1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Güzelbey'e tepki var
Güzelbey'e tepki var

Güzelbey'e tepki var

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'in Tekel arsasını müze yapılmak istenmesine karşı oldukları için dava açtığını söylediği kuruluşlardan...

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'in Tekel arsasını müze yapılmak istenmesine karşı oldukları için dava açtığını söylediği kuruluşlardan biri olan Tabipler Odası, Başka'ın konuyu saptırmaya çalıştığını iddia etti. Bu arada eski genel sekreter Ali İhsan Sofuoğlu'da açıklama yaparak Güzelbey'i eleştirdi.

Tarihi kültür değeri olan mozaiklerin sergilenmesi maksadıyla Tekel arsasının müze olarak düşünülmesinin kendileri ile alakalı bir şey olmadığını belirten TTB Genel Sekreteri Hamza Ağca, "Bizim Büyükşehirle davalık olduğumuz konu, Tekel'e ait arsa ile ilgili olmayıp Fuar Alanı ile ilgilidir. Bizim Tekel arsası ile ne ilgimiz ne de bilgimiz var. Başkan konuyu saptırmaya çalışıyor" dedi.

KENDİ YORUMU

Fuar alanı ile ilgili davanın sonuçlanmadan ihale edildiğini savunan Hamza Ağca, "Sadece biz değil, birlikte hareket eden 10 kadar sivil toplum örgütü olarak kent alanının uygun kullanılmadığını, yeşil alanların katledildiğini insanlarımızın istifade edebileceği ağaçlık alanların yokedildiği gerekçesiyle Belediyenin Fuar alanı tasarrufuna karşı çıktık. Güzelbey'in Tekel alanı ile ilgili anlattıklarından ne bilgimiz ne de ilgimiz yok. Başkanın anlattıkları kendi yorumundan ibarettir." ifadesini kullandı.

BASIN TOPLANTISI YAPACAKLAR

Konuyu basından takip ettiklerini ifade eden Türk Tabipler Birliği Genel Sekreteri Hamza Ağca, Başkanın açıklamaları ve iddiaları hakkında söyleyecekleri sözleri olduğunu ve bunu söz konusu diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte bir basın toplantısı yaparak kamuoyuna duyuracaklarını vurguladı.

SOFUOĞLU DA TEPKİ KOYDU

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Ali İhsan Sofuoğlu, icraatlarına karşı çıkan sivil toplum örgütlerini şer cephesi olarak niteleyen Büyükşehir Belediyesi Asım Güzelbey'i eleştiri yağmuruna tuttu. Güzelbey'in bu kenti keyfine göre idare edemeyeceğini savunan Sofuoğlu, "Bizler falcı mıyız sizin yıkılan tekelin yerini mozaik müzesi yapacağınızı bilelim. Bu konuyu hiç bir sivil toplum örgütü ile paylaşmadınız. Bir belediyeci ve eski genel sekreter olarak şehre yapılan ve yapılacak olan tüm kararlarınızın yanında yer alacağımı beni tanıyan herkes bilir. Ama yanlış olan kararlarınıza da karşı çıkmak bu şehirde yaşayan biri olarak benim boynumun borcudur" dedi.

HEPSİ UNUTULDU

Sofuoğlu, fuarın yerinin satılmasının başka, eski tekelin yerinin müze yapılmasının başka bir olay olduğunu dile getirerek "Fuar yerinin satılmadan halka açık kullanım alanı ve gençlik merkezi olarak kalmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak bunlar yapılmamıştır"dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.