TİM ve Akbank iş birliğiyle düzenlenen İhracatta Sınırları Aş eğitim programı açılışına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katılım sağlarken birçok bölge ihracatçısı tarafından yoğun ilgi gördü. GAİB hizmet binasında yüz yüze olarak gerçekleştirilen eğitimlerde dış ticaretten e-ticaret satış kanallarına, dış ticaret İngilizcesinden dijital pazarlamaya geniş yelpazede eğitim içerikleri ihracatçılarla buluşturuldu.

Asma yaprağı gelir kaynağı Asma yaprağı gelir kaynağı

KADINLARA FIRSAT TANIYIN

Eğitimin açılışında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TİM Başkan Vekili ve GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci ve Akbank Nakit ve Dış Ticaret Bölümü Başkanı Mehtap Yılmaz eğitim kapsamındaki düşüncelerini dile getirdi.  Fikret Kileci açılış konuşmasında “TİM ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri olarak, kadın ihracatçılarımızın rekabet gücünü artırmak ve ailemize yeni ihracatçılar kazandırma hedefi doğrultusunda faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Daha önce TİM çatısı altında Eximbank, İGE ve TSE ile el ele vererek TİMWİNGS programını duyurmuştuk. Yapılan çalışmalar neticesinde Eximbank ve İGE A.Ş. ile kadın ihracatçılarımıza özel finansman paketleri üzerinde çalıştık. Ortaya avantajlı iki paket çıkardık. Girişimci belgesi olan kadın ihracatçılarımız için toplam 13 milyar liralık finansman desteği oluşturduk. İhracata yönelik devlet desteklerinde de kadın girişimcilerimize yönelik ilave destekler yer alacak. Tüm bu çalışmalara dönüp baktığımızda ihracatın artırılması ve katma değerli ürünlerin çeşitlendirilmesi noktasında nitelikli çıktıların elde edildiğini görüyoruz. Bu çerçevede atılan faydalı adımlar gelecek dönemlerde bizleri daha fazla çalışmak ve yolun başındaki ihracatçılarımıza destek olmak konusunda teşvik ediyor. Katılımcılarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor gelecek programlarda yine ihracatçılarımızla bir araya gelmeyi heyecanla bekliyoruz.” dedi.

FAALİYETLER ARTMALI 

Açılış konuşmasında söz alan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Bizim şehrimizin insanı çalışkandır. Eğitim programına katılım sağlayan, kendini gelişim yoluna adayan birçok insanı burada görmek bizlere umut veriyor. Şehrimizin bölgemizin kadınlarına fırsat verildiğinde neler başardıklarını görüyoruz. Bu gibi faaliyetlerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi. Eğitim kapsamındaki düşüncelerini dile getiren Akbank yöneticisi Mehtap Yılmaz ise “Akbank Dönüşüm Akademisinin ilk programını Gaziantep’te yapmaktan mutluluk duyuyoruz. 2 gün yüz yüze 2 gün de online sürecek eğitimde dış ticaret, e-ticaret, e-ihracat, yeşil dönüşüm konularında birçok bilgiyi sizlere aktaracağız” dedi.