1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HERKES BEKLEMEDE
HERKES BEKLEMEDE

HERKES BEKLEMEDE

Siyasi partilerde bekleyiş dönemine geçildi. Önseçimi yapan CHP ikinci sıradaki kontenjan adayının kim olacağı beklentisine girerken, AK Parti'de milletvekillerinin...

A+A-

Siyasi partilerde bekleyiş dönemine geçildi. Önseçimi yapan CHP ikinci sıradaki kontenjan adayının kim olacağı beklentisine girerken, AK Parti'de milletvekillerinin hangisinin ilk 10 kişilik listeye konulacağı merak ediliyor. DP'de Celal Doğan konusu henüz netlik kazanmazken, MHP'de ise ithal adaylar ve bürokratlardan, yerli adaylara şans tanınıp tanınmayacağı konuşuluyor. Genç Parti'de ise birinci sırayı Metin Kınacılar'ın almasına kesin gözle bakılıyor.

CHP'DE KONTENJANI KALDIRMAK İSTİYOR

Önseçimi yaparak ilk 10 kişilik aday listesini belirleyen CHP'de gözler 2. sıradakaki adaya çevrildi. Genel merkezin seçim öncesi "2. sırayı ben atayacağım" demesine rağmen, şimdi durum değişti. Teşkilat genel merkeze "kontenjanı kaldır"diyor. Ama bu konuda genel merkezin yani Deniz Baykal'ın bu karardan vazgeçmeyeceği iddia ediliyor.

AK PARTİDE GÖZLER BAŞBAKA'A ÇEVRİLDİ

AK Parti'de ise durum çok farklı. Herkesin gözü ilk 10 kişilik listeye imzasını atacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğa'a çevrildi. Alınan bilgiye göre hafta sonuna kadar adaylar netleşecek. Bu arada milletvekillerinin hangisinin liste dışına konulacağı merakla bekleniyor.

MHP BÜROKRAT VE İTHALLERDEN RAHATSIZ

MHP teşkilatının büyük bölümü partiye akın eden ithal ve bürokrat adaylardan rahatsız gözüküyor. Alınan bilgiye göre, Gaziantep'ten seçilecek olan milletvekillerinin kentte yaşamış olmasının daha uygun olacağı ifade ediliyor. Genel Merkezin bu konuda hassas olması gerektiği ve ilk 5 sıranın mutlaka kente hizmet edecek isimlerden oluşması gerektiğini söyleyen partililer "bu güne kadar Gaziantep'te fazla yaşamayan veya kente fazla katkısı olmayan kişilerin bundan sonra da faydasının olamayacağını düşünüyoruz" şeklinde konuşuyorlar.

DP'DE CELAL DOĞAN BELİRSİZ

Birleşen ANAP ve DYP'nin ortak hareket edeceği DP'de şu anda herkes Celal Doğa'ın vereceği kararı bekliyor. Bu partiye büyük hareket getirmesi beklenen Celal Doğa'ın 2-3 güne kadar Gaziantep'e gelerek durumunu netleştireceği öğrenildi.

GENÇ PARTİ'DE METİN KINACILAR BİRİNCİ SIRADA

Alınan bilgiye göre bu partide birinci sırayı Avukat Metin Kınacılar'ın alacağı öğrenildi. Genel merkezin çok büyük sürpriz gelişme olmadığı takdirde, birinci sıraya Metin Kınacılar'ı getirmeyi düşündüğü öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.