1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Halk uyanmaya başlıyor
Halk uyanmaya başlıyor

Halk uyanmaya başlıyor

MİLYONLARCA insanın Cumhuriyet adına Çağlaya'da düzenlenen mitingte buluşması büyük yankı uyandırdı. Sivil toplum örgütleri Çağlayan mitingini değerlendirdi...

A+A-

MİLYONLARCA insanın Cumhuriyet adına Çağlaya'da düzenlenen mitingte buluşması büyük yankı uyandırdı. Sivil toplum örgütleri Çağlayan mitingini değerlendirdi "Halk uyanmaya başlıyor" mesajını verdi.

ALİ PERİ (Makine Mühendisleri Odası Başkanı)

"Önce miting dendiği zaman akla kavgalar gelirdi. Ancak 14 Nisan ve 29 Nisan mitingleri bunu aksini ıspatladı. Çağlaya'da Ankara Tandoğan meydanında toplanan onbinlerce insan, bu ülkede Atatürk ilke ve inkilaplarının varolduğunu, demokrasinin hakim olduğunu en güzel şekilde anlattı. Demokrasi ve laik cumhuriyete en çok ihtiyacımız olan böyle bir zamanda düzenlenen bu mitinglerde yapılan konuşmalar ve verilen mesajlar yerine gitmiştir. Daha önce sorunlarının politikacılara havale eden ve onlara çözüm konusunda yetki veren halk artık uyandı. Bu anlamda düzenlenen mitingler bizleri son derece memnun ediyor"

BURHAN TANRIÖVER (CHP Şahinbey Eski ilçe başkanı)

"Bu ülkenin insanları her iki mitingde görüldüğü üzere laik cumhuriyetin ve Atatürk ilkelerinin sonsuza kadar yaşatılması konusunda kararlıdırlar. Bu kararlı tavrı Sayın Recep Tayyip Erdoğa'ın ve yakın arkadaşlarının görmezlikten gelmesi, indirilmiş kıtalar veya çatapak sesleri gibi ciddi olmayan yaklaşımlarla küçümsemesi kendilerine ve bu ülkelere yarar getirmeyecek yanlış tavırlardır. AKP kadrolarının hasbel kader ülkeyi yönetmekte olan bu insanların buna hakları yoktur. Türk kamuoyu belki de sevinilecek bir şekilde AKP sayesinde tavır koymaya başlamıştır. Bugüne kadar çeşitli konularda duyarsız kalmasından şikayet ettiğimiz halkımız silkinmiş, dirilmiş ve cumhuriyeti koruma konusunda kararlı tutum sergilemiştir. Bu kararlı tutumun görmezden gelinmesi, ülkeyi çatışmalara sürükleyecek, velafetlere sürükleyecek bir aymazlık olur"..

EYYÜP ALAPARMAK (CHP Şehitkamil Belediye Meclis üyesi Grup Başkanı Vekili)

"Ben Tandoğa'daki mitinge katılmıştım. Ancak millet Çağlaya'daki mitingte adeta coştu. Bana göre her anlamda dikkate alınması gerekenbir mitingti. İlkeler, ülkemizin bütünlüğü, cumhuriyetin tehlikede olduğunu orada bulunan insanlar net şekilde gözler önüne serdi. Orada yaşanan coşku sadece laiklik ilkeleriyle alakalı değildir. İnsanlar yoksul, işsiz ve açlar. Ve buradan yola çıkarak ülkelerin güvenliği tehlikeye girence koşmak zorunda kalıyorlar. Hükümet kalabalığın bindirilmiş değil, gerçekten duygusuna düşüncesine bir şekilde kulak verip, değerlerle oynamaması gerekir"

AYŞE NUR ARUN (Arsan Yönetim Kurulu Başkanı)

"Ankara Tandoğa'da mitingine Gaziantep heyeti olarak gittik. O mitingde 'nasıl olacak' endişeleri vardı. Ancak İstanbul'da düzenlenen miting son derece mükemmel bir miting'di. Halkın taleplerini söylediğini, demokratik bir ortamda herkesin sorunlarını anlattığı inanılmaz bir mitingti. Burada halk hem sol, hem de sağ partilere önemli mesajlar verdi. Önemli olan bundan sonraki süreç."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.