1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. HALICILARA ÖNEMLİ MESAJ
HALICILARA ÖNEMLİ MESAJ

HALICILARA ÖNEMLİ MESAJ

Birbirinizle değil, yabancılarda rekabet edin

A+A-

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği tarafından yürütülmekte olan ve Ticaret Bakanlığı tarafından finanse edilen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi projesi kapsamında düzenlenen ihtiyaç analizi toplantısı büyük ilgi gördü. GAHİB Başkan Yardımcısı Hüseyin Ulutaş, firmaların uluslararası piyasalardaki rekabet gücünü kümelenme anlayışıyla geliştirerek, yurtdışı pazarlara etkin bir biçimde açılmalarını hedeflendiğini ifade etti.

GELECEK MARKALAŞMADAN GEÇMEKTEDİR

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür üniversite sanayi işbirliğinin bütün sektörlere yayılması için büyük çaba sarf ettiklerini ifade ederek, “Gaziantep Üniversitesi olarak şehirdeki bütün sektörlere ve bütün kuruluşlarla yakın bir ilişki sergiliyoruz. Ülkemiz ve Gaziantep ekonomisi için büyük önem taşıyan halı sektörünün gelişmesi için gerekli her türlü desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Halı sektörünün firma sayısı, yarattığı istihdam hacmi ve ülkeye kazandırdığı ihracat geliri yönü ile çok önemli işler başaran bir sektördür. Ancak yaratılan katma değer, istenilen büyüklükte değildir. Bu ve buna benzer projeler ve faaliyetlerin, üniversitenin birikimi ve potansiyeli ile sanayinin ihtiyaçlarını buluşturmaktadır” dedi.

ULUTAŞ:  ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Hüseyin Ulutaş, Birlik olarak daha önce iki ayrı URGE projesini başarıyla tamamladıklarını ve bu üçüncü proje ile sektörün genelini kuşatacak bir yapılanma içinde olduklarını belirtti. Sektörün faydasına olduğuna inandıkları ve birbiri ile koordineli çok sayıda faaliyet yürütmekte olduklarını, bunların pek çoğunda ise Gaziantep Üniversitesiyle yakın çalıştıklarına Ulutaş, konuşmasına  “URGE projesi, firmaların uluslararası piyasalardaki rekabet gücünü, kümelenme anlayışıyla geliştirerek, yurtdışı pazarlara etkin bir biçimde açılmalarını hedeflemektedir. Biz bugün burada yasal bir zorunluluktan dolayı değil firmalarımız arasında her geçen gün artan güven ve işbirliği isteğinden dolayı toplanmış bulunuyoruz” şeklinde devam etti. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.