1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlgi gören konferans
İlgi gören konferans

İlgi gören konferans

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ)‘nin birlikte düzenlediği “1. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi” alanında uzman bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

A+A-

HKÜ’nün ev sahipliğinde; fizyoterapiden eğitime, eğitimden teknolojiye, teknolojiden yapay zekâya kadar geniş konu yelpazesi ve zengin bir içeriğe sahip olan Kongre, Türkiye’den 13 farklı üniversite ve Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nden akademisyenler ile alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirdi. Video konferans yöntemi ile çevrimiçi gerçekleştirilen Kongre’de; program geliştirme, öğrenme modelleri, e-öğrenme araçları (teknolojileri), Türkiye’deki eğitim profili, kalite standartları, ders planlama, ölçme ve değerlendirme süreçleri gibi birçok konu tartışıldı. 1. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitimi Kongresi’nin açılış konuşmalarını; HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, SBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek ile HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Yakut yaptı. 

“KONGRE; İNSANLIĞA BÜYÜK YARAR SAĞLAYACAK”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) bünyesinde bulunan Gülhane Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tarihçesinden bahsederek Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanına sunduğu katkıları anlatan SBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek ise; “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Kongresi’ndeki çıktılarının, bu alandaki araştırmacılara ve insanlığa büyük yarar sağlayacağını düşünüyorum. Genişleyen bilgi alanı içerisinde, meslektaşlarım böyle kongreler ile birlikte daha etkin ve yetkin çalışmalar yapmaya devam edeceklerdir” diyerek başarılı bir kongre olması dileklerinde bulundu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.