1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İlaçlamaya hız verildi
İlaçlamaya hız verildi

İlaçlamaya hız verildi

Eylül'e kadar sürecek

A+A-

Büyükşehir Belediyesi, karasinek, sivrisinek, larva ve farelerle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Abdullah Aksoy, "Mayıs ayından, eylül ayına kadar sürecek çalışmalar, 127 personel, 52 ilaçlama aracı, 37 pülverizatörü ULV, 100 sırt pompalı personelle devam edecek" dedi.

7/24 SAAT ESASINA GÖRE  YAPILIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Abdullah Aksoy, halk sağlığı açısından çok önemli gördükleri ilaçlama ve haşerelerle mücadelenin Büyükşehir Belediyesince 7 gün 24 saat sürdüğünü belirtti. Aksoy, “Şu anda 127 civarında personelimiz, 52 aracımız ve 37 pülverizatörü ULV sistemimizle ilaçlamalarımız devam ediyor. 15 bin odak noktayı ve 31 bin 966 aktif üreme noktasını rutin olarak ilaçlıyoruz. Bunların yanı sıra vatandaşların ihbarları değerlendiriyoruz. Ekim ayının başından mart ayının sonuna kadar kışlakla mücadele ediyoruz, larvayla mücadeleyi ise yıl boyunca devam ediyoruz. Havaların ısınmasıyla sivrisineklerin çoğalmasından dolayı büyükşehir olarak mayısın başından eylülün sonuna kadar da sivrisinekle mücadele edeceğiz” dedi.

VATANDAŞLARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Sivrisinek ve haşereyle mücadelede vatandaşın da birtakım görevleri olduğunu aktaran Aksoy, “Vatandaşlar, çöplerini ve kesilen hayvanın sakatatlarını gelişi güzel dışarı atmamaları lazım. Bunların sıcakla beraber 4-5 gün gibi çok kısa bir sürede, on binlerce karasinek oluşturduğunu görüyoruz. Bu yüzden vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını istiyoruz. Su birikintisinde ve saksı altında 10 gün içerisinde milyonlarca larvanın oluştuğunu görüyoruz, zamanında müdahale edilmezse çok hızlı bir şekilde larvalar sineklere dönüşüyor. Kış dönemlerinde havuzların kullanılmadığı zaman milyonlarca larvanın oluştuğunu milyonlarca sineğin ortaya çıktığını biliyoruz. Bir diğer sıkıntı ise, kümesler ve ahırlardan çıkan gübrelerdir. Bu gübrelerin gelişi güzel atılması halinde milyonlarca sinek oluşmasına zemin hazırlanır, bu konuya da dikkat edilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımız uyarıları dikkate alırsa, işimiz daha da kolay olacak. Büyükşehir, 7 gün 24 saat bayram ve tatil dinlemeden mücadeleye devam edecek. Bütün ekip ve malzemelerimizle vatandaşlarımıza hizmete hazırız” diye konuştu.

VATANDAŞLARLA BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

Büyükşehir’e ilaçlama konusunda ihbarın önemini vurgulayan Abdullah Aksoy, “Vatandaşlarımız, ihbar için 153’ü arayabilir, muhtarlarına bildirebilir veya 329 00 05 sabit telefonumuzdan bize ulaşabilir şikâyetlerini dile getirebilirler. Ekiplerimiz, mutlaka ihbar edilen noktaya müdahale ederler. Sadece bizim mücadelemiz yetmez, yüzde 100 başarıya ulaşmak için vatandaşlarla birlikte mücadele ederek çevre sağlığını koruyabiliriz. Apartmanlarımızın bazılarının altı çok fazla su alıyor. Buralar tam sivrisineğin istediği alanlar. Bu gibi özel alanlara, girme şansımız yok. Bu alanlar vatandaşların yardımıyla ilaçlanmazsa binalara ve çevreye ciddi rahatsızlıklar verir. Vatandaşlar ve ekiplerimiz ortak çalışarak ilaçlama hizmetinin üstesinden geleceğiz.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum