1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İl Müdürü Serdar Sarıfakı'nın istifasını değerlendiren Sermet Atay;
İl Müdürü Serdar Sarıfakı'nın istifasını değerlendiren Sermet Atay;

İl Müdürü Serdar Sarıfakı'nın istifasını değerlendiren Sermet Atay;

"Sağlık sil baştan olmalı"

A+A-

MHP Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay, il Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı’nın istifasını değerlendirdi. Sağlık Müdürünün sorumluluğu üstüne alıp, erdemli bir davranış gösterdiğini ve istifa ettiğini belirten Atay, “Ancak sağlık müdürünün istifası yetmez. Başta halk sağlığı müdürü olmak üzere sağlık müdürüyle gelen tüm ekibin de görevden alınıp yerine yeni bir ekibin atanması gerek” dedi.

GAZİANTEP’İN SAĞLIK SİSTEMİYLE OYNUYORLAR

Korona döneminde bütün sorumluluğu Sağlık Müdürünün üstüne atmanın doğru olmadığını, bunun bir ekip işi olduğunu söyleyen Sermet Atay, “Burada asıl sorumluluk sağlık müdürüyle birlikte gelen başta halk sağlığından sorumlu müdür olmak üzere tüm ekiptedir. Onların da istifa etmesi gerek. Çünkü salgın işinde görevli olan halk sağlığı müdürüdür. İsmini duyan var mı, bu adam kimdir, nedir, ne uzmanıdır? Ortada bir görev var mı, birgün beyanatını gören varmı, bir gün denetimde gören var mı? Halk sağlığı müdürü ne iş yapıyor.  Ortada bir sorumluluk var, bunu sağlık müdürünün üstüne yıktılar herkes kayboldu ve onun yerine adaylar. Halk sağlığı müdüründen de aynı erdemli davranışı bekliyoruz. Bence Serdar Sarıfakı’yla gelen ekiptekilerin hiçbirinin müdür olmaması lazım. Artık bu ayak oyunları yeter, birilerinin kuyusunu kazmak için Gaziantep’in sağlık sistemiyle oynuyorlar” diye konuştu.

İKİ AY ÖNCE UYARMIŞTIM

Sağlık müdürünün hizmetleri olduğunu, elinden geleni yaptığını dile getiren Atay, “Ama insanlarımız bilinçli değil, özellikle koronalı günlerde mesafe ve maske kuralına ve diğer kurallara uyulmuyor. Bundan dolayı Gaziantep’te korona vakaları artıyor. Başta olumsuzluk var mıydı, vardı bu koronanın ilk günlerinde beyanda bulundum, test sayısının artırılması, temaslıların mutlaka test yapılması gerektiğini, günlük yapılan test sayısının yetersiz olduğunu ve test sayısının artırılması gerektiğini iki ay önce söyledim. Ve Gaziantep’te patlayabilir dedik ve patladı. Bakın Gaziantep’te testi az yapıyorsunuz yapmayın bunu, test sayısını ve test merkezlerini artırın dedik. Bugün Gaziantep vaka sayısında ilk 5’e giriyor. Zamanında birtakım öneriler sunulurken, önyargılı yaklaşıldı. Aslında geriye dönüp ben bunu demiştim demek hoş bir şey değil. Önemli olan burada halkın sağlığı. Gaziantep’te birilerinin altını oyup onu başarısız yaparak arkasından buraya ben geleceğim demek yanlış birşey. Sağlık müdürlüğü bir ekip işidir ekibiyle beraber geliyor. Bir başarısızlık varsa sağlık müdürü de bu başarısızlığı üstüne aldıysa bu ekibin tamamının halk sağlığı müdürü başta olmak üzere görevden alınıp yerine yeni ekip atanması lazım” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.