1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. HEDEF ÜNİVERSİTE HASTANESİ OLMAK
HEDEF ÜNİVERSİTE HASTANESİ OLMAK

HEDEF ÜNİVERSİTE HASTANESİ OLMAK

Gururlandıran tescil

A+A-

 Gaziantep Medicalpark Hastanesi aldığı Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) belgesine, İSO 10002, 14001, 50001, 9001  belgelerini de ekleyerek sağlıktaki kalitesini bir kez daha tescilledi.  SAS ve İSO 10002, 14001, 50001, 9001 belgelerini alarak beşi bir yerde kalitesini tescilleyen Medicalpark Gaziantep Hastanesinin Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba, “Sırada üniversite hastanesi olmak var” dedi.

BİZİM ALIN TERİMİZDİR

Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) belgesi ve İSO 10002, 14001, 50001, 9001 alan, Gaziantep’in ve bölgenin tek, Türkiye’nin ise ikinci özel hastanesi olmanın gururunu yaşayan Kubba, cesaret ve kalitenin altını çizdi.  Kubba,  şunları söyledi: “SAS belgesi bizim açımızda önemli bir konu. Kalite standartları açısından dünyada JCI vardır.  Türkiye’de yeni bir sistem kuruldu. Burada Sağlık Bakanlığı bir enstitü kurdu ve dediler ki üst sınıf hastanelere SAS belgesini verelim . Yeterli hekim kalitesi, alt yapı, teknoloji, insan alt yapısı bunlar çok önemli faktörler. Maliyetli bir iş.  Bu işin fiziki yapı anlamında sunulan şartları mevcut.  Aynı zamanda İSO 10002, 14001, 50001, 9001 belgelerimiz de bizim kalitemizi ortaya koyduğumuzun belgesidir. İSO 1002, hastanemizde her zaman birinci önceliğimiz olan Müşteri Memnuniyetini, İso 14001 ve İso 50001, doğa dostu olmaya çalıştığımız Çevre Yönetim Sistemlerini ve Enerji Yönetim Sistemlerini ve İso 9001 ile de Güneydoğu’da kaliteli sağlık hizmeti verdiğimizi daha önce de kanıtladığımız gibi Kalite Yönetim Sistemlerini prosedür ve talimatlarla çok başarılı yönettiğimiz için  hak ettiğimiz belgelerimizdir.

BÜYÜK BİR HASTA POTANSİYELİ VAR

Gaziantep’te öncü hastane olmalarının yanı sıra Avrupa’da yaşayan gurbetçilerden ve Ortadoğulu hastalardan da yoğun talep gördüklerini belirten Gaziantep Medicalpark Hastanesi Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba sağlık turizmini daha iyi noktalara getireceklerini söyledi. Kubba, “Biz geçmişteki tecrübemize dayanarak Libya’dan Gaziantep’e özel uçakla hastaları getirip buradaki otellerde konaklama imkanı sunarak hastanemizde de tedavilerini uygulayıp ülkelerine geri gönderdik. Bu süreç yaklaşık 4 ay sürdü. Almanya’da,  Belçika’da yaşayan gurbetçilerimiz hastanemizde tedavi olmaya geliyorlar. Bizim genel olarak Ortadoğu’dan gelen çok büyük bir hasta potansiyelimiz var. Ortadoğu’da hastanemizi çok iyi tanıyorlar. Eğer böyle giderse sağlık turizmini daha iyi yerlere getirerek hem Gaziantep hem de hastane olarak payımızı almış olacağız. Marka bir hastane olmamız sebebiyle dış ülkelere açık bir hastaneyiz. Çevre illerden özellikle de Doğu illerinde çok fazla hastamız geliyor.” dedi.

TÜM BRANŞLARIMIZ ÖZELLİKLİDİR

Tescilli kalitesi ile dikkatleri üzerinde toplayan Medicalpark Hastanesi Genel Koordinatörü Kubba, “Bizim tüm branşlarımız özellikli. Çünkü burası komplike özel bir hastane. Açtığımız günden bu güne kalp cerrahisi, kardiyoloji,  beyin cerrahisi, genel cerrahi, onkoloji, romatoloji,  endokrin, çocuk bölümlerinde çocuk hematoloji,  çocuk endokrin ve  daha sayamadığım tüm branşlarımız hepsi çok özellikli branşlarımız.  Bu işin başında tabi ki akademik alanında başarılı hocalarımız var. Onlarında gayreti ile Gaziantep’te referans konumdayız. Bütün branşlarımız özelliklidir. Aynı zamanda gelecek planlarımız içerisinde yer alan branşlarımız Çocuk Kardiyolojisi ve Çoçuk Gastroenteroloji olacak. ” şeklinde konuştu.

HEDEF ÜNİVERSİTE HASTANESİ OLMAK

13 yıl boyunca Gaziantep Medicalpark Hastanesi’ni tepede tutmak için çok uğraş verdiklerini dile getiren Hayrullah Kubba hedefini de söyledi. Kubba, “Hedefleri olan bir insanım. Burayı açtığımız günden bu güne tüm branşların olması ile ilgili 13 yılda çok uğraşlar verdik ve bu uğraşı vermeye devam diyoruz.  Buradaki tek hedefim en kaliteli en gözde hekimlerle beraber kaliteli hastaneye ulaşmak. Buna ulaştık, belgeyle de taçlandırdık. Burayı üniversite hastanesi konumuna getirerek hedeflerimi tamamlamış olacağım.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum