1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Halkbank'ın hacim hesabı
Halkbank'ın hacim hesabı

Halkbank'ın hacim hesabı

Halkbank, KOBİ müşterileriyle buluşmak ve yenilikçi ürünlerini anlatmak için düzenlediği Üreten Türkiye Buluşmalarına Gaziantep’te devam etti.

A+A-

 Bölgede faaliyet gösteren firma temsilcilerinin ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Kilis illerini kapsayan Gaziantep bölgemizi güçlü ekonomi hedeflerimiz için önemli bir sanayi ve ticaret merkezi olarak görüyoruz. 36 şubemiz ve 600’e yakın çalışanımızla hizmet verdiğimiz bölgede toplam ticari kredi hacmimizi 13 milyar TL’nin üzerine taşıdık” dedi.

REKABET GÜCÜ ARTACAK

Arslan, beş yüzün üzerindeki sanayici ve KOBİ’yle bir araya gelerek işletmelerin ihtiyaçlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı.  İhracat odaklı ekonomi için önemli bir sanayi ve ticaret merkezi olan Gaziantep ve çevresindeki firmalar için her alanda çözüm ortağı olduklarını belirten Arslan şunları ifade etti:   “Bugün ülkemizin halı, tekstil, hububat ve bakliyat sektörleri ihracatında ilk sırada yer alan Gaziantep, 7 milyar dolara yakın ihracatıyla ülkemize değer katan bir kent ekonomisidir. Tarihi zenginlikleri ve kendine özgü mutfağıyla kültür turizminin gelişimine de büyük katkı vermektedir. Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Kilis’in dâhil olduğu Gaziantep bölgemizde bu gelişimi desteklemek üzere, toplam ticari kredi hacmimizi 13 milyar TL’nin üzerine taşıdık. Firmaları, ihtiyaç duydukları nakdi ve gayri nakdi kredilerle desteklemeye bundan sonra da devam edeceğiz. Geliştirdiğimiz yeni ürünlerle Bankamızın pazar payını ve şehrin rekabet gücünü artıracağız.”

TİCARET HACMİ ARTACAK

Kredi ürünlerinin yanı sıra nakit akışı yönetimine ilişkin tüm ihtiyaçları için KOBİ’lerin yanında olduklarını vurgulayan Arslan, “Gaziantep Bölgesinde 36 şubemiz ve 600’e yakın çalışanımızla KOBİ’lerin hizmetinde olacak,  KOBİ kredilerinin nakdi krediler içindeki payını yüzde 40 düzeyine çıkaracağız.  Bu yıl hedefimiz yüzde 25 artış sağlayarak ticari kredi hacmimizi 3,1 milyar TL daha artırmaktır. Bu hedefe ulaşmak ve Bölgedeki KOBİ’lerin tüm ihtiyaçlarında Halkbank’ı tercih etmeleri için ürün ve hizmet kalitemizi daha da geliştireceğiz" dedi.

YILDIRIM: GAZİANTEP İKİNCİ FİNANS MERKEZİ İLAN EDİLMEL

Halk Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arslan, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Yarız ve beraberlerindeki banka yetkilileriyle birlikte Gaziantep Ticaret Odasına ziyaret gerçekleştirdi. GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ziyaret kapsamında gerçekleştirilen toplantıda Gaziantep’in her krizden güçlenerek çıkmayı başarabilecek potansiyele sahip olduğunu belirterek bu şehrin İstanbul’dan sonra ikinci finans merkezi ilan edilmesi gerektiğini kaydetti.  “

FİNANS MERKEZİ OLABİLİR

Gaziantep’in ikinci bir finans merkezi ilan edilebileceğine dikkat çeken Yıldırım, “Resmi olarak dünyada yer alan 195 ülkenin 180’ine ürün satıyor, topraklarına ayak basıyoruz. Yanı başımızda savaş varken 180 fabrika kurmuşuz. Bütün krizleri fırsata dönüştürmeyi bilmişiz. Biz bunları yaparken destek görmeden yaptık. Bu şehre kim destek verdiyse, yatırım yaptıysa fazlasıyla karşılığını almıştır. Gaziantep başak gibidir. Bir tohum ekersiniz yüzlercesini size geri verir. Gaziantep’in bu potansiyeli göz önünde bulundurulmalı ve finans merkezi ilan edilerek yatırım yapılmalı.” diye konuştu.

ARSLAN MST’DE

Türkiye Halk Bankası (Halkbank) Genel Müdürü Osman Arslan, MST İş ve Tarım Makinaları Üretim Tesisleri’ni ziyaret etti.  SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Sami ve Cengiz Konukoğlu’ tarafından ağırlanan Halkbank heyetinde, Kurumsal ve Ticari Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay ile banka yöneticileri de yer aldı.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan başkanlığındaki konuklarına MST İş ve Tarım Makinaları üretim tesislerini ve Ar-Ge Merkezini gezdiren Sami Konukoğlu, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.