AK Parti'de büyük heyecan.. İşte meclis üyeliği bekleyenlerin tam listesi
Ak Parti'de Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Meclis üyesi adayları henüz açıklanmadı. Ama listenin kontenjanlar adaylarda eklenerek yüzde 80'inin belirlendiği ve 18 Şubat tarihinde açıklanacağı öğrenildi. Şehitkamil'e 180, Şahinbey'e ise 148 kişinin başvurduğu meclis üyelikleri için büyük bir çekişme yaşanıyor.
Partinin üst düzey yetkililerinin, milletvekillerin, il teşkilatının referans gösterildiği adaylardan hangisinin özellikle ilk 10 sırayı alacağı merakla bekleniyor. Ak Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Ak Parti il Başkanı Ahmet Uzer, ilçe belediye başkanları önce oturarak taslak bir liste hazırladı. Hazırlanan taslak listeleri Ahmet Uzer ve Fatma Şahin, Ak Parti İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarıyla birlikte genel merkeze götürerek Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında bir kez daha masaya yatırdı.
45 KİŞİ MECLİS ÜYESİ OLACAK
Listeye giren isimlerin 18 Şubat'ta Seçim Kurulu'na verilinceye kadar dışarıya sızmaması için gayret gösterilen partide, Şehitkamil'de 180, Şahinbey'de 148 kişi meclis üyeliği için müracaatta bulunmuştu. Kadın ve gençlik kotalarına öncelik verilecek listede, Şahinbey'de ve Şehitkamil'de 45'er meclis üyesi adayı yer alacak.
Şehitkamil Meclis Üyesi Aday Adayları
Adı Soyadı İşi
Abdo Katmerci Serbest/Özel
Abdulcebbar Özkara Mühendis/ Mimar
Abdulhalim Açar Serbest/Özel
Abdullah Kurt Serbest/Özel
Abdullah Devrim Sever Serbest/Özel
Ahmet Karaşahin Serbest/Özel
Ahmet Eviz Serbest/Özel
Ahmet Çolak Çiftçi
Ahmet Dinçoğlu Mühendis/Mimar
Ali Akdemir Mühendis/Mimar
Ali Bilgin Serbest/Özel
Ali Karakan Serbest/Özel
Ali İhsan Aydıngüler Doktor
Aslı Çeliktürk Ekonomist
Aycan Zorkirişçi Mühendis/Mimar
Ayhan Alkış Ekonomist
Ayhan Kurgan Serbest/Özel
Ayşe Teymur Yönetici
Ayşegül Çetinkaya Yönetici
Ayşegül Özkeleş Ekonomist
Ayşegül Şişli Ekonomist
Bilal Çıplak Öğretim Görevlisi
Burcu Bilici Mimar
Bülent Tanrıöver Mühendis/Mimar
Bülent Halit Mutlu Serbest/Özel
Cemil Samlı Mühendis / Mimar
Cemil Ergin Emekli
Çağrı Sökücü Mühendis
Derya Köylü Mühendis
Dilara Sönmez Serbest/Özel
Ebru Özdoğan Yönetici
Eda Miray Sayar Eczacı
Ekrem Kurt Ekonomist
Elif Korkmaz Serbest Avukat
Elif Saka Teknisyen
Enes Özkarslı Ekonomist
Engin Ateşsönmez Serbest/Özel
Engin Sökmen Serbest/Özel
Eray Çinpolat Mühendis/Mimar
Erol Özuslu Mühendis/Mimar
Eyyup Üstünbostancı Serbest/Özel
Eyyup Eruslu Serbest/Özel
Fatih Muhaddis Fedaioğlu Yönetici
Ferah Aksoy Ekonomist
Feyzullah Kılıç Serbest/Özel
Gülsüm Mercan Öğretim Görevlisi
Hacer Sevim Ev Hanımı
Hakan Sabahlar Mühendis/Mimar
Hakkı Kalender Mühendis/Mimar
Halis Adanur Serbest/Özel
Hamdi Keleş Yönetici
Hanifi Kızılbağ Serbest/Özel
Hanifi Özdemir Emekli
Harun Karataş Serbest/Özel
Hasan Tatar Serbest/Özel
Hasip Aktaş Serbest/Özel
Hatice Betül Büyükbeşe Ekonomist
Hayri Tunçel Serbest/Özel
Hayri Keş Serbest/Özel
Hızır Arıkök Serbest/Özel
Hülya Kılıç Ev Hanımı
Hüseyin Yıldırım Öğretim Görevlisi
Hüseyin Küçük Ekonomist
Hüseyin Çolak Avukat
Hüseyin Güzel Serbest/Özel
Hüseyin Kaya Mühendis
Hüseyin Aslan Mühendis
İbrahim Kanidoğlu Serbest/Özel
İbrahim Akdoğan Serbest/Özel
İbrahim Güzel Serbest/Özel
İbrahim Halil Nergiz Ekonomist
İbrahim Halil Şimşek Serbest/Özel
İbrahim Halil Açıkgöz Serbest/Özel
İsa Ensari Mühendis
İsmail Bulduk Serbest/Özel
Kadir Öztürk Serbest/Özel
Kemal Arslanoğlu Mühendis - Mimar
Latif Can Serbest/Özel
Levent Kara Serbest/Özel
Mehmet Horuz Serbest/Özel
Mehmet Budak Avukat
Mehmet Çelik Serbest/Özel
Mehmet Aklan İşçi
Mehmet Altunay Emekli
Mehmet Yaşar Teknisyen
Mehmet Demir Mühendis
Mehmet Yılmaz Ekonomist
Mehmet Milli Serbest/Özel
Mehmet Karakurt Serbest/Özel
Mehmet Bindal Serbest/Özel
Mehmet Ali Çiftçi Serbest/Özel
Mehmet Ali Zaptiyeoğlu Veteriner
Mehmet Alparslan Mühendis
Mehmet Cemil Mühendis
Mehmet Erhan Can Mühendis
Mehmet Erkan Duran Öğretim Görevlisi
Mehmet Eyup Özkeçeci Sanayici
Mehmet Eyüp Atacan Avukat
Mehmet Fatih Hösükoğlu Makine Mühendisi
Mehmet Harun Özalp Yönetici
Mehmet Hayri Özkeçeci Ekonomist
Mehmet Hilmi Teymur Ekonomist
Mehmet Murat Özgüler Mühendis/Mimar
Mehmet Murat Benzer Serbest/Özel
Mehmet Nuri Turan Serbest/Özel
Mehmet Önder Büdeyri Mühendis
Mehmet Sait Kiraz Serbest/Özel
Mehmet Selim Gözen Ekonomist
Mehmet Talip Gören Ekonomist
Meltem Saraç Serbest/Özel
Mehmet Orhan Demirhan Ekonomist
Memik Terlemez Serbest/Özel
Menduh Sapçı Serbest/Özel
Meryem Ulaşlı Ev Hanımı
Mesut Ercan Serbest/Özel
Metin Kavak Serbest/Özel
Metin Karakaş Serbest/Özel
Murat Ateş Mühendis/Mimar
Murat Keklik Serbest/Özel
Murat Esvet Mühendis/Mimar
Murat Şahin Serbest/Özel
Musa Yıldız Serbest/Özel
Mustafa Darıcıoğlu Ekonomist
Mustafa Alpdoğan Serbest/Özel
Mustafa Polat Serbest/Özel
Mustafa Dinçoğlu Teknisyen
Mustafa Özbak Ekonomist
Mustafa Oğuz Serbest/Özel
Mustafa Emre Kutsal Serbest/Özel
Mürsel Seçkin Teknisyen
Müslüm Yılmaz Emekli
Nazif Parlak Serbest/Özel
Necla Kömürcü Serbest/Özel
Nizamettin Aydın Serbest/Özel
Nurettin Şavkın Mühendis/Mimar
Nurhan Sağlam Öğretim Görevlisi
Orbay Eryol Mühendis/Mimar
Orhan Durur Avukat
Osman Topçu Serbest/Özel
Osman Özdemir Mühendis Mimar
Osman Gözaçan Mühendis Mimar
Ökkeş Kara Serbest/Özel
Ömer Könez Emekli
Ömer Can Serbest/Özel
Özcan Bartık Serbest/Özel
Özkan Öğretmen Doktor
Ramazan Dursun Teknisyen
Rukiye Kılıçkıran Ev kadını
Sabri Ayyıldız Avukat
Sadık Candemir Serbest/Özel
Sait Kılıç Serbest/Özel
Seda Şahin Avukat
Sedat Arıkan Serbest Avukat
Selami Yetkinşekerci Serbest/Özel
Selami Memiş Serbest/Özel
Sellüm Yılmaz Öğretim Görevlisi
Semih Serdar Sarı Yönetici
Sevim Erturhan Ev kadını
Seydi Battal Aksu Serbest/Özel
Seyfullah Orhan Mühendis Mimar
Seyhan Merve Çekici Ekonomist
Sıbğatullah Akıl Serbest/Özel
Sinan Ayşit Serbest/Özel
Sinan Arslanoğlu Mühendis
Songül Yağlı Mühendis/Mimar
Songül Köseoğulları Öğretim Görevlisi
Suat Bozkurt Makina Mühendisi
Suat İpar Elektrik Mühendisi
Şemsettin Bay Ekonomist
Şerafettin Hasgül Mühendis
Şıho Karaoğlan Serbest/Özel
Talip Esen Ekonomist
Turgut İhsan Mühendis-Mimar
Ümit Buzul Yönetici
Ümmü Gülsüm Avcı Makina Mühendisi
Veysel Akbağ İnşaat Mühendisi
Yaşar Yazıcı Serbest/Özel
Yusuf Güngör Serbest/Özel
Zeki Turan Mühendis
Şahinbey Meclis Üyesi Aday adayları
Adı Soyadı İşi Referansı
Abdulkadir Özkülekçi Konfeksiyon -
Abdullah Genç Market İşletmeciliği Ali Şahin
Abdullah Taştekin - Cemal Kadaoğlu
Abdulsüphan Ceylan - Serbest Meslek Fatma Şahin
Adil Tabanıyastıoğlu Mali Müşavir Osman Toprak
Ahmet Kurt Müteahit Ahmet Uzer
Ahmet Kuzkun Kuruyemiş Ahmet Uzer
Ahmet Öztürkmen Emekli Öğretmen Fatma Şahin
Ahmet Yazıcı Sanayici Osman Toprak
Ali Kaplan Tekstil Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Ali Aslan - Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Ali Demir Sanayici -
Ali Cem Karamağralı Yalçın Yem Güb. A.Ş. Osman Toprak
Arif İbili Emekli Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Aydın Karahan Emlak Osman Toprak
Aynur Melekoğlu İnsan Kaynakları Emine Yağmur
Ayşe Sevin Ev kadını Mehmet Emin Aslan
Ayşe Gülşen Özbakkal Mimar -
Bahyettin Bakır Gazeteci Ahmet Uzer
Bayram Kaçar Otel İşletmeciliği Ahmet Salih Dal
Bedia Darıcılar Fiziksel Engelliler Vakfı Üyesi Ali Şahin
Bedriye Polat Güzellik Uzmanlığı Ali Kaplan
Bekir Aslan - Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Bilal Şahin Mimar Oğuz Bazoğlu
Birol Ülger Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Bülent Kendirci Yönetici Müdür Bilal Kara
Cafer Oğuz - Mustafa Dinçoğlu
Cuma Fedayi Emekli Bayram Özkardemli
Cuma Güzel Ticaret Ahmet Uzer
Cuma Akdemir - Doç. Dr. Turan Erol
Cuma Kalemcioğlu - -
Çiğdem Demir Ev Hanımı Bülbülzade Vakfı
Deniz Göv Matbaacılık Ali Şahin
Durdu Yılmaz Serbest Şamil Tayyar
Durmuş Ali Doğan - Abdulhamit Gül
Eda Kuş - Ahmet Uzer
Ekrem Yıldız Diş Hekimi Ali Şahin
Emine Şener Ev Hanımı Fatma Şahin
Emine Şehnaz Kayalı Evhanımı Ahmet Uzer
Enver Koçak Bulgur imalatı Ahmet Uzer
Eyyup Özcan Aymerkez Mağaza Kor. Dç. Dr. Hüseyin Çelik
Eyyüp Kavas Kuyumcu Ahmet Uzer
Fahri Şahan Emlakçı
Faik Akyılmaz - -
Ferda Barış İnşaat Mühendislik Ahmet Uzer
Fetullah Genç - Numan Kurtulmuş
Fikret Ertan Filik Şirket Ortağı Mimar Ahmet Uzer
Filiz Üzücü - -
Fuat Cindioğlu Akaryakıt İstasyonu Osman Toprak
Gülay Akbayır Ev Kadını Raci Dölek
Güllü Palta - -
Gürbüz Erbağcı Müteahhitlik Osman Toprak
Hamza Albayram Öğretmen/İdareci Muhittin Bay
Hanife Demir - Turgay Aldemir
Hasan Arıcı Ticaret Fatma Şahin
Hayri Turan Yerli Mahsül Ticareti Osman Toprak
Hayriye Özmantar Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çelik
Huzeyfe Durmaz Medical Dr. Fuat Karakuş
Hüseyin Subaşı Avukat Fatma Şahin
Hüseyin Atal - -
Hüseyin Yıldırım SGS Güvenlik İşletmecisi Haluk Kalyoncu
Hüseyin Orhan - Ömer Bolat
İbrahim Bal - Mehmet İhsan Tahmazoğlu
İhsan Güzel - Makine Mühendisi Fatma Şahin
İjlal Demir - Filiz Üzücü
İrfan Güleç Ağaç İşletmeciliği Osman Toprak
İrfan Nakıboğlu Akaryakıt, Kimya, İnşaat, H.Ali Kılıç
İsmail Çınar İthalat İhracat
Kadir Ataş Yapı Denetim ve İnşaat Fatma Şahin
Kadriye Şahin Mali Müşavir
Kahraman Polat Sanayici Ahmet Uzer
Kanber Kurt Müteahhit
Kurtuluş Bozkurt - Emin Haberdar
Latife Havuçcuoğlu - Fatma Şahin
Mahmut Saman Fıstık Komisyoncu
Mehmet Okutan Avukat Osman Toprak
Mehmet Erdoğan İthalat İhracat Fatma Şahin
Mehmet Okyay İnşaat Mühendisi Abdulkadir Aksu
Mehmet Kiraz Çiftçi Osman Toprak
Mehmet Çıldır Emekli -
Mehmet Dağcı Tekstil Ahmet Uzer
Mehmet Çetin Tekstil -
Mehmet Yıldız Kabzımal Ahmet Uzer
Mehmet Akıncıoğlu Baklava İmalatı Ahmet Uzer
Mehmet Kendirci İnşaat Müteahitliği Osman Toprak
Mehmet Bozkurt - Ali Şahin
Mehmet Aysel Engelli Dernek Başkanı Ahmet Uzer
Mehmet Aytekin Yeni Akit Gazetesi Bölge Müdürü Ahmet Kölemen
Mehmet Demirbaş Beyaz Eşya Yetkili Bayisi Fatma Şahin
Mehmet Akif Akaslan İnşaat Mühendisi Ahmet Uzer
Mehmet Ali Kılıç - Hüseyin Çelik
Mehmet Cevat Ensari Otomotiv İnşaat Sektörü Ahmet Uzer
Mehmet Emin Güzeç Emekli Cemal Kadooğlu
Mehmet İbrahim Özalkan Gıda ve Hazır Yemek Üretimi Ahmet Uzer
Mehmet Sait Karaşahin - Ahmet Uzer
Mehmet Tahir Köse Emekli
Mehmet Yaşar Göktürk İnşaat Müteahhiti Cemal Kadooğlu
Mehmet Zeki Yardımcı Sanayici
Metin Gün Mühendis M. İhsan Tahmazoğlu
Mikail Avcı - Fatma Şahin
Muhittin İlbaş - Fatma Şahin
Murat Kemal Titiz Hotel İşletmeciliği -
Mustafa Eryoldaş Eğitici Eyüp Bartık
Mustafa Aytaç İnşaat Ahmet Uzer
Mustafa Korkmaz Avukat -
Mustafa Cengiz Kelyenci Tekstil Fatma Şahin
Mustafa Tahir Özkara Albayraklar CSO Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Müslüm Yüksel Serbest Meslek Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Nazife Turan Avukat Ahmet Uzer
Nazire Erturhan Ev Hanımı Ahmet Uzer
Mecmettin Şimşek - H. Kübra Öztürk
Nihat Aydıngüler Sanayici Hüseyin Çelik
Oktay Yılmaz KÖKSA-PET A.Ş. Osman Toprak
Osman Toprak Avukat Ahmet Uzer
Osman Aslan - H.Ünal Akdoğan
Osman Akalın İnşaat Malzemesi Ahmet Uzer
Ömer Tüzel - Hamit Sevim
Özgür Özdağlı İthalat İhracat Ali Şahin
Özgür Annaç Bişgin Mali Müşavir Fatma Şahin
Rabia Nur Büyükbeşe İşletme Müdürü Fatma Şahin
Raci Dölek Medya Ahmet Uzer
Ramazan Cihad Özcan - Mustafa Dinçoğlu
Salih Mehtap Deri İmalatı Ahmet Uzer
Salih Kadir Sanayici Osman Toprak
Sedat Kılınç Mali Müşavir Ahmet Uzer
Selim Petek İnşaat Mühendisi Cahit Nakıboğlu
Selim Bağcı İşletme Müdürü Osman Toprak
Seva Kurtbey Emekli Yusuf Başer
Sevil Akkaya Bankacı Memik Terlemez
Sevim Çelik Ev Hanımı -
Seyhan Fesli Avukat -
Sultan Canan Şahin Özel Şirket İ.Mehmet Tahmazoğlu
Şahide Ulukök Ev Hanımı Filiz Üzücü
Şahin Özbal İnşaat Malzemesi Ahmet Uzer
Şemseddin Ulusoy İthalat İhracat Ahmet Aydın
Şerif Kurt Sanayici Mehmet Erdoğan
Şerif Dalgıç Taşımacılık Osman Toprak
Şıh Mehmet Öztürk Sanayici Ahmet Uzer
Şükran Yılmaz - Fatma Şahin
Taciser Tütüncüler Ev Hanımı Latife Havuçcuoğlu
Tahsin Göğebakan Emekli Ali Şahin
Tekin Çürükoğlu Eczacı -
Uğur Güceylioğlu Matbaacılık Ahmet Uzer
Ünal Uslu LPG Tüp Bayisi Osman Toprak
Ünsal Göksen B.Şehir Belediye Başkan Yrd. Ahmet Uzer
Yavuz Çağlayan İş adamı Mustafa Dinçoğlu
Yener Doğruer - Cuma Güzel
Zübeyir Yıldız Fatma Şahin