Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, “Yaşanan tüm olumsuluklara rağmen  var gücüyle çalışarak bu başarıya imza atan, şehrimizi gururlandıran ihracatçı firmalarımızı ve tüm çalışanlarını yürekten tebrik ediyorum” dedi. Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ise, “Kent olarak ülkemiz kalkınmasının temel taşı olan üretim, ihracat ve buna bağlı olarak istihdamımızla daha güçlü yarınlar için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.   

EN BÜYÜKLERİ ARASINA GİRDİ

Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, “2023 yılı ihracat performanslarının değerlendirildiği araştırmada bölgemizde yaşanan deprem felaketenin etkilerinin yansıdığını görmekteyiz. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen  var gücüyle çalışarak bu başarıya imza atan, şehrimizi gururlandıran ihracatçı firmalarımızı ve tüm çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, başarılarının  devamını diliyorum” dedi 

ÜNVERDİ: TEBRİK EDERİM

Satılamayan Kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu Alıyor Satılamayan Kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu Alıyor

Sanayi OdasıBaşkanı Adnan Ünverdi, 2023 yılının zorluklarına işaret ederek,  “Geçtiğimiz yıl yaşadığımız deprem felaketi ve tüm güçlüklere rağmen Gazi şehrimiz, TİM tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması-2023’ araştırmasına göre listede yer alan 59 firma ile üretim ve ihracattaki güç ve direncini bir kez daha göstermiştir. Bu büyük afete rağmen geçtiğimiz yıl şehrimizden 10 milyar doların üzerinde ihracat yapılmıştır. Kent olarak ülkemiz kalkınmasının temel taşı olan üretim, ihracat ve buna bağlı olarak istihdamımızla daha güçlü yarınlar için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.   

İŞTE FİRMALAR

Editör: Ebru Kont