1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İhale Sarıbal'da
İhale Sarıbal'da

İhale Sarıbal'da

Nizip Caddesi'nde bulunan ayakkabı ve terlik üreticilerinin beklediği ihale yapıldı.

A+A-

 61 milyon 970 bin muhammen bedel ile başlayan ihaleyi 180 milyon 500 bin TL bedel ile Mehmet Sarıbal’ın başkanı olduğu S.S Gaziantep Terlik ve Spor Ayakkabı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi kazandı. İhaleden çekilen Murat Gün, 'ihaleyi kazanan Mehmet Sarıbal tarafı ile ilgili şaibe iddiaları var. İhaleyi yargıya taşıyacağız” dedi.

Gaziantep'te 2016 yılından beri taşınmayı bekleyen Nizip Caddesi'nde bulunan ayakkabı ve terlik üreticilerinin beklediği ihale yapıldı. BUSEM Bölgesi’nde inşa edilecek olan Plastik Ayakkabıcılar Sitesi için yapılan ihaleye SS Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliratan Terlikçiler ve Yan Sanayiciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ile SS Gaziantep Terlik ve Spor Ayakkabı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi katıldı.

CİHAN, TOPRAK VE KARADAĞ KOMİSYON ÜYE OLDULAR

Nizip Caddesi’nde bulunan esnafın yıllardır beklediği ihale geçtiğimiz gün Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleştirildi. BUSEM bölgesi’nde 238 bin metrekare alana inşa edilecek olan Plastik Ayakkabıcılar Sitesi için 61 milyon 970 bin TL muhammen bedel ile ihale yapıldı. İhale Komisyon Başkanlığını GBB Genel Sekreteri Sezer Cihan, GBB Başkanvekili Osman Toprak ve Latif Karadağ ise ihale komisyon üyesi olarak ihalede yer aldı.

MUHAMMEN BEDELİ 61 MİLYON TL

İhale açılışında konuşan İhale Komisyon Başkanı Sezer Cihan, ‘’Mülkiyeti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait Şehitkamil İlçesi Taşlıca Mahallesi 6570 etap, 19 parselde kayıtlı 238 bin metrekarelik imar sanayi alanının Plastik Ayakkabıcılar Sitesi ve bunun alakalı mesleklerin taşınması ile ilgili ihalede yapı yüksekliği 12,5 metre olan değer metrekaresi 260 TL, toplam 61 milyon 970 milyon TL muhammen bedel üzerinden 2886 sayılı Devlet İhale Yasası, 35’inci maddesi gereğinde kapalı tekli usulü ve açık artırma usulü olarak yapılması kararı alınmıştır’’ dedi.

İHALE DIŞI BIRAKILMASI İSTENDİ

Tekliflerin okunması öncesinde Ayakkabıcılar Poliratan Terlikçiler ve Yan Sanayiciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin avukatı, SS Gaziantep Terlik ve Spor Ayakkabı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi hakkında önemli bir iddiada bulundu. Kooperatif Avukatı, SS Gaziantep Terlik ve Spor Ayakkabı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinden 4 üyenin bilgi dışında üye yapıldıkları gerekçesiyle istifa ettiğini, dolayısıyla söz konusu diğer üyelerinde aynı şekilde kooperatife üye yapılıp yapılmadığının araştırılmasını ve kooperatifinin ihale dışı bırakılması yönünde istekte bulundu.

TÜM ARAŞTIRMALAR YAPILDI

İhale Komisyon Başkanı Cihan, söz konusu belgelerin taraflarına iletildiğini, bu konuda değerlendirmeler yapıldığını, 4 kişinin çıkarılması durumunda da ihaleye katılabileceğini söyledi. Cihan, şartname kapsamında gerekli tüm araştırmaların tamamlandığını istenen tüm evrakların tamamlandığını ve itirazların hukuki konu olabileceğini söyledi.

TEKLİFLER SUNULDU

SS Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliratan Terlikçiler ve Yan Sanayiciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi adına Başkan Murat Gün, 62 milyon , SS Gaziantep Terlik ve Spor Ayakkabı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin teklifi ise 65 milyon TL oldu. Her iki kooperatifin tekliflerinin okunmasının ardından açık artırma usulü ile ihale devam etti. Kıran kırana geçen ihalede 150 milyon TL bandına ulaşılması üzerine SS Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliratan Terlikçiler ve Yan Sanayiciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, ihalenin esnaf yararına olmadığını, 150 milyon TL ve üzerindeki rakamın esnafın yararına olmayacağını söyledi. .Leyla Özekşi Polat

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.