6 Şubat'taki depreme Bahçelievler Mahallesi'ndeki Yunus Kaya Apartmanı'nda ailesiyle yakalanan Semih Ege, depremden 155 saat sonra Zeytinburnu ve Kaş belediyelerinin arama kurtarma görevlileri ile Somalı madencilerden oluşan ekipler tarafından enkazdan çıkartıldı. Kendisini çıkaran ekipten damacanayla su isteyen ve "Dondurmanı neli istiyorsun?" sorusuna "Bütün dondurmaları, bütün içecekleri getirin. Muzlu dondurma da getirin." yanıtı kameralarca kaydedilen Semih Ege, depremde babası Halil İbrahim, annesi Seher ile 4 yaşındaki kardeşi Elif Ece'yi kaybetti.

Galatarasaray taraftarı Semih Ege, hastanede bulunduğu dönemde hayranı olduğu Muslera ile görüntülü görüştü. Kısa süren tedavisinin ardından taburcu edilen ve dayısı Harun Aslan ile Nurdağı ilçesindeki konteynerde yaşamını sürdüren ilkokul 4. sınıf öğrencisi Semih, yarıyıl tatiline başarı belgesiyle girdi. Eğitiminin yanında futbola da gönül veren Semih, günün büyük kısmını konteynerin yakınındaki boş arazide arkadaşlarıyla top oynayarak geçiriyor.

HAYALLER BÜYÜK 

Büyüyünce Galatasaray forması altında futbolcu olmak istediğini dile getiren Semih, hayalini şu sözlerle aktardı: "Üstümde Galatasaray forması, Icardi ile yan yana gidiyoruz. Maç başladığında 52 bin kişi beni alkışlıyor. Ali Sami Yen Stadyumu'nda. Ben ona asist yapıyorum o gol atıyor, bu sefer o bana asist yapıyor ben gol atıyorum. Bir o atıyor, bir ben atıyorum. Futbolda idolüm Icardi. Messi ve Ronaldo varken benim idolüm Icardi. Bence daha iyi çünkü. Icardi ile görüşmek istiyorum. Mümkünse yan yana canlı görüşmek istiyorum. Eğer mümkün değilse telefonla görüntülü görüşmek isterim. Onun imzalı formasını istiyorum. Galatasaray-Fenerbahçe derbisini statta izlemeyi çok isterim."

Başkan hizmetleri sunumla anlattı Başkan hizmetleri sunumla anlattı