1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hem ağladı, hem ağlattı
Hem ağladı, hem ağlattı

Hem ağladı, hem ağlattı

​Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GASMEK kurslarında başarılı olan öğrencilerle biraraya geldi.

A+A-

Şahin konuşması sırasında duygusal anlar yaşadı, annesinin kendisini okutmak için yaptığı fedakarlıklardan bahsederken gözyaşlarına boğulan Şahin, salondakileri de ağlattı. Ben bir faninin ulaşabileceği, görebileceği bütün makamları gördüğünü belirten Şahin, "Büyük bir onur, ama büyük bir emanet ve sorumluluk. Omuzlarım öyle ağırki size anlatamam. Gündüz bitiremediğim işi gece rüyamda devam ettiriyorum" dedi. Konuşmasında ilk sene Belediyeyi FETÖ'den kurtarmak için mücadele ettiklerini anlatan Şahin, "Sistemin içine girmişlerdi ve sosyal alanda tamamen çok etkinlerdi. Biz ihaleye çıktık onlar girdiler ve en düşük teklifi verdiler. Biz yeniden ihaleyi iptal ettik" dedi.

ÖNCE İNSAN DEDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GASMEK kurslarında eğitim alan ve 2017 Lisans Yerleştirme Sınavında başarı gösteren öğrencilerle Şato Restoran'da öğle yemeğinde buluştu.  16 yıl önce yola çıktıklarında, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette önce insan dediklerini belirten Fatma Şahin, "Türkiye cumuriyeti laik, sosyal, bir hukuk devleti yazar Anayasamız. Ama sosyal devlet nedir mağduru yoksulu yetimi gözeten onlar için fırsat eşitliği veren devlet olduğunu cumhurbaşkanımız liderliğinde halkımız görmeye başladı. Onun açtığı yolda onun takımının bir parçası olarak ilerlemek ve daha çok yaşama dokunmak bizim boynumuzun borcuydu. 3 dönem milletvekilliği bakanlık döneminde de bu duyguyu hiç kaybetmedim" dedi. 

BU ŞEHİR BENİM AİLEM

'Hepimizin bir başarı hikayesi var, şehrimizin ve ülkemizinde bir başarı hikayesi var' diyen Şahin, annesinin kendisini nasıl fedakarlıklarla okuttuğunu anlatırken gözyaşlarına boğuldu. 'Benim kendi hayatıma baktığım zaman her zaman rahmetle andığım annem…' sözlerinin ardından gözyaşlarına hakim olamayan Şahin, salondakileri de ağlattı. Salonun alkışlarla destek verdiği Şahin, zorlukla sürdürdüğü konuşmasında, "Annem nakış işleyerek beni okuttu. Özür diliyorum. Bir anne olarak kendi evlatlarım için nasıl herşeyin en iyisini istiyorsak, dolayısıyla bu şehir benim ailem. Sizler benim ailemsiniz. Bütçemizin yüzde 10'unu bu işe ayırdık. Belediye olarak yol yapmak, konut yapmak, ev yapmak, yeşil alan yapmak, şehri güzelleştirmek zorundayız. Ama belediyenin en büyük görevlerinden biride yaşama dokunmak" diye konuştu. 

BELEDİYEYİ FETÖ'DEN KURTARMAK İÇİN BÜYÜK MÜCADELE VERDİK

Belediyeyi FETÖ'den kurtarmak için büyük mücadele ettiklerini anlatan, Şahin şunları söyledi:"İlk sene belediyeyi FETÖ'den kurtarmak için mücadele ettik. Çünkü sistemin içine girmişlerdi ve sosyal alanda tamamen çok etkinlerdi. Biz ihaleye çıktık onlar girdiler ve en düşük teklifi verdiler. Biz yeniden ihaleyi iptal ettik. Arkasından bu model üzerinden karar verdik ve çalışmaya başladık, ama bir yılımızı aldı" dedi.

KENDİNİZİ ALKIŞLAYIN

GASMEK'te İstanbul modelini örnek aldıklarını belirten Şahin, "Dersaneciliği nasıl kullandığını, nasıl hain bir terör örgütüne dönüştüğünü gördüğümüz bir 15 Temmuz yaşadığımız,  bir FETÖ gerçeğiyle karşı karşıyayız. Nasıl kutsallarımızı kullanarak evlatlarımızı çaldığını gördüğümüz bir gerçekle karşı karşıyayız. O yüzden böyle bir sonuca karşıda bizim daha güçlü modeller üretmemiz gerekiyordu. Çocuklarımıza dokunmamız, onların emeklerine doğuştan gelen kabiliyetlerine, onların bir mesleğe ulaşmalarını sağlamamız gerekiyordu. O yüzden biz büyük bir gayretle en iyisini bulmaya çalıştık. İşte İstanbul'daki modele baktığımız zaman en iyi model olduğunu gördük. Arkadaşlara talimat verdik.  İlk sene tabi çok kolay olmuyor. Ama başardık. Kendinizi alkışlayın. Sizler bizim gelleceğimizsiniz" dedi.

GÜNDÜZ BİTİREMEDİĞİM İŞİ GECE RÜYAMDA DEVAM ETTİRİYORUM

Ben bir faninin ulaşabileceği, görebileceği bütün makamları gördüm. Şimdi ilk milletvekili diyorlar bana bakıyorlar, ilk kadın bakan diyorlar bana bakıyorlar, ilk kadın büyükşehir belediye başkanı diyorlar bana bakıyorlar aman yarabbi. Büyük bir onur, ama büyük bir emanet ve sorumluluk. Omuzlarım öyle ağırki size anlatamam. Gündüz bitiremediğim işi gece rüyamda devam ettiriyorum. Çok ağır bir yük. O yüzden siz benim omuzumdaki yükü hafifletiyorsunuz. Dereceniz ve başarınız benim doğru yolda iş yaptığımı gösteriyor, arkadaşlarıma heyecan veriyor. Hepinize teşekür ediyorum, memleket bizim bu şehir bizim. gelecek bizim" şeklinde konuştu.

AKSOY:  10 BİN ÖĞRENCİ SIRADA BEKLİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Abdullah Aksoy ise, 25 kurs merkezinde yılda 45 bin tane kursiyerin mezun olduğunu söyledi. Başarı oranının yüzde 80'lere çıktığını belirten Aksoy, "Fiziki mekan sıkıntımız var.  5 bin civarında TEOG, YGS ve LYS için sırada bekleyen 10 binden fazla öğrencimiz var. Herkes sizler kadar şanslı değilsiniz. Fiziki mekan sorunumuz çözüldükten sonra sayımız daha da artacak. Önümüzü açtığından dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

DUYGULARINI DİLE GETİRDİLER

Başarı buluşmasında öğrenci ve veliler duygularını dile getirdi. Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümünü kazanan Remzi Beyaz, Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesini kazanan Zehra Oğuz, Fatma Şahin'e hizmetinden dolayı teşekkür etti.  Merve Yanık'ın annesi Ebru Yanık da çocuğunun iyi bir eğitimden geçmesi için çok uğraştıklarını anlatarak, GASMEK'in başarılarını duyunca kızını kursa yazdırdığını anlattı. Meral KINACILAR

 

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum