1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Her kesimin adayıyız
Her kesimin adayıyız

Her kesimin adayıyız

İnşaat mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi'nin genel kurulu yaklaşırken Çağdaş İnşaat Mühendisleri Gurubu mevcut şube başkanı Gökhan Çeliktürk'ü yeniden aday gösterdi.

A+A-

 Çeliktürk, sadece belli bir kesimin düşüncenin değil, tüm üyelerin adayı olacaklarını belirterek, ''Oda yönetim kurulu kesinlikle tek renk olmamalıdır. Tüm kesimlere hitap edecek, kapsayacak ve kucaklayacak bir yönetim kurulu ile üyelerimizin karşısına çıkacağız'' dedi.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Çeliktürk iki yıllık görev süresini değerlendirerek şunları söyledi:”''İnşaat Mühendisleri Odası Şubesi, her zaman kamu kurum ve kuruluşları ile mesleki işbirliği içinde olmuştur. İki yıllık Görev süremiz içerisinde meslek alanlarımızı doğrudan ilgilendiren birçok Yeni kanun ve yönetmelikler yürürlüğe girmiş olup Kamu kurum ve kuruluşları ile ortak sektörümüzü ve üyelerimizi bilgilendirilmesi konusunda birçok başarılı çalışmalara imza atmış bulunuyoruz. Şube olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğumuz ''Gaziantep Deprem Master planı'' ön protokolüne istinaden Komisyon üyelerimiz ve Üniversite hocalarımız ile başlattığımız çalışmaları ihale sürecine getirmiş bulunmakta olup belediyemizin master planı ihaleye açmasını bekliyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Gazi şehrimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalara artırarak devam edeceğiz.”

ODALARA SİYASET SOKMAYIN

Oda yönetim kurullarının bir siyasi anlayışın arka bahçesi görüntüsü vermesinin kente ve İnşaat Mühendisliği mesleğine zarar vereceğini ifade eden Çeliktürk, açıklamasını şöyle sürdürdü:''Öncelikle biz tek bir kesimin adayı değil, tüm kesimlerin adayıyız. İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep şubemiz siyaset üstü bir kurumdur öylede kalmalıdır. Oda olarak mesleki ve ilkesel duruşumuz çok önemli. Buna kentimizde alınanlar olabilir ama kent ve mesleğimiz adına doğruları söylemek bizim birincil görevimizdir. Meslektaşlarımızın kent menfaatleri, inşaat mühendisliği ve inşaat mühendislerinin onurunu en üst seviyede tutan bugünkü yönetim anlayışımıza sahip çıkacaklarına inancımız tamdır.''

SEKTÖRÜN EN BÜYÜK SORUNU;İŞSİZLİK

İnşaat mühendislerinin en büyük sorununun işsizlik olduğunu dile getiren Çeliktürk, ”İnşaat sektörünün zor durumda olması meslektaşlarımız üzerinde baskılar yaratıyor. Ekonomi düzelmeden de bu işin düzelmesi mümkün değildir. Çözüm siyaset mekanizmasındadır. Ülkemizin yöneticileri ekonomiyi canlandırmaya yönelik kararlar alıp, uygulamalıdırlar. Yönetim kurulu olarak 2016 yılında üyeler ve işverenler arasında köprü vazifesi görmesi amacıyla kurulan insan kaynakları birimimiz iş arayan meslektaşlarımıza yardımcı olmak için yoğun çaba sarf etti ancak sorunun tam çözüme kavuşması ekonominin tam olarak canlanmasına bağlıdır. Son zamanlarda Belediyelerimizde işten çıkarılan meslektaş sayımızın sayısının arttığı, İşçi kadrosunda istihdam eden personellerin sözleşmeli mühendis statüsüne geçmediğini üzülerek gözlemlemekteyiz. Odamızda yerel seçim sırasında verilen sözlerin tutulmadığı sadece seçim vaadinde kaldığını ama verilen sözlerin takipçisi olacağımızda belirtmek istiyorum” dedi.HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum