1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İddialara yanıt verdi
İddialara yanıt verdi

İddialara yanıt verdi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, "15 aylık mücadelemizin ardından bugün hala odamızın adının FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışılması, 'seçimi kazanayım da ne olursa olsun' düşüncesinin tezahürüdür" dedi.

A+A-

Hıdıroğlu, GTO Meclisi seçim sürecinde olduklarını belirterek, üyelerinin 3 Nisan Salı günü yeni meclisini belirleyeceğini söyleyerek"15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi sonrasında göreve geldik." ifadesini kullanan Hıdıroğlu, şunları kaydetti:"Biz bu odayı kayyumdan devraldık. Odamızda FETÖ ile mücadelemizi herkes biliyor. Bu odanın itibarsızlaştırılması adına yapılan tüm girişimleri, eylemleri, söylemleri hızla bertaraf ettik ve hem kendi aramızda hem de şehri yönetenler arasında çok güzel ve uyumlu bir yönetim tavrı sergiledik. Meclisimizde 15 aydır birlik var. Beraberliğin ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir sivil toplum kuruluşu olarak yolumuza emin adımlarla yürüdüğümüzü ve şehrin vizyonuna değer kattığımızı düşünüyorum"dedi.

BUNA MÜSAADE ETMEM

Gazetelere seçim kazanmaya, rakibini yıpratmaya yönelik iddiaların servis edildiğini savunan Hıdıroğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:"15 aylık mücadelemizin ardından bugün hala odamızın adının FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışılması, bazı kişilerin, 'seçimi kazanayım da ne olursa olsun' düşüncesinin tezahürüdür. Ancak bu söylemler, ne yazık ki kişileri değil, odamızı yaralamaktadır.Gaziantep'in en büyük sivil toplum örgütünü itibarsızlaştırmaya yöneliktir. Gaziantep Ticaret Odası, kararlarını esnaf temsilcilerinden oluşan meclisi ile alan, yönetim kurulunun çalışmaları ile ilgili her ay meclisine hesap verdiği, 'şehrin ticaretine, vizyonuna, sosyal yaşamına ne katabiliriz'i hedefine koyan büyük bir yapıdır. Sırf seçim kazanmak için böyle büyük bir kuruma zarar verilmesine, hiçbir üyemiz, hiçbir esnafımız müsaade etmez. Ben de mevcut başkan olarak buna kesinlikle müsaade etmem."

KİŞİSEL KARARIM DEĞİL

'Seçim sürecinde, adaylığımı açıklamam ile ilgili de basında olumsuz haberler söz konusu oldu' diyen Hıdıroğlu, "Hatırlandığı üzere, Oda’mızın Şubat ayı olağan Meclis Toplantısında aday olmayacağımı açıklamıştım. Yukarıda da belirttiğim gibi Oda’mız kişilere bağlı olmayan, içerisinden onlarca başkan çıkaracak, büyük bir kurumdur. Ben de bu düşünce ile aday olmama düşüncemi açıklamıştım. Ancak bu açıklamam sonrasında gerek meclisteki arkadaşlarım, gerekse Gaziantep’te fikirlerine ve düşüncelerine değer verdiğim dostlarım, beni arayarak kararımı gözden geçirmemi istediler. 15 Temmuz’un ardından Oda’mızda yaşanan sıkıntılar sonrası, 15 aylık süreçte önemli adımlar atıldığını, birlik beraberliğin yeniden sağlandığını belirterek, bu sürecin bir dönem daha devam etmesi gerektiği yönünde görüşlerini paylaştılar. 

Özellikle bu hassas dönemde Gaziantep’in en büyük STK’sı olan GTO’ya sahip çıkmamız gerektiğini, bu şehri, bu şehrin insanlarını seven biri olarak benim de bu görevden kaçamayacağımı söyleyerek benim tekrar seçim sürecine dâhil olmamı istediler. Ben de oluşan bu ortak görüş sonrası, adaylığımı açıkladım. Tekrar etmek istiyorum; Bu benim kişisel bir kararım değil, ortak görüşlerin yarattığı bir sonuçtur.” diye konuştu.

BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

15 aydır GTO’da devam eden birlik beraberlik sürecinin bozulmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Hıdıroğlu, "Bir kez daha vurgulamak istiyorum. 3 Nisan’da Oda’mız, yeni yönetim organlarını belirlemek için seçimlere gidecek. Ben sadece üyelerimizi değil, bütün Gazianteplileri, demokratik bir ortamda gerçekleşecek seçimlerde, bizlerle beraber olmaya davet ediyorum. 

Bugün artık Afrin, Cerablus’da savaş bitti. Bizler Gaziantepli olarak 4-5 yıldır Suriye, FETÖ, bombalar derken bu şehirde sanayicinin, işadamının, tüccarın, esnafının önünü nasıl açabileceğimize yönelik çalıştık. Bundan sonra da “Gaziantep’imize neler katabiliriz, kültür, turizm ve sanayi anlamında Gaziantep’i 2023 yılı hedeflerine nasıl ulaştırabiliriz” bunun gayreti içinde olacağız. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti daha yukarılara taşımak, daha güçlü bir Gaziantep yaratmak ve bu şehre hizmet etmek için çalışmaktan her zaman onur duyacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.