1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İlk Gündem Millet Bahçesi
İlk Gündem Millet Bahçesi

İlk Gündem Millet Bahçesi

Gaziantep Kent Konseyi ilk yürütme kurulu toplantısı Dr. Samet Bayrak Başkanlığında gerçekleştirildi. Görev dağılımının yapıldığı ilk toplantıda Yürütme Kurulu üyesi Hulusi Kalender, Kamil Ocak Stadyumu Plan Değişikliği ile ilgili konuyu gündeme getirdi.

A+A-

Bu konuda 24 Ekim tarihinde bir Genel Kurul yapılmasına karar verildi. Ayrıca, uçak seferleri ve bilet fiyatları konusu ile ilgili bir çalışma yapılmasına, Deprem Master planının takip edilmesine, Sof Dağı ile ilgili çalışma yapılmasına oy birliği ile  karar verildi.

İŞTE GÖREV BÖLÜMÜ

 Dr. Samet Bayrak Başkanlığında ilk olarak konsey yürütme kurulunun faaliyetlerinin etkinleştirilmesi adına yetki dağılımını gerçekleştirdi. Buna göre; Başkan yardımcılıklarına; Bekir Sıtkı Severoğlu ve Mehmet İrfan Demirci’nin oy birliği ile seçildiği toplantıda, Dr. İdris Ertaşkın Saymanlık görevine, Emine Aybüken Yıldırım ise, Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreterliğine oy birliği ile seçildiler.

 ÇALIŞMALAR VERİMLİ OLACAK

Toplantıda Kent konseyi yönergesinin Çalışmaların verimli hale getirilmesi ve Başkan Yardımcılıklarının 4’e kadar artırılmasına imkan verecek şekilde güncellenmesi için Prof. Dr. Teyfik Gülsoy, Av. Emine Aybüken Yıldırım, ve Av. Yılmaz Demirdelen’e görev verildi.

ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞACAK

2020 bütçesinin oluşturulması, Sivil inisiyatif varlığının ve kent konseylerinde katılımcılığın en önemli göstergelerinden olan,  Meclisler ve Çalışma gruplarının hemen oluşturulması için Ahmet Gök, Emine Aybüken Yıldırım, B. Sıtkı Severoğlu, Tarık Aytekin, M. Hilmi Teymur, Hulusi Kalender Mehmet Özdemir’e görev verildi. 4. Dönem Genel Sekreteri Fikret Murat Tural çalışma guruplarının oluşumunda ayrıca deneyimlerini paylaşarak destek sağlayacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.