1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hocaoğlu'ndan öfke ve sitem dolu istifa toplantısı
Hocaoğlu'ndan öfke ve sitem dolu istifa toplantısı

Hocaoğlu'ndan öfke ve sitem dolu istifa toplantısı

İYİ Parti İl Başkanlığı görevinden istifa eden Av. Oğuz Hocaoğlu, istifasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında dikkat çekici bilgiler verdi ve Koray Aydın'a üstü kapalı sitem etti.

A+A-

Koray Aydın’dan İYİ Partiyi Gaziantep’te 1.Parti, Millet İttifakını iktidar yapmak, il ve ilçe teşkilatlarında revize yapmak için tam yetki istediğimi belirten Hocaoğlu. “bu konuda hazırladığım raporumu sundum. Eğer tam yetki verilmeyecek ise; mevcut yapı ile Gaziantep’te 1.Parti ve iktidar olmanın mümkün olamayacağını, havanda su dövüleceğini, görevden azlimi istedim. Sayın Koray Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifamı kabul etti. Bu konudaki takdir genel merkezimizindir” dedi.  İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz’i sert sözlerle eleştiren Hocaoğlu, n Filiz’in kendilerine doğru dürüst randevu dahi vermediğini söyleyerek, Vekilin Gaziantep’e gelip gittiğini sosyal medyadan öğrendiklerini ifade etti. 

RANDEVU BİLE VERMEDİ

 Hocaoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz’in kendilerine doğru dürüst randevu dahi vermediğini söyleyerek, Vekilin Gaziantep’e gelip gittiğini sosyal medyadan öğrendiklerini ifade etti. İl Başkanı Hocaoğlu, istifa gerekçesinin ise, rakiplerinin rallide Audi, BMV gibi lüks araçlara bindiğini kendilerinin Hacı Murat olarak bilinen Murat 124 marka otomobile bindiğini, bu koşullarda yarışmasının mümkün olmadığını söyledi. Durumu genel merkeze bildirerek kendisine revize için tam yetki istediğini verilmiyorsa da istifa edeceğini söylediğini anlatan Hocaoğlu, merkezin de istifasını duyurduğunu kaydetti. 

GECE GÜNDÜZ SAHADA OLDUĞUMUZ SÖYLEDİM

“Artık bir İYİ Partili olarak rahat konuşabilirim” diye devam eden Hocaoğlu, “12.10.2021 tarihi itibari ile Teşkilat Başkanımız Sayın Koray Aydına İstifamı sundum.  İstifam öncesi, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Sayın Koray Aydın’a Gaziantep’te İYİ Partiyi, Millet İttifakını 1.Parti, iktidar yapmak istediğimi belirtip;  bu konuda hazırladığım raporumu sundum. Raporumda 40 gün, adli tatil sürecinde, gece gündüz sahada olduğumu, tüm ilçe ve köyleri gezdiğimi eksiklerin ne olduğunu gördüğümü ve bunları düzeltip, İYİ Partiyi Gaziantep’te 1.Parti, Millet İttifakını iktidar yapmak için, il ve ilçe teşkilatlarında revize yapmak için tam yetki istediğimi belirttim. Eğer tam yetki verilmeyecek ise; mevcut yapı ile Gaziantep’te 1.Parti ve iktidar olmanın mümkün olamayacağını, havanda su dövüleceğini, görevden azlimi istedim. Sayın Koray Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifamı kabul etti. Bu konudaki takdir genel merkezimizindir”

BU ŞARTLARDA YARIŞMAM MÜMKÜN DEĞİL

Hocaoğu, rakipleriyle mevcut şartlarda yarışmanın mümkün olmadığını ifade ederek, “Ben göreve geldiğimde bir iddiam vardı. Ben Gaziantep’te İYİ Partiyi birinci parti Millet İttifakını iktidar yapacağım dedim. Bunun için Genel merkezimize şunu ilettim. Bizim teşkilatlarımızda revize gerekiyor. Mevcut ilçe teşkilatlarımız ve il teşkilatlarımız Gaziantep’i iktidara taşıyacak yapıda değildir. Yani ralliye çıktığınızda platformdaki arabalar Audi, BMV, Mercedes sizin altınızdaki araba Murat 124 ise bu yarışı başından kaybedersiniz. Ben bu arabayı değiştirmek istedim. Sadece yetki istedim. Yetki vermezseniz bu teşkilat ve yapıyla Gaziantep’te Cumhur İttifakını deviremeyiz diyerek azlimi istedim. Bunu teşkilat başkanıma sundum. Ya yetkiyi duyur ya da istifamı dedim. İstifamı duyurdu” şeklinde konuştu. 

GÜL VE ŞAHİN’E TEŞEKKÜR 

Oğuz Hocaoğlu açıklamasında, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Ak Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e de teşekkür ederek, ''15.07.2019 tarihinde İl başkanlığı görevine geldim. Görev süresince kırdığım herkesten helallik istiyorum. Kendisiyle çalışma imkanı bulduğum Gaziantep Valisi Davut Gül’e sonsuz teşekkür ediyorum. Valimiz Gaziantep ve ülkemiz için bir kazançtır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin tüm eleştirilerimize rağmen nezaketini bozmayarak özel gün ve toplantılarda bürokrasinin gereğini yaptığı için teşekkür ediyoruz. Ben İYİ Parti İl Başkanlığı görevinden ayrıldım” dedi. 

FİLİZ NEREDE ?

Hocaoğu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz’i sert sözlerle eleştirerek, “Bakın vekilimiz hala yok, nerede olduğunu bilmiyoruz. Gaziantep’e gelip gittiğini sosyal medyadan duyuyoruz. Gaziantep’in il başkanı istifa sunuyor, herkes arıyor ama şehrimin ve partimin milletvekili aramıyor. Randevu istiyoruz arkadaşının bürosunda randevu veriyor. Ben genel başkanıma, 'Milletvekili Hüseyin Filiz’i üzmemek için yoruldum' dedim” diye konuştu. 

PARTİMİN EMRİNDEYİM

Hocaoğlu açıklamasında *Ben kuruluşundan bu güne emek verdiğim İYİ Partinin bir üyesi olarak partimin, partililerimin emrindeyim. İnşallah benden sonraki il başkanı benden daha İYİ partimize hizmet eder. Başta yeni atanacak il başkanımız olmak üzere, sayın Teşkilat Başkanımızın ve Genel Başkanımızın, partimizin emrindeyim. Gaziantep’te İYİ Partiyi 1.Parti, Millet İttifakını iktidar yapana kadar çalışacağım. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Başbakan yapacağız. Henüz yeni başlıyoruz. Biz bitti demeden bitmez.  Tüm iyi parti üyelerine çağrımdır. Sosyal medya hesaplarında istifa edelim şeklinde beyanatlar görmekteyim. Hiçbir İYİ Parti üyesi istifa etmeyecek. Hiçbir ilçe başkanı ve yönetici istifa etmeyecek. Herkes görevinde eskisinden daha fazla çalışacak, daha fazla üye yapacak. İYİ Parti kurumsal bir partidir. Benim istifam yalnızca il başkanlığındandır. Partimin üyesi ve emrindeyim. YİK üyeliğim ve Genel Başkan Danışmanlığım ise Sayın Genel Başkanımın takdirindedir.” LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum