1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HERŞEY ÖĞRETMENLER İÇİN
HERŞEY ÖĞRETMENLER İÇİN

HERŞEY ÖĞRETMENLER İÇİN

"Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır." Mustafa Kemal Atatürk

A+A-

Gaziantep Valisi Davut Gül Öğretmenliğin, sadece bir meslek olmadığını, toplumsal her gelişimin ateşleyicisi ve yaşanan her problemin çözüm iradesi olduğunu söyledi. Gül, "Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve onurlu bir meslektir. Öğretmenlerimiz tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de demokrasi, hak ve adalet duygusu gelişmiş, kültürel ve bilimsel gelişmelere katkıda bulunan, kendine güvenen, sahip olduğu bilgiyi insanlığın yararı için kullanan nesiller yetiştirmeye devam etmektedir" dedi. 

SADECE MESLEK DEĞİL

Gül " Öğretmenlik, sadece bir meslek değildir, toplumsal her gelişimin ateşleyicisi ve yaşanan her problemin çözüm iradesi olmaktır. Öğretmenlerimiz milletimizin yaşadığı her olayda ve her durumda mevcut sorunlar karşısında sağduyulu bakış açısıyla çözümün parçası olmaktadır. Nitekim, dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde de İlimizde görev yapan öğretmenlerimiz, filyasyon çalışmalarında, vefa sosyal destek ekiplerinde, yardım çalışmalarında en ön saflarda yer almıştır. Öte yandan uzaktan eğitim çalışmaları ile öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmaması noktasında çaba gösteren öğretmenlerimiz, tüm bu gayretli çalışmalarla sürecin isimsiz kahramanları olmuşlardır. Bütün bu gayretlerinden dolayı öğretmenlerimize tüm Gaziantepli hemşehrilerim adına ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

ŞAHİN: AHDE VEFA ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Öğretmenin, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişi olduğunu vurguladı. Kendilerine emanet edilen çocukları ve gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için gerekli bilgi donanımını sağlayan, daha güzel bir dünya hedefiyle onlara erdem kazandırarak yarınlar için en önemli yatırımı yapan öğretmenlere teşekkür eden Şahin, şöyle devam etti; “Öğretmenlik şüphesiz bir gönül erliğidir. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Sabır, sevgi, özveri, bilgi olmadan bu mesleğin yapılması mümkün değildir. Her zaman fedakar ve özverili çalışmalarıyla çocuklarımıza kendini adayan; çağdaşlığı, bilimi tek rehber edinen öğretmenlerimizin katkıları ve onların yetiştirdiği çocuklarımız sayesinde ülkemiz ‘muasır medeniyet’ hedefine yürüyecektir. Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimiz, aynı zamanda derin ruh köklerimizden beslenen milli ve manevi değerlerimizin yılmaz bekçileridir. Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur. İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır"

KOÇER: ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYORLAR 

AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, "Sevgi ve fedakarlığın vücut bulduğu, kutsal ve mesuliyeti yüksek bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz, yavrularımızın ve ülkemizin geleceğini şekillendirmektedir. Ülkemizin dört bir yanında kimi zaman en zorlu koşullarda fedakârca görev yapan öğretmenlerimiz gönüllerde çok ayrı bir yere sahiptir. Pandemi ile birlikte okulun ve öğretmenlerin önemi bir kez daha güçlü bir şekilde ortaya çıkmıştır. Kovid-19 salgını sürecinde öğretmenlerimizin performansı ile Türkiye'nin eğitimde sağladığı başarı dünyanın takdirini toplamıştır. Sürece kısa zamanda adapte olarak online eğitimde çocuklarımıza ders anlatabilmek için evini sınıfa dönüştüren öğretmenlerimizin çabası fevkaladedir"

UZER: HEPİMİZ KATKIDA BULUNMALIYIZ

Öğretmenliğin en saygın ve en kutsal mesleklerin başında geldiğini belirten Milletvekili Ahmet Uzer, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, bilgili, kültürlü ve insanlığa yararlı bir nesil yetiştirilmesinde hayati bir öneme sahiptir. Çocuklarımızın, milli kültür ve tarihimize bağlı ve evrensel değerlere açık kişiler olarak yetişmeleri için şehrimiz Gaziantep’te ve ülkemizin her yerinde fedakârca görev yapan öğretmenlerimize minnettarız. Gelecek kuşakların en iyi şekilde yetiştirilmesi için eğitime ve öğretmenlerimize toplum olarak her türlü desteği vermeli, eğitimin kalitesini yükseltecek çalışmalara hepimiz katkıda bulunmalıyız" dedi.

ERDOĞAN:  DEĞERİNİ BİLELİM

Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir; dolayısıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyorum. Öğretmenler Günü, bu fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür."

BAKBAK: ÖNEMLİ BİR YOL ALDIK

Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak: “Bilgileriyle, sevgileriyle, sabırlarıyla geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.  AK Parti iktidarında eğitimin önündeki engellerin, yasakların tümüyle kaldırıldığı, yıllık ortalama 38 bin olmak üzere 650 binin üzerinde öğretmen ataması, 300 binin üzerinde ilave derslik yapıldığına dikkat çeken Milletvekili Dr. Derya Bakbak, küresel salgın olan pandemi döneminde, Türkiye’nin başarılı bir sınav verdiğini söyledi. Türkiye’nin hiçbir yerinde öğretmenlerin ve öğrencilerin eğitim hizmetinden mahrum kalmaması için hükümetin seferber olduğunun altını çizen AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak: “Gaziantep’te son 2 yılda 92 okul, bin 804 derslik, 22 spor salonu, 13 atölye, 1 pansiyon, 1 öğretmenevi ve 2 çok amaçlı salon inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı.” diye konuştu.

TAŞDOĞAN: EMEK İSTEYEN BİR MESLEK

Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu belirterek, “Öğretmenlik mesleği; emek, özveri, hoşgörü ve sabır isteyen bir meslektir” dedi. Taşdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmen unvanını almasının yıl dönümünü bir kez daha büyük bir coşku ile kutluyoruz. Atatürk, 'Öğretmenler sizin başarınız, Cumhuriyet'in başarısı olacaktır' sözleri ile öğretmenliğin ne kadar büyük sorumluluk isteyen bir meslek olduğuna dikkat çekerken, öğretmenlerimizin Cumhuriyet'in ilerleyişi için en önemli unsur olduğunu da ifade etmiştir” ifadelerine yer verdi.

YILMAZKAYA: SORUNLAR DAĞ GİBİ

 CHP Gaziantep Opr. Dr. Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda, eğitim emekçilerinin sorunlarına değindi. “Öğretmen ihtiyacının en fazla olduğu iller sıralamasında Gaziantep, 4395 öğretmen açığı ile 4. sırada yer almakta” diyen Yılmazkaya, Ülkeye büyük oranda katma değer sağlayan Gaziantep ve Gaziantep halkı bunu hak etmemektedir” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenen Yılmazkaya, Eksik kadrolara gerekli atmaların yapılması konusunda biran önce çalışma yapılmasını istedi. Yılmazkaya, "Öğretmenler toplumun aydınlık yüzüdür. Evrensel değerlerin, barışın, kardeşliğin, insan hakları, emeğin hakları ve demokrasiye saygının toplumda yerleşmesi için uğraşan eğitim emekçileridir. Kaybedilme noktasına gelen mesleki saygınlığın yeniden kazanılması için, öğretmen yetiştirme ve istihdam politikalarının uluslararası standartlara uygun ve bilimsel bir anlayışla ele alınması ve tüm eğitim emekçilerinin ekonomik, sosyal, mesleki ve özlük sorunlarının çözülmesi gerekmektedir."

FADILOĞLU:  ÖĞRETMENLİK, ADANMIŞ BİR HAYATI İFADE EDER

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Eğitim, geleceğimizi en doğru biçimde inşa etmemize olanak sağlar. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmemiz ve yarınlara güvenle bakabilmemiz için eğitim hizmetlerinin kalitesini her geçen gün yükseltmeliyiz. Ülkemizin, uluslararası alanda en güçlü şekilde temsil edilmesi, hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bunu sağlamak için geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin, nitelikli bir eğitim alarak donanımlı olarak yetişmesi en öncelikli hedefimizdir."

ÖZKEÇECİ: EN SAYGIN MESLEK

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Öğretmenlik gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, çocuklarımızı ve gençlerimizi eğiterek onları yarınlara, aydın bir geleceğe hazırlayan, vatanına milletine hayırlı bireyler yetiştiren, bu kutsal mesleği icra eden tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun" dedi. 

ŞİMŞEK: KALKINMANIN YOLU EĞİTİMDEN GEÇER

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.  Eğitimin ülke kalkınmasındaki önemine dikkat çeken Başkan Şimşek, şöyle devam etti: “Kalkınmanın yolu eğitimden geçiyor. Bilimsel temele dayalı, nitelikli bir eğitime sahip olan ülkeler, ekonomi, kültür-sanat, bilim ve teknoloji başta olmak üzere her alanda daha hızlı gelişir, kalkınırlar. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.’ Şeklindeki sözleri eğitimin önemini anlatması bakımından çok kıymetlidir. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi olarak, eğitimin, özellikle de mesleki eğitimin gelişimi için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anarken, fedakârlığın, özverinin ve kutsal bir mesleğin temsilcileri olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, gelecek nesillerin yetişmesindeki çabalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

GTO: FEDAKÂR ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ

Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, yayımladıkları mesajla “Öğretmenler Günü”nü kutladı. Bugünün doktorlarını, sağlıkçılarını, salgına çare olacak aşıyı bulan bilim insanlarını yetiştirenlerin öğretmenler olduğuna dikkat çeken GTO Başkanları, her bir öğretmenin bu zorlu salgın koşullarında da “öğretmek” için önemli fedakârlıklarda bulunduğunu belirtti. “Her başarılı bireyin arkasında mutlaka bir öğretmen hikâyesi var” diyen GTO Başkanları, rol model alınan öğretmenlerin hayal kurdurduğunu; geleceği belirleyecek büyük insanların geleceğini inşa ettiklerini ifade ederek şunları söylediler: “Milletlerin gelişmişlik seviyesini belirleyen, dünya hayatında güçlü bir şekilde var olabilmesini sağlayan; üreten, değer katan, ahlaklı bir toplum oluşturan en büyük değer eğitimdir. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerine baktığımızda bu gelişmişliklerinin ardında iyi bir eğitim sistemi vardır. Bu eğitim sisteminin yapı taşı da öğretenler, öğretmenlerdir" 

BAYRAK:GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr.Samet Bayrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Dr.Samet Bayrak mesajında; “Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, her zaman ve her şart altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok öneme sahip, saygın bir meslek olmuştur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesi, bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen, geleceğimizi, hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğu yaşıyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Gününde, öncelikle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun  ” dedi.

DAĞLI: FEDEKARLIĞIN TİMSALİ

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, “Öğretmenler, kattıklarıyla hayatlarımızın önemli bir parçası olan, sevgi ve fedakarlığın timsalleridir” dedi. 24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Prof. Dr. Dağlı, medeniyetlerin temelinde ve devamlılığında eğitimin ve eğitimcilerin büyük rolü olduğuna dikkat çekti.Prof. Dr. Dağlı, “Her büyük medeniyet gibi, bizim medeniyetimiz de kendini geliştiren, yeniliğe, öğrenmeye ve öğretmeye açık değerli eğitimcilerimizin üstlendiği bu büyük görevi en iyi şekilde yerine getirmesiyle sonsuza kadar varlığını sürdürecektir” dedi. 

KİLECİ: EN KUTSAL GÖREV

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, yaşamın her aşamasında, öğretmenlerin emeğinin olduğunu belirtti. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Dr. Kileci, “Küçük yaşlardan itibaren yalnızca mesleki değil, kişisel, kültürel ve sosyal bireyler olmamızda bizlere büyük emekler veren değerli öğretmenlerimize minnet borcumuz ödenmez” dedi. “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bir anne – baba olarak güven içinde teslim ettiğimiz öğretmenlerimiz kutsal bir görevi yerine getiriyor” diyen Dr. Kileci, “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır’ sözleriyle taçlandırdığı öğretmenlerimizin, Öretmenler Günü’nü kutluyor, hürmetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

GTB: KUTSAL GÖREV

Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı,  yayımladıkları kutlama mesajında, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı çağın gereksinimlerine uygun; bilgili, donanımlı ve yaşadığı toplumun milli ve manevi değerlerine saygılı bireyler olarak yetişmesini sağlayan öğretmenlerin kutsal bir görevi üstlendiğini belirtti. GTB Başkanları, mesajda şu ifadelere yer verdi: "Bir insanı topluma yararlı bir fert olarak kazandırmayı, dünyanın en büyük zenginliği olarak gören öğretmenlerimiz en büyük hürmeti ve saygıyı hak etmektedir.  Her ne kadar eğitimler şimdilik uzaktan olsa da kalplerimiz her zaman öğretmenlerimizle. Pandemi süreci başladığından bu yana öğrencilerinin eğitimlerinden uzak kalmaması için canla başla çalışan, zor koşullara rağmen eğitim-öğretimi farklı mecralarda da olsa devam ettiren ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz"

ERSOY: ÇOK DEĞERLİSİNİZ

Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı mesajda eğitimin ve öğretmenin toplumsal kalkınma için önemine değinerek, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz aydın, çağdaş ve bilinçli nesiller yetiştiren, yarınlarımızın güvencesi olan ve bu topluma çok büyük hizmetlerde bulunan sizler ülkemiz için değerlisiniz” dedi. 24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında yazılı bir açıklama yapan Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy öğretmenler gününü kutlayarak, öğretmenlere önemli mesajlar verdi. Ersoy açıklamasında, “ Kendini sürekli yenilemeyi, insanları sevmeyi ve eğitmeyi, özveri, paylaşım ve liderlik gibi birçok üstün özelliğe sahip olmayı gerektiren kısaca toplum mimarlığı olarak nitelenen öğretmenlik mesleğini en ideal şekilde icra eden siz değerli öğretmenlerimize bu çok anlamlı ve özel günde en derin şükranlarımı sunarım. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz aydın, çağdaş ve bilinçli nesiller yetiştiren, yarınlarımızın güvencesi olan ve bu topluma çok büyük hizmetlerde bulunan sizler ülkemiz için değerlisiniz. Modern Türkiye'nin müjdecisi olan kararlı bakışlarınız ve görkemli duruşunuzla öğretmen olmanın gururunu daima yaşamanızı dilerim” şeklinde konuştu.

KİLECİ: EĞİTİMİN ASLİ UNSURU ÖĞRETMENLER

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  Öğretmenlik mesleğinin ehemmiyetine dikkat çeken Kileci, Atatürk’ün; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.” sözünü hatırlatarak eğitimin ve eğitimcimize düşen sorumluluğun altını çizdi. Kileci sözlerine şöyle devam etti; “Anne ve babası öğretmen olan bir birey olarak; öğretmenlerimizin kıymeti, ehemmiyeti ve fedakarlığına yakinen şahitlik etmiş olmanın bilinci ile, tüm çalışmalarımda eğitimi ve eğitimciyi önceleyerek hareket ediyor ve Birlik çatımız altındaki imkanları da bu yönde seferber etmeye gayret ediyorum. Pandemi dolayısıyla görevini evden sürdüren öğretmenlerimizin en kısa zamanda sınıflarına, eğitim yuvalarına kavuşmalarını temenni ediyorum. Şanlı ve yüksek bir topluluk olmak yolunda geleceğimizi şekillendiren tüm aydın öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.”  LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum