Hayırsever Hacı Mihti Kaplan geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını kaybetti. TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan ve Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’ın Babası, GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan’ın kayınbabası Hacı Mihti Kaplan geçirdiği rahatsızlık sonucu uzun süredir tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında yaşamını kaybetti.

GENİŞ KATILIMLI CENAZE

En büyük yatırım çocuklara yapılmalı En büyük yatırım çocuklara yapılmalı

Merhum Hacı Mihti Kaplan için Kilis’in Elbeyli İlçesine Bağlı olan Erikli Yayla Köyünde yer alan Kaplan Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Kilis Valisi Tahir Şahin, GBB Başkan Yardımcısı Halil Uğur, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, TİM  Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Merhum Hacı Mihti Kaplan, öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanına defnedildi.

HAYIRSEVER İSİM

Yaşamı boyunca yaptığı hayırlarla anılan Merhum Hacı Mihti Kaplan bir çok cami, okul, sağlık ocağı gibi topluma hizmet eden eserleri inşa ettirerek bağışlamış, yaşamını tamamen bu tür hizmetlere adamıştı. Mihti Kaplan Gaziantep’te halı sanayisinin gelişmesinde üstlendiği öncü rollerle de kentin önemli bir halı merkezi oluşunda adeta gizli kahramanlar arasındaki yerini almıştı. 78 yaşında yaşama gözlerini yuman Merhum Hacı Mihti Kaplan evli ve 11 çocuğu bulunuyordu. 
Merhuma Allah’tan rahmet acılı ailesine baş sağlığı dileriz.