1. WEB TV

  2. HABER

  3. İKV'nın "Küresel Dönüşüm ve AB Süreci Paneli" GTO ev sahipliğinde yapıldı

İKV'nın "Küresel Dönüşüm ve AB Süreci Paneli" GTO ev sahipliğinde yapıldı

İktisadi Kalkınma Vakfı tarafından Gaziantep Ticaret Odası ev sahipliğinde "Değişen Dünyada Türkiye, Küresel Dönüşüm ve AB Süreci” adlı panel düzenlendi.

Gaziantep Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlenen panele, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, eski Büyükelçi ve TEPAV Ticaret Çalışmaları Direktörü Bozkurt Aran, TEPAV G20 Çalışmaları Direktörü Dr. Sait Akman, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Muhammet Gökhan Kilit ve İKV Araştırma Müdürü Çisel İleri konuşmacı olarak katıldı. 

Panelin açılış konuşmasını yapan GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, "Öncelikle Türkiye'nin ilk Avrupa Birliği Bilgi Merkezine ev sahipliği yapmanın şehrimiz ve odamız adına gurur verici olduğunu belirtmek istiyorum. Bugünkü panelimizde Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki inişli çıkışlı ilişkisinin geleceğini değiştiren küresel dengeler hakkında konuşacağız. Hepimizin gördüğü gibi dünyadaki siyasi dengeler, ekonomik güç merkezleri değişiyor ve değişmeye devam edecek. Ben bu çerçevede düzenlenen panel için İktisadi Kalkınma Vakfına bu toplantıdaki iş birlikleri için ve bu toplantıda bize değerli bilgilerini paylaşacak olan konuşmacılarımıza katılımları için çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Çok sayıda öğrencinin de dinleyici olarak katıldığı panelin moderatörlüğünü ise İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu üstlendi. Kabaalioğlu, panelin ilk oturumunda “Küresel Ekonomide Değişen Dengeler” sunumunu yaparken, Dr. Sait Akman “Küresel Ticarette Yeni Kurallar, Yeni Aktörler” konulu sunumunu gerçekleştirdi. 

Panelin ikinci oturumunda ise, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas “Küresel Gelişmeler Işığında Türkiye-AB İlişkileri” başlıklı sunumuyla katılımcılara son gelişmeler hakkında bilgi verdi. İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü M. Gökhan Kilit Gümrük Birliği güncellenmesi ve tarım sektörü üzerine etkilerini ele alan bir sunum yaparken, seminerde son olarak İKV Araştırma Müdürü Çisel İleri tarafından iş dünyasının faydalanabileceği AB fonları anlatıldı. Etkinlik sonrası katılımcılara İktisadi Kalkınma Vakfı yayınları dağıtıldı. 

İzlenme: 492

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar