1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hak-İş sessiz kalmadı
Hak-İş sessiz kalmadı

Hak-İş sessiz kalmadı

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Gaziantep İl Başkanlığı “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında basın açıklaması yapıldı.

A+A-

 Ortak yapılan açıklamada “Kadına yönelik, şiddete, istismara, eşitsizliğe, ayrımcılığa, yoksulluğa, mobbinge, güvencesizliğe karşı durmak için bir aradayız” derildi. 

Açıklamada, “Toplumsal değerlerimiz bugünümüzün ve geleceğimizin teminatıdır. Şiddeti bertaraf etmede toplumsal değerlerin önemine ve gücüne inanıyoruz. Şiddetin artık hayatımızdan tamamen çıkması için

devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve tek tek fertler olarak gelin birlikte mücadele edelim. Tüm kamuoyuna, şiddete sessiz kalmayın. Şiddete ortak olmayın, diyoruz” ifadelerine yer verildi.

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Gaziantep İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısına; HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanı Halil İbrahim Tanrıöver, Hizmet-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanlığı Başkan Yardımcıları, Hizmet-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanlığı Kadın Komite Başkan Yardımcıları ve Kadın üyeler, Hizmet-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanlığı Kültür Komite

Başkanı Ahmet Aydın Sert, Öz Sağlık-İŞ Sendikası Gaziantep İl Başkanı Mehmet Görgel, Öz Taşıma-İş Sendikası Gaziantep İl Başkanı Oğuz Alıcı katıldı.

ORTAK AÇKILAMA YAPILDI

Okunan basın bildirisinde şu ifadeler kullanıldı: “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak; üye sendikalarımız ve 81 il başkanlığımız ile birlikte 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle şiddetin her türlüsüne hayır demek için toplanmış bulunmaktayız. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de maalesef kadına yönelik şiddet devam etmekte ve her üç kadından biri, fiziksel veya cinsel şiddete maruz bırakılmaktadır. HAK-İŞ olarak, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarının kararlılıkla devam etmesi gerektiğine ve bu süreçte tüm kesimlerin sorumluluk alması gerektiğine inanmaktayız.  Kadına yönelik şiddete karşı “şiddete sıfır tolerans” yaklaşımı, bir devlet politikası haline gelmelidir. Yapılan çalışmaların daha caydırıcı, daha kapsayıcı ve daha etkili araç ve politikalarla sürdürülmesi gerekmektedir. Toplumsal değerlerimiz bugünümüzün ve geleceğimizin teminatıdır. Şiddeti bertaraf etmede toplumsal değerlerin önemine ve gücüne inanıyoruz.”denildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.