Her ne kadar Eyüp Özkeçeci bunu yalanlasa da, parti içerisinde bu iddiaların doğru olduğunu söyleyenler ağırlığı oluşturdu.

İddialara göre, Şahinbey ilçe kongresinde İl Başkanı Eyüp Özkeçeci'nin, Hasan Teke’ye yazılması için gönderdiği isimleri listede göremeyince çok sinirlendiği, herkesin önünde Teke’ye, “Benim sana gönderdiğim isimlerin hiçbirini yazmamışsın” dediği ve salonda gergin bir havanın oluştuğu öne sürüldü. Hasan Teke’nin ise, “Yazdığım isimler partimizin kuruluşundan bu yana yer alan isimler” cevabını verdiği öğrenildi.

ÖZKEÇECİ KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Özkeçeci, kongre günü kutlama mesajı yayınlayarak iddiaların yalan olduğunu söyledi. Özkeçeci, mesajında, şunları dile getirdi:

HASAN TEKE’Yİ KUTLUYORUM


Özkeçeci, “Birlik ve beraberlik içinde geçen Şahinbey İlçe Kongresinde tek aday olarak seçime giren ve tüm delegelerin oylarını alarak başkan seçilen Sayın Hasan Teke’yi canı gönülden kutlar, başarılarının daim olmasını dilerim.” dedi.
AK PARTİ Gaziantep İl Başkanı Özkeçeci, ”AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı için başvuruda bulunan Hasan Teke kardeşimizin AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı mülakat ve değerlendirilmesi sonucu AK PARTİ Şahinbey İlçe Başkanı olarak tek aday olarak gösterilen Hasan Teke kardeşimizi kutluyor, görevinde başarılar diliyorum. Hasan Teke kardeşimizin de aynı değerde dava sahiplenmişliği ve sorumluluk bilincinde olduğu; ekip ruhuyla birlik beraberlik içinde önümüzdeki çalışma mücadelesi içinde olacağına inancım tamdır.

HAKAN KURT KARDEŞİME VE YOL ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ayrıca Bu köklü hareketin sancağını onurla, gururla bugüne başarıyla ulaştıran ve bayrağı devreden Hakan Kurt kardeşime ve yol arkadaşlarına teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte de bir nefer olarak yardım ve katkılarına da devam edeceğini inancında olduğumuzu belirterek sevgi ve selamlarımı sunuyorum.” Dedi.Sadece 2023 değil 2053'ümüz var, 2071'imiz var ama en önemlisi 2019!2019 seçimlerini yürütecek ekipleri zorlu süreçlerin beklediğini kaydeden Özkeçeci; "Şunu unutmamalıyız. Bizler hepimiz dava neferleriyiz. Söz konusu vatansa, söz konusu bu memleketse, söz konusu ülkeyse makamlar, mevkiler, hırslar hepsi bir kenara atılıp, dava uğruna hepimiz bir nefer gibi mücadele etmek zorundayız. Bunun için çok çalışmalıyız, çok gayret etmeliyiz. Kuruluşundan itibaren emeği geçen tüm Ak Partili dostlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. 2023 hedefine giderken hep birlikte hep birlikte 2019'da bir seçim yaşayacağız. Sadece 2023 değil 2053'ümüz var, 2071'imiz var ama en önemlisi ülkenin geleceği için, milletimizin geleceği için, bekası için en önemli seçim 2019'daki seçimlerimiz. Bu seçim sadece ve sadece bir seçim değil. Bu seçim ülkemizin ve coğrafyamızın geleceğinin şekilleneceği bir seçim olacak. O yüzden 2019 seçimlerini yürütecek ekipleri zorlu süreçler bekliyor." dedi. HABER MERKEZİ