Hayat boyu öğrenme şiarıyla 2015 yılında kurulan ve kısa sürede yakaladığı başarılarla şehrin göz bebeği olan GASMEK, 36 kurs merkeziyle yüzbinlere ulaştı. Sanat ve mesleki eğitim kursları ile liselere ve üniversiteye hazırlık kursları olmak üzere 2 ana bölümde GASMEK’de yapılan onlarca kurs, hem meslek sahibi yapıyor hem de sınavlara hazırlanan öğrencilere destek veriyor.  Kurslardan yararlanan Gazi şehirli kadınlar ilgi alanlarına göre uzmanlar tarafından kurslar alırken kariyerlerine ilk adımlarını atıyorlar, akademik eğitimlerinde de gelişimlerine olumlu katkı alıyorlar. GASMEK’e gelen yüzlerce kadın, meslek sahibi olurken, ilk iş yerlerini açıyor, öğretici olarak çalışabiliyor. 

9 YILDA YAKLAŞIK 330 BİN KADIN GASMEK’TEN YARARLANDI

GASMEK 9 yılda hem mesleki kursları hem de etüt programlarında 484 bin 286 kişiye ulaştı. Kurslardan yararlanan kadın sayısı ise 2015 yılından bugüne kadar 329 bin 456 oldu. Kadınlar hayatlarında yeni bir sayfayı GASMEK ile açtı.  

ÇIKMAZ:  Birlik ve beraberliğin zaferidir ÇIKMAZ:  Birlik ve beraberliğin zaferidir

“GASMEK İLE HAYATIMA YENİ BİR SAYFA AÇTIM”

GASMEK’lerde aldığı eğitimlerle dekoratif el sanatlarında kendi iş yerini açan Esra Kılıçparlar, iyi bir ortamda eğitim aldığını aktararak şunları söyledi: “Ben GASMEK ile internet üzerinden sosyal medya ağlarından tanıştım. Dekoratif ahşap boyama kursuna geldim. Ben dekoratif ahşap boyama kurslarına başladım burada. Burada öğrendiğim el sanatları kapsamında bütün dallara eğitim saatlerimi tamamlayarak usta öğreticilik belgemi aldım. Bir işletme açtım. İşletmemde GASMEK’te öğrendiklerimin çok faydası oldu. GASMEK ile hayatıma yeni bir sayfa açtım. Kendimce kendi çabamla açtığım işletmede her geçen gün yeniliklerle yeni şeyler öğreniyorum bağım kopmadı devam ediyor. Aynı zamanda işletmemizde ve başka kurumlarımızda workshoplar yapıyorum. Büyükşehir Belediyemize ve Fatma Başkanımıza bu konuda bize destek oldukları, bu imkanları sağladıkları için çok teşekkür ederim.”

Editör: Ebru Kont