1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Halil Uğur'dan tepkili açıklama
Halil Uğur'dan tepkili açıklama

Halil Uğur'dan tepkili açıklama

Büyükşehir Belediye meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Halil Uğur, hep birlikte şehrin geleceği için çalıştıklarını söyledi.

A+A-

 Gaziantep'in Yaşanabilir kentler sıralamasında 33. sırada göstermenin doğru ve akılcı bir yaklaşım olmadığını iler süren Uğur. "Bu yaşanabilir kıyası herkese göre farklı. O firmanın ya da grubun yaptığı çalışmalara baktığınızda İstanbul birinci sırada. Bana göre İstanbul yaşanabilir şehirler arasında ilk sırada değildir. Hangi kıyas yapılıyor ? Rakamsal olarak 33. sıradayız diye olumsuz değerlendirmek çok da mantıklı değil. Biz bunu kabul etmiyoruz" dedi.  

Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesinde disiplin hâkim olduğunu anlatan Uğur, "Bütçe disiplin sağlanması sonucunda gelirin gideri karşılama oranı yüzde 89 olarak gerçekleşti. Yol, köprü, park, katı atık tesisleri, spor tesisleri yapılmaya devam ediyor. Biz şehrin geleceği için çalışıyoruz" dedi.  

ESNAFLARA DESTEK VERİLDİ 

"Kentimizde ulaşım kolaylaşması amacıyla önemli yatırımlar yapıldı" diyen Uğur "Engelliler ve yaşlılar için her türlü destek sağlandı. Evde bakım hizmetleri yerine getirildi. Sosyal 180 bin gıda komisi, 90 bin hamile bayana süt yardımı temizlik malzemeleri bin 350 beyaz eşya 12 bin okul kıyafeti, 72 bin öğrenci için kırtasiye yardımı ve başarılı öğrenciler için bin adet bisiklet dağıtım yapıldı. Yine kentimizde çeşitli sebeplerden olumsuz olarak etkilenen birçok esnafa nakdi ödeme yapıldı. Nakdi ödeme yapılan esnafımız kunduracılar, ayakkabı tamirciler, temizlikçiler, ciğer kebapçıları fotoğrafçılar, halı yıkamacılar, pazarcılar seyyar satıcılar gibi meslek gruplarına nakdi destek yapıldı. Rutin olarak 7 bin aileye gıda yardımı desteği yapılıyor. Halk sağlığı alanında önemli çalışmalar yapılıyor" şeklinde konuştu.  

33. SIRADAYIZ DİYE OLUMSUZ DEĞERLENDİRMEYİN 

Uğur, yaşanabilir kent sıralamasında 33. sırada yer alan Gaziantep'i olumsuz değerlendirmenin mantığı olmadığını vurguladı. Uğur, " Evet Gaziantep yaşanabilir kent sıralamasında 33'ncü sırada. Ama sadece bunu getiripte 33. diye gerilerde göstermek çok da doğru ve akılcı bir yaklaşım değil. Bu yaşanabilir kıyası herkese göre çok farklı. O firmanın yapmış olduğu çalışmalara baktığınızda İstanbul birinci sırada. Ama bana göre İstanbul yaşanabilir şehirler arasında birinci sırada değildir. Hangi kıyas yapılıyor ? Demogratif yapısı, eğitim durumu, kültürel durumu, sporla iç içe olması onlarca kıyas yayılıyor. Bu konuda değerlendirme yaparken lütfen duyarlı olalım. Sadece rakamsal olarak 33. sıradayız diye olumsuz değerlendirmek çok da mantıklı değil. Biz bunu kabul etmiyoruz" 

GÖÇ ALAN BİR ŞEHİR 

Gaziantep'in göç alan bir şehir olduğunu ileri süren Uğur, "Gaziantep göç alan bir şehir. Çünkü sanayi şehri. Sanayi şehirleri her zaman göç alan şehirler olur. Bunu kimse engelleyemez. Biz sorunlarla hep birlikte mücadele edeceğiz. Bugün kentte son 10 yılda yapılan konutlara bakın. Kuzeyşehir, Güneyşehir bunlara en büyük örnek. Belediye geldiğimiz 2004 yılından beri gecekonduları azaltıyoruz. Hepsi bugünümüze yakışır şekilde yapılıyor ve yeni mahalleler oluşturuyoruz. Kimseyi kara kaşına kara gözüne bakıp şampiyon ilan etmezler. Bu şehirde yapılan kültürel çalışmalar, etkinlikler yanı başımızda süren savaşa rağmen dünyanın yaşadığı ekonomik krize rağmen bugün şampiyon ilan ediliyorsanız. Bunun arkasında gayret, çalışma emek vardır. Şampiyonluk olarak anılmasını sağlayanlara teşekkür ederim. Haksız eleştiriye biz maruz kalmak istemiyoruz" LEYLA ÖZEKŞİ POLAT 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.