1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İlk dersi Hatipoğlu verdi
İlk dersi Hatipoğlu verdi

İlk dersi Hatipoğlu verdi

Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açtı. GİBTÜ’ de ilk dersi kurucu rektör ve YÖK üyesi Prof. Dr. M. Nihat Hatipoğlu verdi.

A+A-

Hatipoğlu, “Üniversitemizin adına yakışır şekilde İslam, Bilim ve Teknoloji’de dünyada ses getirecek ve geleceğe yön verecek donanımlı bireyler olmanız için var gücümüz ile gayret göstermekteyiz. Gelecek yıl açılmasını planladığımız araştırma laboratuarları ve bölümler ile bölgede yükselen bir üniversite olacağız” dedi. 

Bölgede yükselen bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, kısa zamanda hayata geçirdiği projelerle adından söz ettirmeyi başardı. GİBTÜ’ de ilk dersi veren kurucu rektör ve YÖK üyesi Prof. Dr. M. Nihat Hatipoğlu, “Değerli öğrencilerimiz, 2019-2020 eğitim öğretim yılımız öncelikle hayırlı olsun. Vahiyle irfanı, akılla vicdanı, tecrübeyle bilimi harmanlayarak hem ülkemizin hem de dünyamızın ortak mirasına katkılarınıza destek vereceğiz. Bu üniversite inşallah bunlara kapı açacak” dedi.

YÖK TARİHİNDE PEK ÖRNEĞİ OLMAYAN HIZDA

Üniversitenin  adına yakışır şekilde İslam, Bilim ve Teknoloji’de dünyada ses getirecek ve geleceğe yön verecek donanımlı bireyler yetiştirmek için var güçleriyle çalışacaklarının altını çizen Rektör Hatipoğlu, şöyle devam etti: “Sevgili Öğrenciler, Ocak 2019 yılında rektör olarak atandığım Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde YÖK tarihinde pek örneği olmayan hızda 2 adet fakülteye öğrenci alımı gerçekleştirdik. Açılan bölümlere siz sevgili öğrencilerimizin gösterdiği ilgi ile ülke ortalamalarının çok üstünde bir doluluk oranı elde ettik. Devletimizin ortaya koyduğu 2023 vizyonunu gerçekleştirecek gençler sizler olacaksınız.  Bu bağlamda üniversitemizin adına yakışır şekilde İslam, Bilim ve Teknoloji’de dünyada ses getirecek ve geleceğe yön verecek donanımlı bireyler olmanız için var gücümüz ile gayret göstermekteyiz. Gelecek yıl açılmasını planladığımız araştırma laboratuvarları ve bölümler ile bölgede yükselen bir üniversite olacağız.” 

7 FAKÜLTE, 3 YÜKSEKOKUL VE 1 ENSTİTÜ

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  7 fakülte, 3 yüksekokul ve 1 enstitüden oluşuyor. Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi; tıp, diş hekimliği, sağlık bilimleri, mühendislik ve doğa bilimleri, mimarlık ve tasarım, hukuk, iktisadi, idari ve sosyal bilimler fakülteleri ile yabancı diller, sağlık bilimleri ve teknik bilimler meslek yüksek okulu bulunuyor. Üniversitede ayrıca lisans üstü eğitim verecek olan bir de eğitim enstitüsü bulunuyor. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum