Bu yol için 10 yıldır tek adım atılmadı Bu yol için 10 yıldır tek adım atılmadı

CHP’li belediye başkanı Umut Yılmaz’ın yeni dönemde meclise kontenjan olarak yazdığı isim olan Yusuf Açıkgöz’ü başkan yardımcısı olarak atayacağı öğrenildi.

KADRO İÇİN SÜRE İSTEDİ

Alınan bilgiye göre Umut Yılmaz’ın belediye kadrosu için süre istediği öğrenildi. Belediye imar müdürlüğünde köklü değişikliğe gideceği öğrenilen Umut Yılmaz’ın kemikleşmiş kadroya karışmayacağı sadece takviye yaparak güçlendireceği ileri sürüldü. 

MECLİS BUGÜN TOPLANIYOR

Şehitkamil meclisi bugün saat 11’de toplanacak. Seçimin yapılacağı mecliste nasıl bir tablo çıkacağı ise merak konusu. Yerel Seçimlerin ardından Şehitkamil Belediye Meclisinin AK Partili Üyesi sayısı belli oldu. Listede yer alan Memik Yılmaz ve Ahmet Doğan Çiçek, MHP kontenjanı olan isimler oldu. MHP’nin geçen dönem 3 olan meclis üyesi sayısı da Şehitkamil’de 2’ye düştü. AK Parti meclis üyesi ise Murat Özgüler, Ertuğrul Teymur, Hakan Aslansoy, Feray Yılmaz, Erkan Tazeoğlu, Memik Yılmaz, H.Ahmet Doğan, Mehmet Haz, Hülya Kılıç, YakupBeşe, Hasan Oğuz, A.Doğan Çiçek, Dicle Demirdelen, Murat Soytürk, Mehmet Sinan Azgın bugünkü mecliste yer alacak isimler. CHP’den ise, Ersin Atar, Mehmet Sucu, Ural Yıldırım, Uğur Acıoğlu, Ceren Benli, Süleyman Türkmen, Sait Yalçın, Ali Güdümü, Zehra Eltan, Resul Öksüz, Hasan Çolak, Burak Kaya, Ali Özçelik, Kadir Yemişen, Öznur Sevinç, Cuma Hava, Songül Yalçın, Reşit Kaya, Seda Sevinçer, Ali Cem Tepe, M.Ali Öztürk ve Seda Aslıkara Karayılan meclisi yer alacak isimler. Aynı zamanda Umut Yılmaz’ın kontenjanında yer alan Nizamettin Özseven, M.Aybüke Sağlam, Cihan Ekici, Yusuf Açıkgöz ve H.Didem Dinleyici de meclis bulunacak.  Leyla Özekşi Polat