1. WEB TV

  2. HABER

  3. İlk adım atıldı

İlk adım atıldı

Büyükşehir Belediyesi ile Belarus’un Başkenti Minsk arasında kardeş şehir ilişkilerinin ilk adımı olan İşbirliği Niyet Anlaşması imzalandı.İlk adım atıldı

Dünya’da yeni trend olan kalkınmanın yerelde başladığı düşüncesi, şehirleri ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim işbirliklerine yönlendirdi. Bu sürecin ilk ve lokomotif adımı Kardeş Şehir Anlaşmaları, uzakları yakınlaştırdı, iyi uygulamaları kolay ulaşılabilir kıldı.

BAĞLAR GÜÇLENDİ

Uluslararası gelişmelere duyarsız kalmayan Gaziantep, farklı kıtalardan kurduğu 22 kardeş şehir ilişkisiyle dünyayla bağlarını güçlendirdi. Kardeş şehir zincirine bir halka daha ekleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Belarus’un Başkenti Minsk’le kardeş şehir ilişkilerinin ilk adımı olan İşbirliği Niyet Anlaşması’na imza attı.  İki şehir arasında düzenlenen imza törenine, Minsk Büyükşehir Belediye Başkanı Andrey Shorets, Başkan yardımcıları, Türkiye Cumhuriyeti Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken ve Gaziantep heyeti katıldı.

DARAMA: GAZİANTEP, STRATEJİK BİR ŞEHİR!

İmza töreninde konuşan Türkiye’nin Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama, Belarus Serbest Bölgede ciddi manada teşviklerin bulunduğuna değinerek, “Bu teşviklerin değerlendirilmesi önemli. Ulaşım ve lojistik açıdan Gaziantep, çok stratejik bir konuma sahip. Minsk Belediyesinin imkanları da geniş, imzalanacak olan protokolle, belirlenen alanlarda ciddi sonuçlar alınacağını düşünüyorum. Minsk heyeti de Gaziantep şehrini yerinde incelendikten sonra işbirliği alanları daha da netleşecektir. Ekonomik çalışma alanları ise ticaret müşavirliğiyle detaylı bir şekilde görüşülerek tamamlanacak” dedi.

KÖKEN: KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken de ülkelerden ziyade şehirlerin işbirliğine daha fazla inandığını aktararak, şunları anlattı: “Gaziantep, 150 bin çalışanı 5 Organize Sanayi Bölgesiyle, bölgenin en güçlü şehridir. Gastronomi ve arkeoloji kentiyiz. Yesemek, Zeugma gibi tarihi ve kültür mirasıyla dikkat çeken Gaziantep’e sizleri en kısa sürede bekliyoruz, kapımız her zaman sizlere açık.” BÜLTEN

 

İzlenme: 708

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar