hizmet zamanı
Mühendislerde hizmet zamanı

Mühendislerde hizmet zamanı

İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulunun ilk toplantısında yapılan görev dağılımında Gökhan Çeliktürk yeniden başkanlığa getirildi. Çeliktürk mazbatasını Şehitkamil İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mustafa Kılıç’ın elinden aldı.

A+A-

ÇELİKTÜRK’E MAZBATASINI HAKİM KILIÇ VERDİ

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nin 14.Olağan Genel Kurulu sonrası yönetime yeniden seçilen Gökhan Çeliktürk mazbatasını Şehitkamil İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mustafa Kılıç’ın elinden alarak göreve başladı.

İLK TOPLANTI YAPILDI

İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulunun ilk toplantısında yapılan görev dağılımında Gökhan Çeliktürk yeniden başkanlığa getirildi. Çeliktürk, önemli mesajlar verdiği açıklamasında, "Belediyelerimiz planlama yapsın müteahhitlik yapmasın! Müteahhitlerimiz vatandaşlarla anlaşıp dönüşümü başlatalım.  Uzayçatılı pazar yerleri deprem toplanma alanları olamaz. Sırf yapmış olmak İçin birşeyleri yapmamalıyız. Mekansal olarak geniş ve planlı deprem toplanma alanları oluşturmalıyız" dedi.

HİZMET ZAMANI

Çeliktürk, "Demokratik bir ortamda genel kurulumuzu yaptık. Artık seçim süreci geride kaldı. Bundan sonra Odamız için, mesleğimiz için ve Gaziantep için el ele verme zamanı. Artık birlik, beraberlik ve hizmet zamanı" diye konuştu.

KİMLER YÖNETİMDE

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi'nin hafta sonu yapılan genel kurulunda göreve gelen 14. Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin ilk toplantısında görev dağılımı yapıldı. Görev dağılımı sonucu Gökhan Çeliktürk yeniden İMO Gaziantep Şube Başkanı olurken, Selçuk Soysüren Şube Sekreteri ve Mehmet Baki Sağlamer de Sayman Üyeliğe seçildi.  Aydın Kirişçi, Burkay Güçyetmez, Hacer Çiftçi ve Metin Girişken de üye olarak görev aldı.

KÜÇÜKCAN OLAYI ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Başkan Çeliktürk, Şube yönetimi olarak bundan sonra yapacakları çalışmalar ve hedefleriyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Merhum arkadaşımız Korkut Küçükcan'ın hayatını kaybettiği olay ile ilgili süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz.Seçim sürecinde üyelerle yapılan istişarelerin tümünde Üyelerimiz Merhum meslektaşımız Korkut Küçükcan İçin Adalet istiyor. Bu odamız adına çok önemli. Gerekenin acilen yapılması ve sorumluların bulunup bir an önce yargılanmasını istiyoruz" dedi.

BELEDİYELER MÜTEAHHİTLİK YAPMASIN

"Gaziantep deprem kuşağında yer alıyor. Elazığ depremini hepbirlikte yaşadık şehir olarak çok korktuk.Mühendislik hizmeti almamış Yapılar ile ilgili çok ciddi ve hızlı dönüşüme ihtiyaç var" diyen Çeliktürk, " Belediyelerimiz planlama yapsın müteahhitlik yapmasın! Müteahhitlerimiz vatandaşlarla anlaşıp dönüşümü başlatalım.

Bu nedenle deprem master planının hayata geçirilmesini çok önemsiyoruz.Şehrimiz açısından sağlıklı bir deprem master planı için çalışmalar yapılmalı.Şehrimizin röntgeni çekilmeli.Yapı stoğunu acilen çıkarmalıyız,Yapı stoğunu çıkarmadan çözüm açısından birşey söyleyemeyiz" şeklinde konuştu.

DEPREM TOPLANMA ALANLARI ÖNEMLİ

Çeliktürk, "Geçmiş günlerde yaşanan Elazığ depreminden hepimiz etkilendik.Oda olarak yaptığımız incelemeler sonucunda  deprem toplanma alanlarının önemine hepimiz şahit olduk. Geçmiş dönemimizde Metro AVM Arkasında bulunan deprem toplanma alanları ve Sahra hastanesi bölgesinin yapılaşmaya açılması ve imar değişikliği ile ilgili uyarılarımız ve itirazımız Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından dikkate alınmadı ama şehir adına itirazımızın haklılığı Elazığ depreminden sonra tüm Gaziantep halkı tarafından konuşuldu, bu bölgeye yakın deprem toplanma alanları planlamamız gerekiyor. Uzayçatılı pazar yerleri deprem toplanma alanları olamaz. Sırf yapmış olmak İçin birşeyleri yapmamalıyız. Mekansal olarak geniş ve planlı deprem toplanma alanları oluşturmalıyız." HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.