“Yeni nesil belediyecilik, doğumdan ölüme hayatın her alanına dokunmaktır” diyen ve ilkesel yöneticilik unsurlarını dikkate alarak projelerini hayata geçiren Başkan Fatma Şahin, eğitim, sağlık ve evlilik gibi konularda stratejik adımlar atıp, vatandaşların yaşamına dokunuyor. 

ANNELERE HAMİLELİK’TEN DOĞUMA DESTEK

Bu kapsamda “Anneye Süt Bebeğe Can” projesiyle 123 bin 357 anneye toplamda 5 milyon 357 bin 892 litre süt dağıtılırken, “Hoş Geldin Minik Hemşerim” projesiyle 15 bin yenidoğan bebeğe setler dağıtıldı. Şahin’in “Eğitim Şehri Gaziantep” mottosuyla, eğitimi başarıya dönüştürmek için kente kazandırdığı Türkiye’ye örnek olan projesi “Uygulamalı Çocuk Kütüphaneleri” ilk kez Gaziantep’te kuruldu. 2017 yılından bu yana toplamda 1 milyon 522 bin 156 çocuk, kütüphanelerden faydalandı. 

7’DEN 70’E HER YAŞ İÇİN EĞİTİM
İlkokul birinci sınıfa başlayan 250 bin öğrencinin tamamına okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteği verilirken, 60 bin öğrenciye okul kıyafeti hediye edildi. 

YUVA KURMAK SİZDEN, DESTEK BİZDEN

“Yuva Kurmak Sizden, Destek Bizden” projesiyle Büyükşehir Belediyesi evlenmek isteyen gençlerin ekonomisine destek sağladı. 8 bin çift evlilik desteğinden faydalandı. Çiftler evlerini kurarken seçtikleri bir eşyayı belediye aracılığıyla temin edebildi.  

HİZMETLERDE YAŞ SINIRI YOK 

GBB’ye bağlı Moral Evi’nde tedavi gören yaşlılar için müzik terapileri, iş-uğraş atölyesi, akıl ve zekâ oyunları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, spor, psikolojik destek, moral motivasyon çalışmaları gibi aktivitelerle danışanların günlük sosyalleşme ve tedavi ihtiyacı sağlanıyor. 

PROJE TÜRKİYE’DE İLK KEZ YEREL YÖNETİMLERDE UYGULANDI
Türkiye’de ilk kez yerel yönetimlerce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan dar gelirli engelli vatandaşların ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla hizmet veren Ortez-Protez Yapım ve Uygulama Merkezi, asrın felaketi 6 Şubat depremleri sonrasında 474 engelli afetzedeye ücretsiz olarak ortez, protez ve medikal malzeme desteği verdi.