Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hayata geçirilen 'Haydi Sofraya Lokantası'nda 40 TL'ye içerisinde 4 çeşit yemeğin bulunduğu menü hizmeti verilmeye başlandı. Büyükşehir, son zamanlarda yeme-içme sektöründe yaşanan ciddi artışlara karşı Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi'nde 'Haydi Sofraya' lokantasını hizmete açtı. Faaliyete başlayan Haydi Sofraya lokantasında 4 çeşit yemekten oluşan menü 40 TL'ye satılıyor. Lokantada 12.00-13.30 saatleri arasında öğle yemeği, 17.30-19.30 saatleri arasında ise akşam yemeği hizmeti veriliyor. Bu arada sanat merkezindeki lokantanın ise fiyatlarının yüksek olduğu iddia ediliyor. 

İLGİ BÜYÜK

Büyükşehir Belediyesi Haydi Sofraya Lokanta Koordinatörü Ertuğrul Er, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'in talimatlarıyla yiyecek-içecek sektöründe 'Haydi Sofraya' lokantamızı hayata geçirdik. Tesisimiz Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi içerisinde yer alıyor. Tesisimizde 4 çeşitten oluşan menüyü 40 TL gibi uygun bir fiyata satarak vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Haydi Sofraya lokantalarımız uygun fiyatı ile ilerleye günlerce şehrin değişik noktalarında da hizmet vermeye başlayacak. Burada öğle ve akşam olmak üzere 2 öğün olarak vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Öğle servisimiz 12.00-13.30 saatleri arasında, akşam servisimiz ise 17.30-19.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi var. Vatandaşlar burada yemekleri yedikten sonra çok memnun kalarak teşekkür ediyor bizlere. Yani olumlu dönüşler alıyoruz" dedi.

SANAT MERKEZİNDEKİ FİYAT ELEŞTİRİLİYOR

Destekler hız kesmedi Destekler hız kesmedi

Öte yandan Büyükşehir'in eski adliye binasındaki Gaziantep sanat merkezindeki lokantasındaki fiyatların yüksek olduğu eleştirilere yol açıyor. Buradan sürekli yemek yiyen vatandaşlar, fiyatların aniden yükseliş gösterdiğini söyleyerek "bunun gözden geçirilmesinde fayda var" diye konuştular.