1. YAZARLAR

  2. HACI YILDIZ

  3. İL BAŞKANI SEÇİMİ VE M.EYÜP ÖZKEÇECİ
HACI YILDIZ

HACI YILDIZ

Yazarın Tüm Yazıları >

İL BAŞKANI SEÇİMİ VE M.EYÜP ÖZKEÇECİ

A+A-

Ak Parti’de Gaziantep İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından gözler, Gaziantep İl Başkanının kim olacağına çevrilmişti. Mevcut başkan görevden alınarak yerine bazı isimlerin geleceği konuşuldu, dillendirildi. Fakat Ak parti Genel Merkezi  tarafından yeniden 2 dönemden bu yana Ak parti Gaziantep İl başkanlığı görevini yapan M. Eyüp Özkeçeci ile devam kararı alındı. Kararın Özkeçeci’ye tevdi edildiği belirtildi. M.Eyüp Özkeçeci hakkında çok konuşuldu, çok iddialar ortaya atıldı, ama görünen o ki "MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR" misali Ak parti Genel merkezi başkanına sahip çıkarak İl başkanlığı görevini tekrardan Eyüp Özkeçeci'ye teslim etti.

M.Eyüp Özkeçeci 2013 yılında Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı’na getirilmişti, yeni dönemle birlikte Ak Parti İl Başkanı olarak 3. dönemine girmiş olacak. Ak Parti Gaziantep İl Kongresi,  ŞUBAT  ayının  3 de yapılacağı ve kongreye Ak parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı konuşuluyor. Şimdi görevini tekrardan sürdürecek olan M. Eyüp Özkeçeci iyi bir yönetim oluşturarak, Partisini 2023 yılına hazırlamalıdır.
Elbette yönetim oluştururken Milletvekillerinin,belediye başkanlarının,STK ların,ilçe başkanlarının etkisi olacaktır. İster istemez herkes kendine yakın eşini, dostunu,ahbabını Parti yönetimine aldırmak isteyecektir. Ama,Sayın Özkeçeci iyi bir yönetim, iyi bir kadro oluşturmak zorunda. Liyakat sahibi, siyasi kimliği olan, halk tarafından sevilen sayılan, partiye artı kazandıracak kişileri yönetime almalıdır. Yoksa  gerek bir erken seçim gerekse de 2023 yılında gerçekten hüsran yaşayabilir. Hele de içerisinden iki parti çıkan bir Parti olduğu için. 
Bence gördüğüm ve duyduklarıma göre Eyüp Özkeçeci şu andaki mevcut yönetiminin hemen hemen hepsini revize etmelidir. Çünkü :Yönetiminde bulunan bazı kişiler hakkında iddialar oldukça çok gündeme geldi, yönetimde bulunan kişiler partinin vitrinidir. Kötüsü partiye zarar verir, İyisi partisine artı kazandırır daha iyi yerlere gelmesini sağlar. Onun için gerek Ak parti Gaziantep İl başkanı, gerek milletvekilleri, gerek belediye başkanları ve ilçe başkanları taşın altına elini değil vücudunu koyarak Ak partiyi ,Gaziantep te başarılı yapmak için ve iyi bir yerde görmek istiyorsa Ak parti Gaziantep İl yönetimini oluştururken ince eleyip sık dokumaları gerekiyor. 
Önümüzdeki günlerde yapılacak olan ,İl başkanlığı seçiminde Ak parti İl başkanlığı görevine tekrar seçilen Sayın M.Eyüp Özkeçeci'yi ve yeni oluşacak yönetimini şimdiden  tebrik ediyor, başarılı çalışmalar diliyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.