1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hocaoğlu’ndan dikkat çeken öneri
Hocaoğlu’ndan dikkat çeken öneri

Hocaoğlu’ndan dikkat çeken öneri

İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep’in ve ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu konusuna değindi.

A+A-

Hocaoğlu, ”Şehrin belirli yerlerinde Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi kontrollü esrar içim noktaları oluşturulmalıdır. Rant düşer ise; bu iş ile uğraşan azalır, uyuşturucuya hiçbir çocuk özenmez. Rant ve talep biter ise, uyuşturucu kendiliğinden biter. Bataklığı kurutmadan sivrisineklerden kurtulamazsınız” dedi.

KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

İYİ Parti’de kongre sürecinin başladığını belirten Hocaoğlu, ”Gaziantep İYİ Parti Teşkilatı olarak kongrelerimizi yapamamanın üzüntüsü içinde idik. Ben görevi aldığım ilk gün, Gaziantep İYİ Parti olarak ilk hedefimin olabilecek en yakın tarihte kongre yapmak olduğunu belirtip; Türkiye genelinde ilk kongreyi yapma sözünü vermiş idik. Türkiye genelinde İYİ Parti olarak ilk kongreyi, 1 Şubat 2020 tarihinde Şahinbey İlçemizin, 2 Şubat .2020 Tarihinde Şehitkamil ilçemizin kongresini yaparak verdiğimiz ilk sözü tutuyoruz. İzleyen hafta sonlarında ise diğer ilçelerimizin kongrelerini yaparak bu süreci tamamlayacağız. İlçe kongrelerimizin bitimi akabinde;  İl Kongremizi ise 19 Nisan .2020 tarihinde yapacağız. İlk seçimlerde İYİ Partiyi Gaziantep de birinci parti yapma sözümüzü tutmak içinde tüm çaba ve gayreti göstereceğiz. Biz Gaziantepliye bize neden oy vermiyorsunuz, AKP’yi birinci parti yapıyorsunuz diye kızmıyoruz. Biz aynaya bakıp, öz eleştirimizi yapıyoruz ve biz neden oy alamıyoruz diyoruz? İnşallah ilk seçimlerde aynaya AKP bakacak ve neden biz Gaziantep’i İYİ Parti’ye kaptırdık diyecektir” dedi.

EMNİYETE TEŞEKKÜR

Uyuşturucu ile mücadele için yapılan operasyonlardan dolayı Emniyet Müdürüne teşekkür eden Hocaoğlu şunları söyledi: “Sayın Emniyet Müdürümüze özellikle uyuşturucu konusunda verdiği çabadan dolayı teşekkür ediyor; kendisinin nezdinde tüm emeği geçen personeli kutluyoruz. Uyuşturucu, Gaziantep ve ülkemiz için en büyük sorunların başında geliyor, çocuklar küçük yaşlarda bu tuzağın içine çekiliyor, sonrasında ise; kaçınılmaz sona ulaşıyor. Uyuşturucu bağımlılığı ve satıcılığı. Bunda ekonomik şartlarında önemi çok büyük. İnsanlar az emekle çok para kazanmanın yollarını arıyor. Uyuşturucu ile hep birlikte mücadele etmeliyiz. Tabiki her şeyin başı eğitim. Aileler bu konuda bilinçlenmelidir. Uyuşturucu tedavi merkezleri açılmalıdır. En önemlisi bu işten büyük rant elde edilmenin önüne geçilmelidir. Şehrin belirli yerlerinde Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi kontrollü esrar içim noktaları oluşturulmalıdır. Rant düşer ise; bu iş ile uğraşan azalır, uyuşturucuya hiçbir çocuk özenmez. Rant ve talep biter ise, uyuşturucu kendiliğinden biter. Bataklığı kurutmadan sivrisineklerden kurtulamazsınız”

NİZİP İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Gaziray için Fatma Şahine teşekkür ettiğini söyleyen Hocaoğlu, “Başta Nizipli olan Adalet Bakanı Sayın Gül ve Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı olmak üzere Gaziantep’in tüm milletvekillerine çağrı yapıp, Nizip’inde Gaziray kapsamına alınmasını istemiş idik. Eğer çağrımıza ses vermez iseler imza toplayıp, Sayın Cumhurbaşkanına kadar çıkacağımızı bildirmiş idik. Sayın Sarı’dan ses geldi ve bu aşamada Nizip – Gaziantep arasında Ray-Bus yapılacağı bildirildi. Hatta resmide çekildi. Biz teşekkür etmeyi de biliriz. Bu hizmetten dolayı Sayın Mehmet Sarı’ya teşekkür ederiz. Ancak takipçisi olacağımızı da bildiririz. Çünkü AKP zihniyeti çok yerli uçak, yerli tank, yerli otomobil resmi verdi ancak hepsi resimlerde kaldı. Biz takipteyiz Sayın Sarı. Ray-Bus seferlerinin ne zaman başlayacağı konusunda resmi açıklama ve tarih bekliyoruz.  Ben Nizip Belediyesi Başkanlığı makamına resmi olarak ancak Nizip Belediye Başkanlığını İYİ Partiye kazandırana kadar çıkmayacağım. Ancak Nizip için çalışacağım. Sizi de rahat bırakmayacağım. Nizip organize sanayi bölgesini otobana bağlayacak yeni bir otoban girişi Nizip için zorunluluktur. Bu konuda çalışma ve açıklama bekliyoruz. Nizip’in imar rantını durdurun, yeşil Nizip resimlerde kaldı. Şehrin imarını, zeytin tarlalarının içinden çıkarın, Üniversiteye doğru ve taşbaşa yöneltin” dedi.

14 VEKİLE TALİBİZ

Şehitkamil Belediye Başkanlığı Haznevi Tarikatının yaptırdığı yapıyla ilgili de konuşan Hocaoğlu,”Belediye ne zaman ruhsat verdi? Ruhsat ne olarak ve kim tarafından alındı? Şehitkamil Belediye Başkanlığının İbrahimli de ruhsata aykırı yapılan ve yıkım kararı olan binayı yıkacak ekipmanı var mıdır? Korkut Küçükcan olayı ne oldu?Savunma veren oldu mu? Sayın Fatma Şahin Mezarlık kavşağındaki trafik faciasının nedeni nedir? Yıkamadığınız, o petrol istasyonu kimin ve ruhsatı var mı açıklayın? Meclis toplantılarını Ankara, İstanbul gibi canlı yayından izlemek istiyoruz. Özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere kamu kurumu ihalelerinin, şeffaf yapılmasını istiyoruz. Gaziantep bazılarının argo tabir ile arpalığı haline dönüşmüştür. Buna son verilmelidir. Ya siz halka hesap verin, her ihaleyi şeffaf ve açık yapın ya biz gereğini yaparız. Gaziantep’te ilk seçimde tüm belediye başkanlıklarına ve 14 vekilliğe İYİ Parti olarak talibiz. Biz ya verdiğimiz sözü tutarız. Tutamaz isek de şerefimizle çeker gideriz. Bunun kararını Gaziantep halkı verecektir.” Haber Merkezi

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.