Dülük Tabiat Parkı’nda gerçekleşen protokol törenine; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İHH Gaziantep Şube Başkanı Murat Şahin, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan ve İHH gönüllüleri katıldılar. İmzalanan protokol ile birlikte, Şehitkamil Belediyesi tarafından Dülük Tabiat Parkı içerisinde, İHH’nın arama kurtarma faaliyetlerine destek vermek amacıyla iki adet konteyner depo tahsis edilip, her türlü arama kurtarmada kullanılmak üzere de malzeme desteği sağlanacak. Bunun yanında İHH iş birliğiyle Şehitkamil Belediyesi personellerinden oluşan arama kurtarma ekibi de oluşturulacak.  

EKİPMAN NOKTASINDAKİ DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Asrın felaketinin yıldönümündeyiz. Allah, böyle bir felaketi ne ülkemize ne insanlığa bir daha yaşatmasın diye dua ediyoruz. Ben öncelikle İHH Başkanımızın şahsında tüm üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten Ayşe Polat Sitesi de ilk gittiğimde karşılaştığım İHH’dan kardeşlerimizdi. Onların başlattığı faaliyetle birlikte diğer taraflardan gelen yardım kuruluşları ile birlikte, o gün el ele verdik, gönül gönüle verdik, bu enkazın altından kardeşlerimizi çıkartmaya çalıştık. Sağ olsunlar İHH ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi olarak da resmen kuruluşunu daha sonraya bıraktığımız ama kardeşlik hukuku içerisinde eğitici eğitimlerinin verilmesi noktasında çok büyük destek aldık. Şu ana kadar vermiş oldukları eğitimler sayesinde, belirli sayıda eğitmenimiz görev alıyor. Amacımız, bunu daha yaygın hale getirmek” şeklinde konuştu.

Alevi Kültür Derneği’nde yeni yönetim Alevi Kültür Derneği’nde yeni yönetim

BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARIMIZI DA BİRLİKTE YAPACAĞIZ
İHH Gaziantep Şube Başkanı Murat Şahin ise imzalanan protokole ilişkin şunları kaydetti: “İHH ekibi olarak her zaman yanımızda bizimle birlikte olan Şehitkamil Belediyesi'ne, çalışanlarına, Başkanım nezdinde teşekkür ediyoruz. 6 Şubat depremi bize şunu gösterdi ki, Türkiye'de arama kurtarmayla ilgili eleman eksiğimiz var”