Gaziantep FK Başkanı Memik Yılmaz, sosyal medya hesabından Gaziantepspor logo ve armasıyla ilgili açıklamada bulundu..

İşte o açıklama;

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Son günlerde şahsımla ilgili kamuoyunu meşgul eden konulara ilişkin  açıklama yapma gereksiniminde bulunmaktayım.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Ben de her Gaziantepli gibi, şehrimizin ortak değeri olan "GAZİANTEPSPOR"a büyük bir tutkuyla bağlı olan bir taraftardım. Fakat geçmiş yıllarda tüm Gazianteplilerin malumu olduğu üzere Gaziantepspor'un finansal durumundan ve gerek Türk futbol yargı mercilerinde gerekse FIFA’da çok sayıda borçlu sıfatıyla yer aldığı dava dosyasının bulunmasından dolayı, bu süreçlerin sonunda kulüp logosu ve "Gaziantepspor" markası hacizli hale gelmiştir.

Şehrimizin bir diğer ortak değeri Gaziantep FK'nın Yönetim Kurulu olarak Gaziantepspor isminin yaşatılması yönünde bir çok çalışmaya tarafımızca imza atılmış ve gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Ancak FIFA ve UEFA nezdindeki tüm girişimlerimiz sonucunda, Gaziantepspor'un spor hayatına geri dönmesi için bu dosyaların ve borçların temizlenmesi  gerektiğiyle ilgili yanıtlara ulaşılmıştır. Bu çerçevede Kulübün, Gaziantepspor markasının ve logosunun üzerinde haczi bulunan alacaklılarından ilk sirada bulunan bir şirkete olan borcu ödenerek söz konusu alacağın temliki üzerimize alınmıştır. Kısa bir süre içerisinde yasal prosedürlerin tamamlanması ile birlikte Gaziantepspor armasını ve ismini tertemiz bir şekilde yeniden şehrimize kazandırmak üzerine çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu doğrultuda yaptığımız yasal girişimlerin ardından farklı amaçlar aranması ve hayali senaryolar yaratılması bizlerin bu iyi niyetli davranışı karsısında hem bu mücadeleyi verenleri üzmekte, hem de Gaziantep'e ve Gaziantepspor markasına zarar vermektedir.

Gaziantep şehrinin tüm değerlerine dün olduğu gibi yarın da sahip çikabilmek adına elimizden gelen tüm mücadeleyi sonuna kadar vereceğimizin bilinmesini ister, bu mücadelemizi ve calışmalarımızı

Saip Konukoğlu unutulmadı Saip Konukoğlu unutulmadı

Gaziantep kamuoyunun takdirine sunarım. Saygılarımla

Editör: Serdar Özekşi