1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Hibrit eğitim ile büyük başarı
Hibrit eğitim ile büyük başarı

Hibrit eğitim ile büyük başarı

Pandemi dönemini çoğunlukla uzaktan eğitimle geçiren 1. sınıf öğrencilerinin bu dönemi tamamen yüz yüze eğitimle geçiren öğrencilere göre daha zor okuma yazma öğrenmesine yönelik kaygılar gündemdeydi.

A+A-

2020-21 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilkokul 1’inci sınıfta olan 4500 Bahçeşehir Koleji öğrencisi baz alınarak hazırlanan rapora göre okuma, temel okuma yazma becerilerinde yüzde 98, üst düzey düşünme becerilerinde yüzde 90 başarı gösterdi.

Bahçeşehir Koleji, pandemi ile geçen iki yıllık süreçte öğrencilerin okuma yazma ve üst düzey düşünme becerilerinin gelişim düzeyini kamuoyu ile paylaştı. 2020-21 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilkokul 1’inci sınıfta olan 4500 Bahçeşehir Koleji öğrencisi baz alınarak hazırlanan rapora göre temel okuma yazma becerilerinde yüzde 98, üst düzey düşünme becerilerinde %90 başarı gösterdi. Bahçeşehir Kolejinin; anlayarak okuma, okuduğunu yorumlayabilme ve anlayarak yazma becerilerini de kapsayan kriterlerle yaptığı değerlendirmede, pandemi döneminde kullanılan dijital eğitim platformlarının da başarıda etkisinin yüksek olduğu belirtildi. 

OKUMA YAZMA ÖĞRETİMİNDE YAPAY ZEKÂ VE KİŞİYE ÖZGÜ ÖĞRENİM FARK YARATIYOR

Rapora göre, okuma yazma öğreniminde uygulanan bütünsel yaklaşım, zaman ve mekândan bağımsız olarak başarıyı getiriyor. Pandemi döneminde okuma yazma öğretiminde başarının, yüz yüze eğitimle elde edilen başarıdan farklı olmadığını açıklayan Bahçeşehir Koleji, uyguladığı Bahçeşehir Koleji Temel Eğitim Programı ile en temel dört dil becerisi olan dinleme – anlama, okuma, konuşma ve yazmada tam başarıyı yakaladığını kaydetti.  Bahçeşehir Koleji Okul Öncesi ve İlkokul Genel Müdür Yardımcısı Hale Güneş, Anaokulundan itibaren tüm kademelerde uygulanan Kişiye Özgü Öğretim Modeli ve yapay zekâ tabanlı dijital eğitim platformu Metodbox ile öğrencilerin okuma yazma öğrenimleriyle analitik düşünme ve kavrama becerilerinin de üst düzeyde geliştirildiğini açıkladı.   İlkokul Genel Müdür Yardımcısı Hale Güneş, uyguladıkları Temel Eğitim Programı (BTEP) ile dört temel dil becerisini akademik kriterler çerçevesinde değerlendirdiğini belirtti. Güneş, “Bu değerlendirme sonuçlarıyla geliştirilen akademik program ise öğrencilerin anaokulu ve ilkokul döneminde üst düzey düşünme becerilerini geliştiriyor; ortaokul ve lise kademelerinde uygulanan diğer programlarla ise iletişim ve problem çözme becerileri üstün seviyeye getiriliyor” diye konuştu.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.